2681, 2224, 
بازار طلا به دلیل بالا بودن قیمت کساد استReviewed by سایت رادیوسهام on Apr 22Rating: 4.0 بازار طلا به دلیل بالا بودن قیمت کساد است بازار طلا به دلیل بالا بودن قیمت کساد است
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

 بازار طلا به دلیل بالا بودن قیمت کساد است

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: با وجود آنکه قیمت طلا در بازار در سطح بالایی قرار دارد اما خرید و فروش در سطح پایینی انجام می شود و مصنوعات طلا دچار رکود است.

به گزارش  رادیوسهام ،  «آیت محمدولی» اظهار داشت: صنعت طلا حال و روز خوبی ندارد؛ بالا بودن قیمت تمام شده مصنوعات طلا قدرت تصمیم گیری از مردم را سلب کرده و به همین دلیل ترجیح می دهند برای حفظ اندوخته های خود بیشتر سکه بخرند.
وی افزود: در گذشته مردم با خرید زیورآلات طلا بخشی از دارایی های خود را پس انداز می کردند اما اکنون در کنار قیمت بالای طلای خام و هزینه اجرت، باید ۹ درصد نیز مالیات بر ارزش افزوده بپردازند که قیمت تمام شده را بالا می برد.
وی با اشاره به بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نظر دولت کاهش نرخ مالیاتی بخش طلا از ۹ درصد فعلی به سه درصد است اما فعالان این صنعت بر این باورند که چون طلا سرمایه محسوب می شود، باید مالیات بر ارزش افزوده این بخش از اجرت کار که ارزش افزوده ایجاد می کند، اخذ شود.
محمدولی تاکید کرد: اگر به جای اخذ مالیات بر ارزش افزوده از طلا، از اجرت آن مالیات اخذ شود، نیازی به کاهش نرخ مالیات بر ارزش افزوده در این بخش نیستیم و می توان همان نرخ ۹ درصدی را همانند دیگر بخش های اقتصادی اعمال کرد.
قیمت هر گرم طلای خام ۱۸ عیار در بازار ایران حدود ۱۷۰ هزار تومان قیمت دارد که با محاسبه اجرت ساخت، سود متعلقه و ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده، قیمت تمام شده هر گرم مصنوعات طلا را به حدود ۲۰۰ هزار تومان می رساند.
لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده زمستان سال گذشته به مجلس شورای اسلامی ارسال شده که دولت پیشنهاد کرده نرخ مالیات بر ارزش افزوده در این بخش به یک سوم رقم فعلی کاهش یابد

حتما بخوانید :  توسعه زیر ساخت‌های فناورانه برای اعمال سیاست‌های نظارتی در بازار پول و ارز

منبع: ایرنا

خبر انتخاب شده برای شما

معاون اول رئیس جمهوردر نامه ای به وزرای اقتصاد و صنعت، معدن و تجارت درباره خودروهای وارداتی معطل مانده در گمرک تذکر داد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.