تاریخ: ۱۷:۳۵ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۳

2067, 
امکان توسعه مشارکت میان زوته چین و سایپا در حوزه خودروهای برقیReviewed by سایت رادیوسهام on May 13Rating: 4.0امکان توسعه مشارکت میان زوته چین و سایپا در حوزه خودروهای برقی امکان توسعه مشارکت میان زوته چین و سایپا در حوزه خودروهای برقی
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

امکان توسعه مشارکت میان زوته چین و سایپا در حوزه خودروهای برقی

مدیرعامل سایپا در حالی طی سفر چندی پیش خود به چین، از شرکت زوته بازدید کرد که این خودروساز در حال حاضر یکی از فعالان در عرصه تولید مدل های برقی به شمار می رود.

به گزارش  رادیوسهام ،  بنابر اعلام سایپایی ها، شرکت زوتی تاکنون ۲۵ مدل خودرو در کلاس‌ها و رده‌های مختلف تولید کرده و به‌عنوان یکی از پیشروترین تولیدکنندگان خودروهای برقی محسوب می‌شود و سال گذشته توانسته حدود ۴۰۰ هزار دستگاه انواع این خودروها را بدون جوینت ونچر تولید و عرضه کند.

اگر همان طور که سایپا می گوید، زوته جزو پیشران ها در عرصه تولید خودروهای برقی باشد، دومین خودروساز بزرگ ایران می تواند از دانش فنی و تکنولوژی این خودروساز چینی در عرصه تولید محصولات برقی استفاده کند. در حال حاضر سایپا و زوته به واسطه تولید آریو با یکدیگر همکاری دارند و بنابراین امکان توسعه مشارکت میان آنها به خصوص در حوزه خودروهای برقی وجود دارد.

حتما بخوانید :  رشد ۵۷ درصدی سود «وصندوق»

بدون تردید، تولید محصولات برقی یکی از الزامات خودروسازی ایران به شمار می رود، زیرا دنیا سال هاست به سمت این تکنولوژی رفته و به نوعی آینده ازآن برقی ها خواهد بود. با این حساب، سایپا نیز به عنوان خودروساز بزرگ داخلی، دیر یا زود باید به سمت طراحی و تولید مدل های برقی برود و در این مسیر چاره ای جز کسب دانش فنی از فعالان عرصه برقی سازی، ندارد.

در این شرایط، اگر زوته از توانایی و دانش فنی و تکنولوژی لازم برای طراحی و ساخت خودروهای برقی برخوردار باشد، قطعا گزینه ای مناسب برای همکاری با سایپا خواهد بود، زیرا به هر حال دو شرکت به دلیل مرودات فعلی، با یکدیگر آشنایی داشته و به عبارتی بهتر حرف یکدیگر را می فهمند.

با این حساب، سایپایی ها بهتر است ابتدا بررسی و مطالعات لازم را درباره میزان توانایی زوتی در عرصه تولید محصولات برقی، انجام داده و پس از آن تصمیم نهایی را درباره همکاری برقی با این شرکت اتخاذ کنند.

منبع: TSEpress

خبر انتخاب شده برای شما

همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.