2682, 2224, 
در شرایط فعلی عرضه دلار مهم‌تر از نرخ آن است|قیمت دلار واقعی است؟Reviewed by سایت رادیوسهام on May 11Rating: 4.0 در شرایط فعلی عرضه دلار مهم‌تر از نرخ آن است|قیمت دلار واقعی است؟ در شرایط فعلی عرضه دلار مهم‌تر از نرخ آن است|قیمت دلار واقعی است؟
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 در شرایط فعلی عرضه دلار مهم‌تر از نرخ آن است|قیمت دلار واقعی است؟

یک کارشناس اقتصادی درباره دلار ۸ هزار تومانی و تاثیر روانی لغو برجام گفت: در واقع این قیمت ارزش واقعی دلار نیست چراکه به دلیل افزایش تقاضا نرخ بالا به وجود آمده و در عمل معامله‌ای صورت نمی‌گیرد.

به گزارش رادیوسهام ، ابوذر نجمی با تاکید بر این‌که هم‌زمان با خروج ترامپ و تمدید تحریم‌ها در فروش نقدی دچار مشکل می‌شویم، اظهار کرد: البته این امر به تصمیم کشورهای اروپایی، چین و روسیه بستگی دارد و آن زمان به‌طور محسوس تاثیر برجام در اقتصاد ما نمایان می‌شود.

این کارشناس مسائل ارزی با اشاره به این‌که نظام بانکی ما به دلیل تحریم‌های گذشته از شرایط فعلی چندان متاثر نخواهد شد، خاطرنشان کرد: نحوه تعامل و امتیازی که ایران از کشورهای اروپایی می‌تواند بگیرد و چگونگی مدیریت کشور در آن زمان در حال حاضر پرچالش ترین مسئله کشور است.

او در ادامه تصریح کرد: عمده مشکلات ما داخلی است و علی رغم این‌که تا کنون چاره‌ای برای آن پیدا نشده، باید با احتیاط بیشتری عمل کنیم.

حتما بخوانید :  سهمیه‌بندی بنزین؛ یک لیتر در روز برای هر نفر

نجمی درباره غیر واقعی بودن نرخ فعلی که ناشی از افزایش تقاضا شکل گرفته، توضیح داد: جهش قیمت دلار به دلیل جو روانی قابل تصور بود اما نکته اینجاست که با این نرخ هیچ خرید و فروشی انجام نمی‌شود.

وی با بیان این‌که مشکل فعلی بازار ارز، افزایش نرخ نیست، خاطرنشان کرد: کسانی که در سفارت‌های خارجی می‌خواهند درخواست خود را برای ویزا ثبت کنند برای تهیه حتی ۱۰۰ یورو معطل مانده‌اند بنابراین در این شرایط عرضه مهم‌تر از نرخ است.

این کارشناس اقتصادی تصمیم آمریکا درمورد تحریم‌ها را مهم‌تر از تصمیم سه شنبه شب دانست و گفت: در حال حاضر راهکاری برای کنترل وضعیت اقتصادی و نوسانات ارز وجود ندارد و بیشتر باید منتظر تصمیم ترامپ در تیر ماه باشیم.

منبع: اقتصادآنلاین

خبر انتخاب شده برای شما

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران در حالی که دیروز مرز روانی ۴ میلیون تومان را پشت سر گذاشته بود ، به رشد خود ادامه داد .
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.