2682, 2224, 
آیا طلا از تله دلار خارج می‌شود؟Reviewed by رادیو سهام on May 7Rating: 5.0آیا طلا از تله دلار خارج می‌شود؟آیا طلا از تله دلار خارج می‌شود؟
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

بازارهای جهانی هفته گذشته را با سلطه دلار آمریکا سپری کردند. ارزهای رایج از جمله یورو، پوند و ین در برابر دلار کاهش یافتند و طلای جهانی نیز به لبه پرتگاه ۱۳۰۰ دلاری نزدیک شد. آیا طلا از تله دلار خارج می‌شود؟

به گزارش رادیو سهام، ظرف هفته گذشته، شاخص ارز ایالات متحده دامنه اثرگذاری خود را به بازارهای نوظهور رساند و ارزهای این کشورها را دچار شوک کرد. «پزو‌آرژانتین» نزدیک به ۱۰ درصد تضعیف شد، «روبل روسیه» بالغ‌بر ۸ درصد ارزش خود را از دست داد، «لیر ترکیه» ۶ درصد افت کرد، «پزو مکزیک»، «راند آفریقای جنوبی»، «رئال برزیل» و «زلوتی لهستان» نیز سرنوشت مشابهی داشتند.

پیش‌بینی افزایشی برای طلا

آخرین نسخه نظرسنجی هفتگی کیتکو از خوشبینی اکثریت کارشناسان وال‌استریت و سرمایه‌گذاران خرد مین‌استریت نسبت به روند افزایشی قیمت طلا در هفته جاری حکایت دارد. بهای طلا در معاملات آتی با سررسید ماه ژوئن (ماه آینده میلادی) در بازار «کامکس» نیویورک به ازای هر اونس طلا تا مرز ۱۳۰۲ دلاری عقب‌نشینی کرده بود که پایین‌ترین قیمت در بازار آتی سال ۲۰۱۸ میلادی محسوب می‌شد. مهم‌ترین رویدادی که در طول هفته گذشته بر روند بازارها اثر گذاشت، نشست کمیته بازار آزاد بانک مرکزی آمریکا بود. نتیجه این نشست بدون تغییر در نرخ بهره هدف پایان پذیرفت و سیاست‌گذاران پولی آمریکا درباره تسریع روند افزایش نرخ‌های بهره در آینده سیگنالی به بازار مخابره نکردند. همزمان، آمار اشتغال برای ماه آوریل (ماه گذشته میلادی) منتشر شد. اقتصاد آمریکا ظرف این ماه، ۱۶۴ هزار شغل جدید ایجاد کرده که کمتر از حد انتظار بازارها بود.

در نظرسنجی این هفته کیتکو، ۱۸ کارشناسان باسابقه وال‌استریت شرکت کردند که از میان آنها ۱۲ نفر یا ۶۷ درصد افزایش قیمت کوتاه‌مدت (هفتگی) طلا و چهار نفر یا ۲۲ درصد کاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش‌بینی کردند؛ دو نفر باقیمانده نیز رای به بدون تغییر ماندن قیمت فلز زرد دادند. در نسخه خرده‌فروشان مین‌استریت، ۸۰۹ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۵۵۷ نفر یا ۶۹ درصد، افزایش قیمت طلا و ۱۸۳ نفر یا ۲۳ درصد کاهش قیمت فلز زرد را پیش‌بینی کردند؛ ۶۹ نفر دیگر نیز رای به تغییر محدوده قیمت ندادند. پیش‌بینی قیمت فلز گرانبها در هفته‌ای که گذشت با موفقیت میلیمتری تحلیلگران وال‌استریتی همراه بود. نزدیک به ۵۲ درصد از کارشناسان وال‌استریت کاهش قیمت طلا در هفته قبل را ثبت کردند، اما ۵۸ درصد از سرمایه‌گذاران خرد مین‌استریت به افزایش قیمت طلا اعتقاد داشتند که غلط از آب در آمد. طبق داده‌های مربوط به آخرین معاملات انجام شده در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در ماه ژوئن ۲ دلار افزایش یافت و در نهایت به سطح ۱۳۱۴ دلاری رسید. البته فلز زرد ظرف هفته گذشته بالغ‌بر ۶دهم درصد افت کرد.

منبع: دنیای اقتصاد

 

خبر انتخاب شده برای شما

سازمان هدفمندی یارانه ها اعلام کرد: نود و ششمین مرحله پرداخت یارانه نقدی در ساعت ۲۴ پنجشنبه (۲۵ بهمن ماه) به حساب سرپرستان خانوارها واریز می شود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
برچسب ها: , ,