تاریخ: ۱۲:۰۰ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۱

2067, 
حرکت صحیح در بازار سرمایه با تحلیل های منطقی و دوری از هیجاناتReviewed by سایت رادیوسهام on May 11Rating: 4.0حرکت صحیح در بازار سرمایه با تحلیل های منطقی و دوری از هیجاناتحرکت صحیح در بازار سرمایه با تحلیل های منطقی و دوری از هیجانات
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

حرکت صحیح در بازار سرمایه با تحلیل های منطقی و دوری از هیجانات

مدیرعامل گروه مالی سپهر صادرات در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت بنیادی صنایع بازار سرمایه تاکید کرد: شرایط بنیادی صنایع خوب است و با توجه به اصلاح قیمتی اکثر سهام به خصوص در صنایع بزرگ بازار، نرخ ها در محدوده های حمایتی جذابی قرار دارند.

به گزارش رادیوسهام  ، بهروز خدارحمی گفت: تحلیلگران بازار سرمایه می توانند با تحلیل های اقتصادی و مالی صحیح بازار را از هیجان های منفی و کاذب دور نگه دارند. بارها دیده شده که رفتارهای تحلیلگران در ایجاد نوسان در بازار بسیار تعیین کننده و تاثیر گذار است.

مدیرعامل گروه مالی سپهر صادرات ، با تاکید بر اینکه صنایع بازار سرمایه عملکرد خوبی در سال گذشته داشتند، تاکید کرد: در یک ماهه اخیر اتفاق منفی در بازار رخ نداده و اکثر گزارش های عملکردی شرکت ها، مثبت و قابل قبول بوده است که همین امر، خوش بینی به آینده را به همراه دارد.

حتما بخوانید :  رشد ۵۷ درصدی سود «وصندوق»

عضو هیات علمی دانشگاه ترتیب مدرس ادامه داد: در این شرایط انتظار واکنش های هیجانی و دور از منطق فعالان بازار سرمایه وجود ندارد. در عین حال، خروج آمریکا از برجام هم مسیر را برای همکاری های بهتر ایران و اروپا فراهم کرد.

وی ضمن توصیه به سرمایه گذاران برای تصمیم گیری به دور از هیجان های کاذب، ادامه داد: بیشترین توصیه من به تحلیلگران بازار سرمایه است نه عموم مردم. چراکه تحلیلگران با گزارش های غیر تخصصی باعث التهاب فضای بازار سرمایه می شوند.

وی با اشاره به اینکه تحلیلگران بازار سرمایه به عنوان لیدر بازار همیشه چندین سرمایه گذار را دنباله رو خود می کنند، افزود: تحلیل های مالی و اقتصادی در خصوص صنایع بورسی ، وضعیت بنیادی بازار سرمایه ، ارتباط ارکان اقتصادی با بازار سرمایه و امثال چنین موضوع هایی باید مد نظر تحلیلگران بازار سرمایه باشد.

مدیرعامل گروه مالی سپهر صادرات در پاسخ به سوالی دیگر در خصوص وضعیت بنیادی صنایع بازار سرمایه تاکید کرد: شرایط بنیادی صنایع خوب است و با توجه به اصلاح قیمتی اکثر سهام به خصوص در صنایع بزرگ بازار، نرخ ها در محدوده های حمایتی جذابی قرار دارند تا جایی که با خروج آمریکا از برجام، نمی توان افت بیشتری برای بازار متصور بود.

حتما بخوانید :  حبس نفس‌ها در بازار جهانی

وی با تاکید بر اینکه بازار بیش واکنش نسبت به خبرهای سیاسی داشته است، پیشنهاد داد: صنایع بازار به خصوص صنایع بزرگ در شرایط خوبی قرار دارند و سرمایه گذاران با تصمیم های هیجانی اقدام به فروش سهام خود نکنند

منبع: سنا

خبر انتخاب شده برای شما

مدیرعامل سایپا با اشاره به ظرفیت تولید خودرو و رشد نامناسب صنعت در زمان مالکیت دولتی گفت: پراید محصول ۶۰۰۰ دلاری است اما کارخانه برای محصول ۲۰۰۰ هزار دلار می‌گیرد و در بازار هم قیمت ۳۲۰۰ دلار است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.