2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت میدکوReviewed by سایت رادیوسهام on May 14Rating: 4.0گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت میدکوگزارش مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت میدکو
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت میدکو

هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه در مجمع عمومی عادی سالانه خود برای هرسهم ۱۶۰ریال سود کنار گذاشت.

 

به گزارش رادیوسهام ، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت میدکو برای تصویب صورت‌های مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۶ با حضور ۹۳٫۳۵درصد سهامداران برگزار شد. قاسمی؛ مدیر عامل بانک پاسارگاد ریاست مجمع را به عهده گرفت. در ابتدا فیلمی در مورد عملکرد سال ۹۶ شرکت پخش شد و سپس پورمند؛ مدیرعامل، گزارش هیات مدیره را به مجمع ارایه کرد.

پورمند در تشریح گزارش فعالیت یکساله شرکت گفت: شرکت مادر تخصصی توصعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه ( میدکو) در سال ۱۳۸۶ تاسیس شد و با سرمایه اولیه یک هزار میلیارد ریال ثبت شد. موضوع فعالیت شرکت طبق اساسنامه عبارت است از انجام اکتشافات معدنی، بهره برداری از معادن زیرزمینی و روباز، فرآوری مواد معدنی شامل مراحل خردایش، دانه بندی، جدایش، ذوب و پالایش مواد معدنی فلزی. شرکت‌های فرعی تحت کنترل شرکت عبارتند از شرکت فولاد زرند ایرانیان، فولاد سیرجان ایرانیان، بابک مس ایرانیان، فولاد بوتیای ایرانیان، فروسیلیس غرب پارس، فرآوری زغالسنگ پابدانا، گسترش و نوسازی معادن خاورمیانه، مهندسی معیار صنعت خاورمیانه، بازرگانی آفتاب درخشان خاورمیانه، کاراوان صنعت خاورمیانه، ساختمانی گسترش و نوسازی صنایع ایرانیان، کارگزاری آفتاب درخشان خاورمیانه، سمنگان ترابر ایرانیان، شرکت GMI Projects LTD ، شرکت WMI و شرکت توسعه ساخت و نصب صنایع بتنی و فلزی گسترش ماناساز آبیک. حجم ذخیره معادن زنجیره اصلی در اختیار میدکو معادل ۴۸۶٫۷ میلیون تن و جمع ذخیره معادن مواد کمکی معادل ۲۱۹٫۳ میلیون تن است.

وی ادامه داد: طرح‌های اکتشافی شرکت شامل ۱۱ طرح جمعا در زمینی به مساحت ۷,۹۹۴٫۸ کیلومتر مربع است که در استان‌های اردبیل، قزوین، کرمان، خراسان جنوبی، کرمان، سمنان و اصفهان واقع شده است.

در ادامه مجمع به سوالات سهامداران پاسخ داده شد. یکی از سهامداران در مورد برنامه شرکت برای تامین آب پروژه‌ها با توجه به بحران آب در کرمان سوال کرد که اعلام شد کارخانه را همیشه کنار منابع اولیه تاسیس می‌کنند و در کرمان ما از پساب شهرهای زرند و کرمان استفاده می‌کنیم و مشکلی برای تامین آب نخواهیم داشت.

سهامدار دیگری در مورد پیش بینی هیات مدیره از قیمت فولاد و سنک آهن سوال کرد که دکتر پورمند پاسخ داد: اواخر سال ۹۵ در قیمت فولاد و سنک آهن نوساناتی داشتیم که در همان زمان تحلیلگران معتقد بودند شرکت‌های فولادی و سنگ آهنی با زیان مواجه خواهند شد ولی این تحلیل اشتباه بود و قیمت فلزات در یک بازه زمانی ۳۰ ساله تعیین می‌شود نه یک ساله، از این رو ممکن است یک یا دو سال قیمت‌ها کاهشی باشد، اما در کل روند قیمت‌ها رو به افزایش است.

یکی دیگر از سهامداران در مورد پهنه‌های اکتشافی جدید سوال کرد که شرکت اعلام کرد: حدود ۵ پهنه اکتشافی جدید را در دست گرفته‌ایم. ۳ تا از معادن در کرمان، یکی در اردبیل و یکی دیگر در قزوین است. معادن کرمان زغال سنگ، سنگ آهن و مس هستند و منتظر صدور پروانه اکتشاف برای این ۳ معدن هستیم. در اردبیل معدن مس است که پروانه اکتشاف آن صادر شده و کمی هم حفاری انجام شده است. در قزوین نیز محدوده وسیعی را مطالعه کرده و گزارش آن را به وزارت صنایع و معادن ارائه کردیم. بخشی از این پهنه اکتشافی در محدوده محیط زیست قرار دارد و منتظر تعیین تکلیف آن هستیم.

