تاریخ: ۹:۱۲ :: ۱۳۹۷/۰۲/۱۷

2067, 
۱۰ صنعت ارزش بورس و فرابورس مشخص شدندReviewed by رادیو سهام on May 7Rating: 5.0۱۰ صنعت ارزش بورس و فرا بورس مشخص شدند۱۰ صنعت ارزش بورس و فرا بورس مشخص شدند
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

۱۰ شرکت با ارزش بورس اوراق بهادار و فرابورس از نظر ارزش معاملات برای دوره یک ماهه منتهی به ۳۱ فروردین ماه ۹۷ مشخص شدند.

به گزارش رادیو سهام، بر اساس آمار منتشر شده از سوی سپرده گذاری مرکزی مشخص شد:  گروه اوراق مالی با ۴۰ هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال درپایان فروردین ۹۷ در صدر بزرگترین صنعت بورسی از نظر ارزش معاملات قرار دارد.

بر اساس این گزارش و بر مبنای اطلاعات اعلام شده، ‌ صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله با ۵ هزار و ۶۶۳ میلیارد ریال و گروه فلزات اساسی  با ۴ هزار ۲۷۲ میلیارد ریال در رتبه های دوم و سوم قرار با ارزش ترین گروه های بورسی قرار دارد.

رتبه های سوم تا دهم

افزون بر این، «صنایع خودرو و ساخت قطعات، سرمایه گذاری ها، استخراج کانه های فلزی، واسطه گری های مالی و پولی، محصولات شیمیایی، استخراج نفت و گاز و فراورده های نفتی و کک و سوخت هسته ای» در مکان های سوم تا دهم بزرگترین صنایع بورسی و فرابورسی از نظر ارزش معاملات در این لیست حضور دارند.

حتما بخوانید :  افت بورس در ترافیک مجامع | نماد معاملاتی ۳۰ شرکت بورسی متوقف شد

کم ارزش ترین صنایع

نگاهی به جزییات این اطلاعات آماری مشخص می کند که «صنایع پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش، محصولات چوبی، انبارداری و حمایت از فعالیت های حمل و نقل»  در رتبه های انتهایی جدول با ارزش ترین صنایع بورسی قرار دارند.

منبع: ایبنا

خبر انتخاب شده برای شما

شاخص کل بورس تهران در ادامه روند فرساینده روزهای اخیر، ضمن واگذاری کانال ۱۰۸  هزار واحدی، ۳۲۹ واحد دیگر عقب نشست و در سطح ۱۰۷ هزار و ۷۸۱ واحدی قرار گرفت
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.