تاریخ: ۱۳:۰۰ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۳

2067, 
توضیحات معاون مالی ذوب آهن در خصوص وضعیت شرکت در صورت کاهش واردات زغال سنگ در پی اتفاقات اخیر برجامیReviewed by سایت رادیوسهام on May 13Rating: 4.0توضیحات معاون مالی ذوب آهن در خصوص وضعیت شرکت در صورت کاهش واردات زغال سنگ در پی اتفاقات اخیر برجامی توضیحات معاون مالی ذوب آهن در خصوص وضعیت شرکت در صورت کاهش واردات زغال سنگ در پی اتفاقات اخیر برجامی
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

توضیحات معاون مالی ذوب آهن در خصوص وضعیت شرکت در صورت کاهش واردات زغال سنگ در پی اتفاقات اخیر برجامی

سعید امید قائمی معاون مالی و اقتصادی شرکت ذوب آهن اصفهان در خصوص وضعیت شرکت در صورت کاهش واردات زغال سنگ در پی اتفاقات اخیر برجامی و احتمال عدم واردات زغال سنگ  گفت: در خصوص وضعیت شرکت در کوتاه مدت نمی توان تصمیم گیری نمود؛ اما به هر حال در بلند مدت پروژه های اکتشافی در مناطق مختلف به طور مثال در طبس وجود دارد که هنوز به بهره برداری نرسیده و نیاز به زمان دارند

به گزارش رادیوسهام ، ذوب آهن اصفهان که در چند سال اخیر مشکلات و موانع سختی را پشت سر گذاشه است ، حالا اذعان دارد که در سال جاری بدون کمک از سود غیر عملیاتی می تواند بیش از بودجه خود سود عملیاتی بسازد.

شرایط به گونه ای است که اگر صنایع برخی از مشکلاتشان از جمله تهیه مواد اولیه ارزان قیمت و مشکلات و ریسک های سیاسی مرتفع شود، می توانند رشد فزاینده ای داشته باشند.

حتما بخوانید :  روز سرد بازارهای داخلی

سعید امید قائمی معاون مالی و اقتصادی شرکت ذوب آهن اصفهان در خصوص وضعیت شرکت در صورت کاهش واردات زغال سنگ در پی اتفاقات اخیر برجامی و احتمال عدم واردات زغال سنگ گفت: در خصوص وضعیت شرکت در کوتاه مدت نمی توان تصمیم گیری نمود؛ اما به هر حال در بلند مدت پروژه های اکتشافی در مناطق مختلف به طور مثال در طبس وجود دارد که هنوز به بهره برداری نرسیده و نیاز به زمان دارند.

*”کک” جایگزین زغالسنگ در شرایط بحران…*

وی ادامه داد: در صورت بهره برداری از اکتشافات در داخل کشور ما نیز بیشتر نیاز خود را از داخل تامین می کنیم. به هر حال با تحریم احتمالی زغال سنگ شرایط به گونه ای می شود که ما نیز برای کاهش هزینه ها ، تولید را کاهش می دهیم و یا کک را جایگزین می کنیم . گرچه زغال سنگ وارداتی برای ما صرفه اقتصادی زیادی دارد و هزینه مصرف کوره بلند را کاهش می دهد.

وی گفت: با توجه به زغال سنگ منطقه، ما حدود ۴۰درصد زغال سنگ را وارد می کنیم که هر زمان با کاهش مواجه شویم کک را جایگزین آن می کنیم.

*الان بودجه را زده ایم بلکه بیشتر …*

امید قائمی در خصوص پروژه های در دست اجرای شرکت ذوب آهن گفت: بحث نسوز  رو به اتمام است و تا شهریور ماه راه اندازی می شود. همچنین پروژه PICتا پایان تابستان به بهره برداری می رسد.

حتما بخوانید :  افزایش سرمایه 32.5 درصدی آپ در بورس

وی در مورد سود سال ۹۶ شرکت و تحقق آن گفت: سود سال ۹۶در ابتدا ۵ریال پیش بینی شد که با وجود عدم فروش زمین شفق و کسب سود غیر عملیاتی ، شرکت ذوب آهن اصفهان می تواند با سود عملیاتی ۵ریال از بودجه و حتی بیشتر از آن را محقق نماید.

از این مقام مسئول پرسیدیم که سال ۹۷ را چگونه آغاز کردید که گفت: سال ۹۷ را به خوبی آغاز کرده ایم که دلیل اصلی آن مواد اولیه ذخیره سازی شده در اسفند ۹۶ بوده است و موجب بهبود نقدینگی و فروش مناسب شرکت شده است.در فروردین امسال هم ۲۱۸هزار تن تولید داشتیم که نسبت به فروردین سال گذشته افزایش دیده می شود، سال گذشته در این ماه ۱۶۰هزار تن محصول تولید شد که رشد قابل توجهی وجود داشته است. همچنین در اردیبهشت ماه سال جاری تاکنون بیش از تولید فروردین عملکرد داشته ایم که جای امیدواری زیادی دارد.

امید قائمی گفت: به هر حال یکی از مشکلات همه صنایع در حال حاضر ،مشکل ارز است و از آنجایی که ذوب آهن صنعت ارز بری است برای خرید مواد اولیه نیاز به ارز داریم که در صورت عدم وجود ارز مجبور به باز کردن LCهستیم ، ما امیدواریم در این خصوص دولت به صنایع کمک نماید.

منبع: بورس۲۴

خبر انتخاب شده برای شما

کارمزدهای معاملاتی، تسویه نهایی و اعمال ابزارهای مشتقه بورس اوراق بهادار تهران بر مبنای اطلاعیه جدید به تناسب تغییر کردند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.