2682, 2224, 
جدید ترین پیش بینی از روند قیمت طلاReviewed by رادیو سهام on Apr 21Rating: 5.0جدید ترین پیش بینی از روند قیمت طلاجدید ترین پیش بینی از روند قیمت طلا
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

بانک هلندی آی ان جی بر این باور استجدید ترین پیش بینی از روند قیمت طلا که قیمت جهانی طلا تحت تاثیر افزایش نرخ تورم با رشد فزاینده ای روبرو خواهد شد.

به گزارش رادیو سهام، به نقل از کیتکو نیوز، در حالی که عدم توانایی طلا در شکستن سطوح مقاومتی حساس موجب سرخوردگی برخی سرمایه گذاران شده است، بانک هلندی آی ان جی پیش بینی می کند که افزایش تورم در اقتصاد جهانی به نفع قیمت طلا خواهد بود.

بر اساس این گزارش اولیور نوگنت تحلیلگر ارشد بانک آی ان جی تاکید کرد: قیمت طلا تحت تاثیر افزایش فشارهای تورمی به بیش از ۱۴۰۰ دلار خواهد رسید.

وی افزود: گرچه فدرال رزرو آمریکا احتمالا قصد دارد تا پایان امسال ۲ بار دیگر نرخ بهره را افزایش دهد ولی به نظر من فدرال رزرو از نمودار تورم عقب مانده است و این مساله موجب افت نرخ بهره واقعی در اقتصاد آمریکا می شود. این عامل در نهایت به نفع قیمت جهانی طلا خواهد بود.

وی در ادامه افزود: کارشناسان اقتصادی ما پیش بینی می کنند که نرخ تورم آمریکا تا تابستان امسال به بیش از ۳ درصد خواهد رسید. به نظر من اگر طلا بتواند بالاتر از سطوح مقاومتی ۱۳۵۰ و ۱۳۶۰ دلار در هر اونس تثبیت شود، نخستین هدف آن ۱۴۰۰ دلار خواهد بود.

حتما بخوانید :  کانال مالی اروپا در مسیر مه آلود

نوگنت در پایان گفت: تشدید تنش های سیاسی در عرصه بین المللی به خصوص بحران سوریه نیز می تواند عامل مهمی برای رشد تقاضا و قیمت طلا باشد.

منبع: سایت طلا

خبر انتخاب شده برای شما

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران در حالی که دیروز مرز روانی ۴ میلیون تومان را پشت سر گذاشته بود ، به رشد خود ادامه داد .
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.