2680, 2224, 
رشد قیمت مسکن در نیمه نخست سال۹۷ ایجاد نمی شودReviewed by سایت رادیوسهام on May 13Rating: 4.0رشد قیمت مسکن در نیمه نخست سال۹۷ ایجاد نمی شودرشد قیمت مسکن در نیمه نخست سال۹۷ ایجاد نمی شود
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

رشد قیمت مسکن در نیمه نخست سال۹۷ ایجاد نمی شود

صف های خرید گروه انبوه ساز در ابتدای معاملات این هفته توجه فعالان بازار را به خود جلب کرده است . برخی معتقدند با محدودیت های ایجاد شده در بازار ارز و سکه بازار مسکن پتانسیل جذب نقدینگی را دارد . البته باید توجه کرد که حجم این بازار بسیار فراتر از بازارهای دیگر است و جابجا شدن قیمت ها در بازار مسکن با توجه به عرضه های جذب نشده سال های گذشته بیش از پیش خواهد بود .

خروج آمریکا از برجام تاثیری در قیمت مسکن نخواهد داشت

به گزارش رادیوسهام ، حسام عقبایی نایب رییس اول صنف مشاوران املاک کشور در رابطه با وضعیت بازار مسکن پس از خروج آمریکا از برجام  گفت: در زمان انعقاد توافق نامه برجام، اعلام کردم برجام اثری در روند معاملات بازار مسکن نخواهد داشت؛ چرا که بیش از ۷۰ درصد بهای تمام شده هر واحد مسکونی، مربوط به زمین و حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد هم مربوط به هزینه های ساخت می باشد که آن هم وابستگی چندانی به روابط بین‌المللی یا نرخ ارز نخواهد داشت. بنابراین در مقطع کنونی، خروج آمریکا از برجام را هم، در روند معاملات بازار مسکن چندان موثر نمی دانم. برای اظهار نظر در مورد اینکه آیا سرمایه های سرگردان در آینده جذب بازار مسکن خواهد شد یا خیر نیز فعلا زمان مناسبی نمی باشد.

حتما بخوانید :  قیمت طلا و سکه تا پایان هفته ارزان می‌شود

رشد قیمت مسکن در نیمه نخست سال۹۷ ایجاد نمی شود / افزایش قیمت احتمالی در شهرهای بزرگ حداکثر ۱۰ درصد

عقبایی در مورد پیش بینی روند معاملات و قیمت املاک مسکونی عنوان کرد: رونق بازار مسکن در گرو تولید و عرضه املاک مسکونی متناسب با نیاز بازار و نیز وجود قدرت خرید واحدهای ساخته شده خواهد بود ، تا مقوله انبوه سازی مفهوم داشته باشد.

چنانچه روند ارائه تسهیلات خرید مسکن تسهیل شود و قیمت املاک ساخته شده با قدرت خرید مردم تطابق بیشتری داشته باشد، انگیزه برای ساخت و ساز مسکن افزایش یافته و انبوه سازان هم مجال فعالیت بیشتر خواهند داشت؛ اما شرایط انتظاری، روند معاملات بازار مسکن را تحت تاثیر قرار خواهد داد و این موضوع، نتیجه ای جز زیان انبوه سازان و خریداران مسکن و در نهایت اختلال در روند اشتغال و… در بر نخواهد داشت.

وی ادامه داد : با توجه به رشد قیمت مسکن در دو ماه پایانی سال ۹۶، در نیمه نخست امسال قیمت مسکن افزایش نخواهد داشت. البته  به نظر می رسد متناسب با نرخ تورم در آینده بازار مسکن پتانسیل افزایش قیمت را خواهد داشت؛ ولی افزایش قیمت احتمالی در شهرهای بزرگ حداکثر تا ۱۰ درصد خواهد بود.

دریافت مالیات از خانه های خالی شفاف سازی نشده است

وی در خصوص تاثیر دریافت مالیات از خانه های خالی بیان کرد: هنوز سازمان امور مالیاتی جزییات مربوط به این خبر و میزان مالیات دریافتی و… را اعلام نکرده است. بدون شک اخذ مالیات از خانه های خالی، عرضه و تقاضای بازار مسکن را متعادل تر خواهد کرد؛ مشروط بر آنکه میزان مالیات دریافتی در حدی باشد که سازندگان توجیهی برای نگهداری اماکن ساخته شده و خالی از سکنه خود نداشته باشند.

حتما بخوانید :  افزایش قیمت خودرو در بازار بی‌مشتری

البته باید تعریف ویلاها و خانه های خالی هم شفاف شود. گروهی از مردم در مناطق مختلف کشور خانه ای دارند که در مقاطع خاصی از سال در آن اقامت دارند و در اکثر روزهای سال، آن خانه خالی از سکنه می باشد. منطقا این موارد نباید در شمار خانه های خالی مشمول مالیات لحاظ شود.

منبع: بورس۷

خبر انتخاب شده برای شما

رئیس اتحادیه طلا و جواهر از ثبات نسبی قیمت طلا و سکه در بازار خرده فروشی خبر داد و گفت: امروز حباب سکه به ۵۵۰ هزار تومان رسیده است
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.