2681, 2224, 
سرمایه‌گذاران چگونه بر قیمت طلا تاثیر می‌گذارند؟Reviewed by سایت رادیوسهام on May 14Rating: 4.0 سرمایه‌گذاران چگونه بر قیمت طلا تاثیر می‌گذارند؟ سرمایه‌گذاران چگونه بر قیمت طلا تاثیر می‌گذارند؟
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

سرمایه‌گذاران چگونه بر قیمت طلا تاثیر می‌گذارند؟

یک تحلیلگر ارشد اقتصادی بر این باور است که قیمت جهانی طلا در دو سال اخیر بیشتر تحت تاثیر تقاضای سرمایه گذاری با افزایش روبرو شده است.

به گزارش کیتکو نیوز، تام برادی تحلیلگر ارشد اقتصادی شرکت معدنی نیومونت تاکید کرد: افزایش قیمت جهانی طلا از سال ۲۰۱۶ میلادی تاکنون بیشتر به دلیل تمایل سرمایه گذاران برای خرید این فلز گرانبها بوده است. بر اساس این گزارش وی افزود: گرچه نوسانات قیمت جهانی طلا در طول زمان بیشتر مربوط به تعادل بین عرضه و تقاضا است ولی تحلیل های جدید نشان می دهد که عامل اصلی افزایش قیمت طلا از سال ۲۰۱۶ تاکنون، جذابیت طلا برای سرمایه گذاری بوده است.

به گزارش رادیوسهام ، قیمت طلا از ۱۰۵۰ دلار در هر اونس در سال ۲۰۱۶ به بیش از ۱۳۱۰ دلار رسیده است. بخش زیادی از این افزایش قیمت مربوط به تمایل سرمایه گذاران برای خرید طلا بوده است. در واقع تقاضای سرمایه گذاری طی سال های اخیر از تقاضای فیزیکی پیشی گرفته است.

حتما بخوانید :  اوج‌گیری اونس طلا؛ عقبگرد نفت خام

وی افزود: قیمت طلا در شرایط کنونی در محدوده خاصی گرفتار شده و برای شکسته شدن این محدوده قیمتی نیاز به تشدید ریسک های سیاسی و اقتصادی است.

تنها در صورت تشدید تنش های سیاسی و اقتصادی در آمریکا یا سایر مناطق جهان می توان نسبت به افزایش قیمت جهانی طلا امیدوار بود.

خروج ترامپ از برجام به تنهایی برای تقویت قیمت طلا کافی نیست

برخی تحلیلگران و ناظران بازار بر این باورند که خروج آمریکا از توافق هسته ای ایران به تنهایی برای تقویت قیمت جهانی طلا کافی نخواهد بود.

به گزارش کیتکو نیوز، گرچه اعلام خبر مبنی بر خروج دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از توافق هسته ای ایران موجب افزایش نسبی قیمت جهانی طلا شد ولی به نظر می رسد قیمت این فلز گرانبها همچنان تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار قرار دارد.

بر اساس این گزارش تحلیلگران اقتصادی تاکید می کنند که اتفاقات بیشتری باید رخ دهد که قیمت جهانی طلا بتواند به یک مسیر دائمی و بلندمدت رشد و افزایش دست یابد.

تحلیلگران بازارهای بین المللی معتقدند که اقدام ترامپ در خروج از برجام اتفاق غیرمنتظره ای نبوده و نتوانسته است بازارهای بین المللی را شوکه کند.

قیمت طلا می تواند در کوتاه مدت تا ۱۳۲۰ دلار افزایش یابد

بارت ملک تحلیلگر ارشد موسسه تی دی اس تاکید کرد: قیمت طلا می تواند در کوتاه مدت تا ۱۳۲۰ دلار افزایش یابد ولی بازار طلا منتظر اطلاعات بیشتر و دقیق تری است تا بتواند روند صعودی قیمت را ادامه دهد.

حتما بخوانید :  مجمع موسس شرکت «بازار متشکل معاملات ارز»

وی افزود: باید منتظر ماند و تاثیر تحولات سیاسی جدید در عرصه بین المللی را بر بازارهای سهام مشاهده کرد. اگر تنش های سیاسی تشدید شده و شاخص سهام با کاهش روبرو شود، این مساله به نفع قیمت طلا خواهد بود.

بارت ملک گفت: باید منتظر اطلاعات بیشتری درباره تحریم های جدید آمریکا علیه ایران باشیم.

منبع: سایت طلا

خبر انتخاب شده برای شما

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران امروز، ۳ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
برچسب ها: , ,