1. شرط ورود شهرداری‌ها به بازار سرمایه
تاریخ: ۱۰:۰۳ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۵

2067, 
شرط ورود شهرداری‌ها به بازار سرمایهReviewed by سایت رادیوسهام on May 15Rating: 4.0شرط ورود شهرداری‌ها به بازار سرمایه شرط ورود شهرداری‌ها به بازار سرمایه
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

شرط ورود شهرداری‌ها به بازار سرمایه

عضو شورای عالی بورس، بر لزوم ورود شهرداری‌ها به بازار سرمایه تاکید کرد و گفت: شرط لازم برای این امر برخورداری از صورت‌های مالی شفاف است.

حسین عبده تبریزی در چهارمین کنفرانس مدیریت شهری، اقتصاد نوین شهری و درآمدهای پایدار اظهار کرد: در گذشته نظام تامین مالی بر شهرداری حاکم بوده که حاصل فروش شهر بوده است. وی با یادآوری اینکه شهرفروشی از اواخر دهه ۶۰ آغاز شد، گفت: این نظام تامین مالی تقریبا نه فقط در تهران که به بسیاری از شهرها تسری یافت و فراگیر شد. حتی در شهرهای کوچک شیوه فروش شهر ادامه پیدا کرد.

به گزارش رادیوسهام ،  وی ادامه داد: این شیوه درستی برای تامین مالی پایدار برای شهر نبوده و نتوانست مشکلات شهری مانند تهران را حل کند.

عبده تبریزی با بیان اینکه شهرفروشی در شرایط کنونی قابل ادامه دادن نیست، افزود: امکانات در تهران به گستردگی سال‌های دهه ۷۰ و ۸۰ نیست. البته شیوه‌های تامین مالی نوین هم ارزش های۵۰ درصدی خلق نمی‌کند، بلکه فقط نقش کمک‌کننده را بازی می‌کند. بنابراین اگر نتوانیم اقتصاد شهر را تعریف کنیم، کاری از ابزارها و شیوه‌ها ساخته نیست. وی با اشاره به تاثیر خروج آمریکا از برجام بر اقتصاد کشور و شهر گفت: رخدادهایی که در عرصه خارج اتفاق افتاده کار را برای جذب سرمایه خارجی مشکل کرده است. گرچه اروپایی‌ها قول‌هایی داده‌اند؛ اما نه برای میزان تجارت ناچیز با ایران بلکه به‌دلیل امنیت منطقه سعی در حفظ برجام دارند. عبده تبریزی یکی از شیوه‌های تامین مالی برای اقتصاد شهر را بورس و بازار سرمایه عنوان کرد و افزود: یکی از مهم‌ترین روش‌های نوین درآمدزایی و تامین منابع مالی حضور شهرداری‌ها در بازار سرمایه است و لازمه آن فعالیت‌های شفاف در صورت‌های مالی است. مشاور وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در حال حاضر شهرداری‌ها در دوحوزه کاهش هزینه‌ها ‌و افزایش درآمدها حرکت می‌کنند، ادامه داد: به نظر می‌رسد شهرداری‌ها در حوزه کاهش هزینه‌ها فعال‌تر شده‌اند. هم‌اکنون در تهران بنا بر گفته اعضای شورای شهر هزینه‌ها کاهش یافته است، البته طبعا  این کاهش نباید در راستای کاهش نیروی انسانی باشد.

حتما بخوانید :  کمک تجدید ارزیابی به خروج «قشرین» از ماده۱۴۱

منبع: مهر

خبر انتخاب شده برای شما

مدیرعامل سایپا با اشاره به ظرفیت تولید خودرو و رشد نامناسب صنعت در زمان مالکیت دولتی گفت: پراید محصول ۶۰۰۰ دلاری است اما کارخانه برای محصول ۲۰۰۰ هزار دلار می‌گیرد و در بازار هم قیمت ۳۲۰۰ دلار است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

آموزش بورس

قالب خبری