تهیه صورت‌های مالی «میدکو» براساس IFRS برای اولین بار در کشور

سهامدار دیگری در مورد مراحل پیشرفت پذیرش سهام شرکت در بورس لندن سوال کرد که پاسخ دادند: باید ارزشیابی معدن انجام می‌شد که گزارش بخشی از معادن انجام شده و حدود ۷ ماه دیگر تکمیل خواهد شد. در بعد مالی نیز باید صورت‌های مالی بر اساس IFRS باشد که گزارش آن نیز تهیه شده و این کار برای اولین بار در ایران در حال انجام است.

راه اندازی آزمایشی فولاد زرند از مهر۹۷

شخص دیگری در مورد زمان راه اندازی فولاد زرند سوال کرد که پاسخ دادند: راه اندازی این پروژه از واحد پیش گرمایش کوره بلند آغاز شده و ۱۳۳ هزار تن تجهزیات نصب شده است. از اول مهر نیز وارد تولید آزمایشی خواهد شد. به نظر می‌رسد تا پایان سال مالی جاری (۳۰آذر ماه) حدود ۱۰۰ الی ۱۵۰ هزار تن تولید داشته باشیم.

سوال بعدی در مورد میزان لطمه به شرکت با بازگشت تحریم‌ها بود که شرکت اعلام کرد: تقریبا شروع به کار شرکت در زمان تحریم‌ها بوده و شرکت تاثیر زیادی از این بابت نخواهد پذیرفت.

صادرات کک ریز دانه و نرمه گندله

در مورد میزان صادرات نیز سوال شد که پورمند توضیح داد: همه محصولات شرکت قابلیت صادراتی دارد، اما با توجه به نیاز کشور محدودیت داریم. کنستانتره هم قبلا صادر شده است، اما در حال حاضر گندله سازی‌ها راه افتاده و کنستانتره تولیدی به مصرف داخل می‌رسد. اما برای فولاد برنامه صادراتی داریم و کار قراردادهای آن انجام شده است. کک ریز دانه و نرمه گندله نیز در
حال صادرات است.

انتقال «میدکو» از تابلوی فرابورس به بورس

سوال بعدی در مورد زمان انتقال شرکت از فرابورس به بورس بود که شرکت اعلام کرد: به زودی این انتقال انجام خواهد شد.

مقدار تولید مس مجموعه در حال حاضر سوال دیگری بود که شرکت اعلام کرد: ۵هزارتن مس کاتد برای سال ۹۷ تولید خواهد شد.

گزارش حسابرس نیز قرائت شد و با توجه به اینکه بندها مربوط به شرکت‌های زیر مجموعه بود، در مجامع آن‌ها تعیین تکلیف شده بود. بند ۴ در مورد نحوه محاسبه قیمت تمام شده در برخی شرکت‌های تولیدی گروه است که شرکت اعلام کرد به محض اینکه پروژه‌ها به ۸۵درصد می‌رسد، پروژه راه می‌افتد و به همین دلیل تخصیص هزینه‌های قابل اختصاص در محاسبه بهای تمام شده کالای فروش رفته ۱۰۰ درصد شناسایی می‌شود و تمام استانداردهای حسابداری نیز رعایت می‌شود. این اشکالات جزئی نیز رفع خواهد شد و برای سال آینده این بند را نخواهیم داشت.

با توجه به بندهای گزارش حسابرس، سود قابل تقسیم شرکت ۱۷۶ ریال بود که ۱۶۰ ریال سود به ازای هر سهم در نهایت تقسیم شد.

منبع: پاسارگادتحلیل

خبر انتخاب شده برای شما

سال ۹۷ با پایانی خوش برای بانک تجارت همراه بود و سرمایه این بانک در آخرین مجمع عمومی فوق العاده با رای اکثریت سهامداران حقیقی و حقوقی با ۳۹۰ درصد افزایش از مبلغ از ۴۵ هزار و هفتصد میلیارد ریال به ۲۲۳ هزار و نهصد و بیست و شش میلیارد ریال رسید.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.