تاریخ: ۱۸:۱۶ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۳

2067, 
تاکید وزارت صنعت بر واگذاری کامل سهام خودروسازانReviewed by سایت رادیوسهام on May 13Rating: 4.0 تاکید وزارت صنعت بر واگذاری کامل سهام خودروسازان تاکید وزارت صنعت بر واگذاری کامل سهام خودروسازان
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: وزیر صنعت از خصوصی سازی و واگذاری سهام شرکت های خودرو سازی سایپا و ایران خودرو حمایت می کند.

به گزارش رادیوسهام به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «محسن صالحی نیا» اظهار داشت: خبر برخی رسانه ها به نقل از وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر اینکه امکان واگذاری سهام خودرو سازان داخلی بویژه ایران خودروی خراسان به بخش خصوصی وجود ندارد، صحیح نیست و آقای شریعتمداری همچنان بر واگذاری سهام ۱۷ درصدی دولتی خودروسازان بزرگ به بخش خصوصی تاکید دارد.
وی تصریح کرد: شرکتی مانند ایران خودروی خراسان تحت عنوان یکی از زیر مجموعه های ایران خودرو فعالیت می کند و از لحاظ تولید و تامین، واردات، فروش و بازار به صورت یکپارچه از سوی ایران خودرو مدیریت می شود.
صالحی نیا ادامه داد: در صورتی که این شرکت بطور کامل به بخش خصوصی واگذار شود، ارتباطش با ایران خودرو قطع می شود و این گونه شرکت ها پس از جدا شدن دیگر محصولی برای تولید ندارند.
معاون وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت خاطرنشان کرد: راهکار این است که برای واگذاری شرکت های زیر مجموعه ایران خودرو و سایپا، باید سهام شرکت مادر را طبق قاعده ای که وجود دارد، به سمت خصوصی سازی پیش برد.
وی بیان داشت: ادامه واگذاری سهام هم به این صورت است که بر اساس روال معقول، شرکت های توانمندی مثل قطعه سازان، در عرضه سهام خودروسازان شرکت و سهام را خریداری کنند.

حتما بخوانید :  برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه "دفارا"

منبع: TSEpress

خبر انتخاب شده برای شما

رشد بیش از ۳۰۰ درصدی سودسازی «هرمز»
شرکت فولاد هرمزگان جنوب در صورت‌های مالی ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ از رشد ۳۳۵ درصدی سود هرسهم خود خبر داد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.