2682, 2224, 
پیش بینی بازگشت ارز دو نرخیReviewed by رادیو سهام on Apr 23Rating: 5.0پیش بینی بازگشت ارز دو نرخیپیش بینی بازگشت ارز دو نرخی
[ratings]

ریاست اتاق ایران و چین دو نرخی شدن ارز را پیش بینی کرد و گفت: اعلام نرخ ارز به مبلغ ۴۲۰۰ تومان از نظر دولت، عدد مطلوبی است ولی چون نمی تواند تزریق لازم را برای مسافر یا دانشجو و یا بیمار بکند، مسلما دو نرخ می شود. پیش بینی بازگشت ارز دو نرخی

به گزارش رادیو سهام، اسدالله عسگر اولادی در خصوص تضاد میان ابلاغیه جدید معاون اول رئیس جمهور و متمم ابلاغیه بانک مرکزی درخصوص تبادلات ارزی با کشورهای چین، کره جنوبی و هند با بیان اینکه میان ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور و ابلاغیه بانک مرکزی گفت: باید با یکدیگر هماهنگی می شد، بهتر است بین ابلاغیه های تفاهمی برقرار شود، آن چیزی که معاون رئیس جمهور گفته با ابلاغیه بانک مرکزی، متفاوت است و قرار است کدام یک را عمل کنیم و تکلیف مردم چیست؟

ریاست اتاق ایران و چین در خصوص اعمال این ابلاغیه در روابط با چین اظهار داشت: از نظر اینکه بتوانیم با چین رابطه خاصی را داشته باشیم اشکالی نداریم ولی اینکه بگوییم و آن ها قبول نکنند، بحث دومی را پیش می آورد. چین می گوید قیمت نفتی که از شما می خرم، قیمت نفت اوپک است و با هم توافق می کنیم. مبلغی را باید پول بدهیم و مبلغی را هم باید کالا بدهیم. این اصل حرف چینی ها است و اگر دوباره بخواهیم صحبتی کنیم که نتوانیم با چین توافق کنیم باز دچار اشکال هستیم.

وی با تاکید بر اینکه این ابلاغیه مانع تجارت نمی شود ولی ممکن است خیلی از فروشنده های چینی شرایط را نپذیرند، تصریح کرد: ممکن است، صادرکنندگان چینی بگویند اگر با این شرایط می خواهید من نیز پولم را می خواهم، پس باید تضمین دهید، اعتبار اسنادی باز کنید تا من کالایم را بار کنم. این حق را دارد. در مورد هند و کره نیز همین طور است. اگر به ما اعتماد کنند، با این شرایط عمل می کند و گرنه پولشان را می خواهند.

عسگر اولادی خاطرنشان شد: اعتبار اسنادی بهترین راه است که از هر محلی که دولت تعیین می کند اعتبار اسنادی راه بیاندازیم تا کالا را بفرستند و پولشان را بگیرند.

وی متذکر شد: متاسفانه با این سیاستگذاری دولت، قاچاق راه می افتد ولی اگر بتوانیم همزمان جلوی قاچاق را بگیریم، واردات کالا به کشور سخت می شود و مردم مجبور می شوند کالای داخلی را مصرف کنند. وگرنه اگر جلوی قاچاق را نگیریم نمی توانیم مردم را مجبور کنیم تا کالا با کیفیت پایین بخرند.

ریاست اتاق ایران و چین دو نرخی شدن ارز را پیش بینی کرد و گفت: قبل از هرکاری باید آرامش داشته باشیم. ظرف ۱۰ روز اخیر بخاطر تلاطم ارزی، اعلام نرخ ارز به مبلغ ۴۲۰۰ تومان از نظر دولت، عدد مطلوبی است ولی چون نمی تواند تزریق لازم را برای مسافر یا دانشجو و یا بیمار بکند، مسلما دو نرخ می شود.

وی در رابطه با حمایت مردم از کالای ایرانی بیان کرد: مردم تشخیص می دهند که باید چکار کنند. مردم دلشان می خواهد فرمایشات مقام معظم رهبری را انجام دهند و کالای ایرانی بخرند و کالای ایرانی هم باید هم قیمتش گرانتر از قیمت کالای خارجی نباشد و هم کیفیتش کمتر از کالای خارجی نباشد.

عسگر اولادی افزود: در اتاق بازرگانی سعی مان بر این است تا مردم را وادار کنیم تا جایی که می توانند به واحدهای تولیدی کوچک و متوسط کمک کنیم تا بتوانند کالای مطلوب مصرف مردم را تولید کنند.

منبع: تسنیم

خبر انتخاب شده برای شما

هجوم مردم برای خرید دلار | ماجرا چیست؟
برخی می گویند قیمت ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان در بازار دلار عدد سرنوشت سازی است چرا؟
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.