2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سالانه دشیمیReviewed by سایت رادیوسهام on May 14Rating: 4.0 گزارش مجمع عمومی عادی سالانه دشیمی گزارش مجمع عمومی عادی سالانه دشیمی
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

 گزارش مجمع عمومی عادی سالانه دشیمی

شرکت شیمی دارویی داروپخش در مجمع عمومی عادی سالانه خود برای هرسهم ۴۷۰ریال سود اختصاص داد.

به گزارش رادیوسهام ، مجمع عمومی عادی سالانه شیمی دارویی داروپخش برای تصویب صورت‌های مالی سال منتهی به ۲۹اسفند ۱۳۹۶برگزار شد. در این جلسه رضوانی فر، به‌عنوان رییس مجمع انتخاب شد.

افزیش ۴۲درصدی سود خالص

در ابتدا مدیرعامل شرکت به ارایه گزارش فعالیت یکساله هیات مدیره پرداخت و گفت: سود خالص در سال ۹۶ نسبت به ۹۵،۴۲درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: از سال ۹۳ صادرات این شرکت شروع شده و برنامه برای صادرات سال ۹۶،یک میلیون و ۶۰۰هزار دلار بوده که یک میلیون و ۲۶۶هزار دلار آن تحقق یافته و باقی آن در سه ماهه محقق می شود. همچنین برنامه برای صادرات سال ۹۷،۲میلیون دلار است.

عبدالله پور در رابطه با افزایش سرمایه شرکت اظهارکرد:۱۰۰درصد افزایش سرمایه شرکت در تیرماه ۹۷ انجام می شود.

در ادامه این جلسه گزارش حسابرس و بازرس قانونی شرکت به مجمع ارایه شد.

در ادامه سهامداران به طرح سوالات خود پرداختند. یکی از سهامداران در مورد علت کاهش تولید و فروش سه ماهه شرکت پرسید که عبدالله پور اعلام کرد: علت عمده ی این کاهش، کمبود تقاضا برای خرید بوده و همچنین با توجه به نوسانات نرخ دلار شرکت تمایلی برای فروش بالا در این سه ماهه نداشته است.

حتما بخوانید :  برنامه پرداختی به « خودرو » و « خساپا »

توقف تولید محصولات دامی «دشیمی»

یکی دیگر از سهامداران در رابطه با حذف محصولات دامی در سال ۹۷ پرسید که مدیر عامل شرکت در رابطه با این موضوع گفت: با توجه به محدود بودن مشتری های داروی دامی و عدم سوددهی تولید این محصولات، از ظرفیت خالی کرمانشاه برای تولید داروی انسانی استفاده می کنیم و در حال حاضر برنامه ای برای تولید محصولات دامی نداریم.

یکی از سهامداران در رابطه با تاثیر تحریم های جدید آمریکا پرسید که مدیر عامل شرکت پاسخ داد: اقدامات قبلی انجام شده و مشکلی در تامین حد واسط ها نداریم.

یکی دیگر از سهامداران در رابطه با کاهش تولید آنتی بیوتیک ها علی رغم افزایش حاشیه سود آن ها از ۲۱درصد به ۳۰درصد و علت عدم کاهش تولید داروهای قلبی با توجه به کاهش سود آن ها از ۱۸درصد به ۱۰درصد پرسید که عبدالله پور گفت: علت افزایش حاشیه سود آنتی بیوتیک ها، افزایش راندمان و درنتیجه کاهش بهای تمام شده و علت کاهش تولید را کمبود تقاضا است که درصورت اجازه صادرات محصولات با توجه به تحریم امسال نیز از این محل سود داریم.

تلاش «دشیمی» برای رسیدن به حاشیه سود ۱۸درصدی

وی همچنین در رابطه با داروهای قلبی اظهار کرد: استراتژی های فروش بسته به تقاضای مشتری تغییر می کند و امسال سعی می کنیم که حاشیه سود این نوع محصول نیز به ۱۸درصد برسد.

حتما بخوانید :  تاثیر بخشنامه تراکنشی بانک مرکزی بر « آپ »

در پایان این جلسه پس از تصویب صورت های مالی مورد گزارش، سهامداران به تقسیم سود۴۷۰ریال سود به ازای هر سهم رای دادند.

منبع: پاسارگادتحلیل

خبر انتخاب شده برای شما

کارمزدهای معاملاتی، تسویه نهایی و اعمال ابزارهای مشتقه بورس اوراق بهادار تهران بر مبنای اطلاعیه جدید به تناسب تغییر کردند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.