دبیر کمیته صادرات هلدینگ سرمایه گذاری البرز مطرح کرد:
تاریخ: ۱۱:۱۶ :: ۱۳۹۷/۰۲/۰۲

2067, 
برنامه افزایش سرمایه والبر امسال هم انجام می شودReviewed by سایت رادیوسهام on Apr 22Rating: 4.0 برنامه افزایش سرمایه والبر امسال هم انجام می شود برنامه افزایش سرمایه والبر امسال هم انجام می شود
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

 برنامه افزایش سرمایه والبر امسال هم انجام می شود

به گفته سخنگوی سازمان غذا و دارو، افزایش نرخ دارو امسال بر اساس نرخ رسمی تورم خواهد بود و سال گذشته نیز قیمت دارو بر اساس نرخ تورم رشد داشته است. با توجه به افزایش نرخ ارز و افزایش هزینه های تولید و نیز مشکلات ناشی از کمبود نقدینگی داروسازان به نظر می رسد سال ۹۷ هم سال آسانی برای صنعت دارو نباشد.

کمبود نقدینگی و طولانی شدن مدت وصول مطالبات داخلی داستان تکرای صنعت دارو

به گزارش رادیوسهام ، علی فلاح پور دبیر کمیته صادرات هلدینگ سرمایه گذاری البرز «والبر» در خصوص وضعیت صنعت دارو گفت: به نظر می رسد امسال هم صنعت دارو، داستان سال گذشته را تکرار خواهد کرد. دوره وصول مطالبات داخلی در صنعت دارو زمان بر بوده و کمبود نقدینگی روند تولید برخی شرکت های دارویی را متاثر کرده است.

افزایش قیمت دارو به اندازه نرخ تورم کافی نخواهد بود

وی در خصوص افزایش قیمت احتمالی دارو گفت : هنوز خبری از افزایش قیمت دارو در سال ۹۷ نمی باشد؛ اما با توجه به افزایش بهای تمام شده تولید دارو، افزایش قیمت احتمالی به میزان نرخ تورم رسمی کافی نخواهد بود. مشکل اصلی صنعت دارو، کمبود نقدینگی است و با در نظر گرفتن حساسیت بازار دارو، امیدوارم برای تسویه مطالبات دارویی ها تدبیری اندیشیده شود.

حتما بخوانید :  برنامه پرداختی به « خودرو » و « خساپا »

فلاح پور در رابطه با تاثیر افزایش نرخ ارز بر شرکت های دارویی بیان کرد: تاثیر افزایش نرخ ارز بر بهای تمام شده تولید دارو با اهمیت خواهد بود.

گرچه افزایش نرخ ارز موجب افزایش درآمدهای صادراتی هم خواهد شد؛ ولی وصول درآمدهای صادراتی هم کار دشواری است. به عنوان مثال شرکت های زیرمجموعه والبر حدود ۲۰ میلیارد تومان مطالبات از عراق دارد که هنوز موفق به وصول آن نشده ایم.

برنامه افزایش سرمایه «والبر» امسال هم انجام می شود

دبیر کمیته صادرات والبر در خاتمه در مورد وضعیت این مجموعه تصریح کرد: با وجود تمامی مشکلات، شرکت های زیرمجموعه سرمایه گذاری البرز کماکان فعالیت خود را ادامه می دهند، احتمالا برخی شرکت ها مانند سبحان دارو و البرز دارو به سبب تولید و فروش محصولات جدید با سودآوری بیشتری نسبت به سال گذشته، فعالیت خواهند کرد و برنامه های تولید محصولات جدید هم به روال سال های قبل در شرکت های تولیدی پیگیری می شود. ضمن اینکه تلاش می شود امسال هم مطابق روال سنوات قبل، برنامه افزایش سرمایه در والبر انجام شود.

منبع: بورس۷

خبر انتخاب شده برای شما

کارمزدهای معاملاتی، تسویه نهایی و اعمال ابزارهای مشتقه بورس اوراق بهادار تهران بر مبنای اطلاعیه جدید به تناسب تغییر کردند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.