تاریخ: ۱۸:۴۵ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۳

2067, 
تحقق۴۰۶ ریال سود به ازای هر سهم زشگزاReviewed by سایت رادیوسهام on May 13Rating: 4.0تحقق۴۰۶ ریال سود به ازای هر سهم زشگزا تحقق۴۰۶ ریال سود به ازای هر سهم زشگزا
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

تحقق۴۰۶ ریال سود به ازای هر سهم زشگزا

شرکت شیر و گوشت زاگرس شهرکرد در سال مالی منتهی به ۹۶/۱۲/۲۹ با سرمایه ۸۰ میلیارد ریال مبلغ ۴۰۶ ریال سود به ازای هر سهم معادل ۸۴% بودجه محقق نموده که نسبت به سال۹۵ حدود ۱۰۰% افزایش داشته است.

به گزارش رادیوسهام  ، زشگزا در سال۹۶، حدود ۴۹۳٫۲ میلیارد ریال درآمد معادل ۹۸% بودجه محقق کرده که ۱۴% بیشتر از سال۹۵ است.

بیش از ۸۵% درآمد شرکت در سال۹۶ از محل عرضه شیرخام بوده است. زشگزا در سال ۹۶، اقدام به تولید ۳۲٫۷ هزار تن شیرخام معادل ۹۷% بودجه کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵% افزایش داشته است.

همچنین حدود ۳۲ هزار تن شیر خام معادل ۹۷% بودجه در سال۹۶ به فروش رفته که ۵% بیشتر از سال۹۵ بوده است. هر کیلوگرم شیر خام در سال۹۶ با ۷٫۶% افزایش نسبت به سال ۹۵ به مبلغ ۱۳,۱۷۵ریال به ازای هر کیلوگرم به طور متوسط به فروش رفته است و در مجموع ۴۲۱ میلیارد ریال درآمد معادل ۹۷% بودجه از محل فروش این محصول محقق گردیده که نسبت به سال ۹۵، حدود ۱۳% افزایش داشته است. تحقق کمتر از بودجه درآمد فروش این محصول عمدتا ناشی از فروش مقداری کمتر از بودجه بوده است. بهای تمام شده زشگزا در سال۹۶، حدود ۴۴۵٫۲ میلیارد ریال معادل ۱۰۱% بودجه است که ۱۱% بیشتر از سال۹۵ است. افزایش مذکور، عمدتا ناشی از افزایش بهای مواد مصرفی است.

حتما بخوانید :  مجمع موسس شرکت «بازار متشکل معاملات ارز»

حدود ۷۰% از بهای تمام شده شرکت متشکل از بهای مواد اولیه است که بخش اعظم آن بابت خرید ذرت به صورت دانه ای و علوفه ای می باشد. شرکت در سال۹۶، به منظور تامین سرمایه در گردش اقدام به اخذ تسهیلات مالی نموده که منجر به افزایش هزینه های مالی و در نهایت ریسک مالی آن گردیده است. هزینه های مالی در سال۹۶ مبلغ ۲۰٫۱ میلیارد ریال معادل ۱۰۰% بودجه و ۴۲% کل سود ناخالص بوده که نسبت به سال۹۵، حدود ۴۴% افزایش داشته است

منبع: کارگزارس آبان

خبر انتخاب شده برای شما

مدیرعامل سایپا با اشاره به ظرفیت تولید خودرو و رشد نامناسب صنعت در زمان مالکیت دولتی گفت: پراید محصول ۶۰۰۰ دلاری است اما کارخانه برای محصول ۲۰۰۰ هزار دلار می‌گیرد و در بازار هم قیمت ۳۲۰۰ دلار است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.