در واکنش به تصمیم ترامپ برای خروج از برجام

2682, 2224, 
تقاضای طلا در ایران با افزایش روبرو می شودReviewed by رادیو سهام on May 12Rating: 5.0تقاضای طلا در ایران با افزایش روبرو می شودتقاضای طلا در ایران با افزایش روبرو می شود
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۲ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

تحلیلگر ارشد موسسه متال فوکوس بر این باور است که تقاضای طلا در بازار ایران در واکنش به تصمیم ترامپ برای خروج از برجام، با افزایش روبرو خواهد شد. تقاضای طلا در ایران با افزایش روبرو می شود

به گزارش رادیو سهام، به نقل از کیتکو نیوز، کوداس کوجوکمیراوغلو تحلیلگر برجسته موسسه متال فوکوس تاکید کرد: تقاضای طلا در بازار ایران در کوتاه مدت و تحت تاثیر تصمیم ترامپ برای خروج از توافق هسته ای، با افزایش روبرو خواهد شد.

بر اساس این گزارش وی افزود: مردم در ابتدا سعی خواهند کرد تا سرمایه و دارایی خود را به دلار و طلا یا هر چیز دیگری که ارزش آن کاهش پیدا نمی کند،تبدیل کنند. البته تقاضای طلا در ایران از سال آینده شروع به کاهش خواهد کرد. ولی در کوتاه مدت و طی ماه های آینده تقاضای طلا در بازار ایران با رشد فزاینده ای روبرو می شود.

بر اساس آمارهای شورای جهانی طلا تقاضای طلا در ایران پس از اعمال تحریم ها در سال ۲۰۱۲ میلادی، پس از گذشت دو سال با کاهش روبرو شد. در سال ۲۰۱۶ میلادی تقاضای طلا در ایران به پایین ترین سطح خود در شش سال اخیر رسید و به کمتر از ۴۵٫۱ تن کاهش یافت. این رقم نسبت به ۲۰۱۳ میلادی بیش از ۶۵ درصد افت داشته است.

حتما بخوانید :  آغاز پرداخت وام ۵۰میلیونی بافت فرسوده با سود ۹درصد از شهریور

این تحلیلگر اقتصادی گفت: تقاضای سکه و شمش طلا در بازار ایران طی ماه های اخیر با رشد فزاینده ای روبرو شده است.

منبع: سایت طلا

خبر انتخاب شده برای شما

مصوباتی جدید برای توزیع به موقع سود سهام عدالت
شورای عالی اجرای اصل ۴۴ درباره عدم توزیع به موقع سود سالانه شرکتهای بورسی و غیربورسی حاضر در سهام عدالت ، پاداش هیات مدیره ، نحوه واگذاری سهام ترجیحی و... تصمیم گیری کرد.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.