تاریخ: ۱۸:۱۶ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۳

2067, 
تاکید وزارت صنعت بر واگذاری کامل سهام خودروسازانReviewed by سایت رادیوسهام on May 13Rating: 4.0 تاکید وزارت صنعت بر واگذاری کامل سهام خودروسازان تاکید وزارت صنعت بر واگذاری کامل سهام خودروسازان
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: وزیر صنعت از خصوصی سازی و واگذاری سهام شرکت های خودرو سازی سایپا و ایران خودرو حمایت می کند.

به گزارش رادیوسهام به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «محسن صالحی نیا» اظهار داشت: خبر برخی رسانه ها به نقل از وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر اینکه امکان واگذاری سهام خودرو سازان داخلی بویژه ایران خودروی خراسان به بخش خصوصی وجود ندارد، صحیح نیست و آقای شریعتمداری همچنان بر واگذاری سهام ۱۷ درصدی دولتی خودروسازان بزرگ به بخش خصوصی تاکید دارد.
وی تصریح کرد: شرکتی مانند ایران خودروی خراسان تحت عنوان یکی از زیر مجموعه های ایران خودرو فعالیت می کند و از لحاظ تولید و تامین، واردات، فروش و بازار به صورت یکپارچه از سوی ایران خودرو مدیریت می شود.
صالحی نیا ادامه داد: در صورتی که این شرکت بطور کامل به بخش خصوصی واگذار شود، ارتباطش با ایران خودرو قطع می شود و این گونه شرکت ها پس از جدا شدن دیگر محصولی برای تولید ندارند.
معاون وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت خاطرنشان کرد: راهکار این است که برای واگذاری شرکت های زیر مجموعه ایران خودرو و سایپا، باید سهام شرکت مادر را طبق قاعده ای که وجود دارد، به سمت خصوصی سازی پیش برد.
وی بیان داشت: ادامه واگذاری سهام هم به این صورت است که بر اساس روال معقول، شرکت های توانمندی مثل قطعه سازان، در عرضه سهام خودروسازان شرکت و سهام را خریداری کنند.

منبع: TSEpress

خبر انتخاب شده برای شما

سال ۹۷ با پایانی خوش برای بانک تجارت همراه بود و سرمایه این بانک در آخرین مجمع عمومی فوق العاده با رای اکثریت سهامداران حقیقی و حقوقی با ۳۹۰ درصد افزایش از مبلغ از ۴۵ هزار و هفتصد میلیارد ریال به ۲۲۳ هزار و نهصد و بیست و شش میلیارد ریال رسید.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.