مدیر مالی شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال شرق پاسخ می دهد:
تاریخ: ۱۸:۵۵ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۵

2067, 
دلیل اقبال به گروه انبوه ساز و تشکیل صف های خرید چیست؟Reviewed by سایت رادیوسهام on May 15Rating: 4.0دلیل اقبال به گروه انبوه ساز و تشکیل صف های خرید چیست؟دلیل اقبال به گروه انبوه ساز و تشکیل صف های خرید چیست؟
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

دلیل اقبال به گروه انبوه ساز و تشکیل صف های خرید چیست؟

معاملات گروه انبوه ساز از ابتدای هفته جاری با تشکیل صف های خرید و رشد قیمت همراه شده است . هر چند امروز قیمت ها در این گروه نزولی بود اما به نظر می رسد انبوه سازان تحت تاثیر رشد قیمت مسکن در بازار واقعی مورد توجه فعالان بازار سرمایه قرار گرفته اند .

شرکت های انبوه ساز که املاک آماده فروش دارند ، فروش های پیش بینی شده را محقق می کنند / تجاری ها همچنان در رکود

به گزارش رادیوسهام ، مصطفی دانایی مدیر مالی شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال شرق در خصوص دلایل اقبال به سهام  ساختمانی گفت: احتمالا مهمترین عامل جذابیت سهم ساختمانی ها، رشد قیمت مسکن در هفته های اخیر می باشد. با نوسان نرخ ارز و طلا، قیمت املاک نیز افزایش یافته و در سال جاری شاهد رشد قیمت ۱۰ تا ۳۰ درصدی املاک مسکونی در نقاط مختلف شهر بوده ایم. با وجود افزایش قیمت واحدهای مسکونی، روند معاملات هم مطلوب ارزیابی می شود. با این شرایط، شرکت های ساختمانی که در سبد دارایی های آماده برای فروش خود، املاک مسکونی داشته باشند، فروش های پیش بینی شده را محقق خواهند ساخت؛ اما کماکان بازار املاک تجاری با رکود دست و پنجه نرم می کند.

حتما بخوانید :  نگاهی به صورت های مالی ۳ماهه «ثاژن»

وی ادامه داد :قیمت سهم ها نیز تابعی از شرایط بازار می باشد و با در نظر گرفتن افت قیمت های قبلی و چشم انداز مثبت بازار مسکن، رشد قیمت سهم ساختمانی ها منطقی خواهد بود.

شروع سرمایه گذاری در مسکن عامل اصلی جذابیت بازار مسکن

دانایی در رابطه با تاثیر اعمال برخی تغییرات در شرایط دریافت تسهیلات خرید مسکن بیان کرد: با توجه به حجم بازار مسکن، تقاضایی که با دریافت تسهیلات بانکی ایجاد می شود، در حدی نیست که موجب تغییر روند بازار مسکن شود. رونقی که در معاملات بازار مسکن ایجاد شده، بیشتر به سبب جذابیت مسکن به عنوان کالای سرمایه ای می باشد. با توجه به محدودیت های بازار ارز و رشد چشمگیر قیمت طلا و سکه، مسکن توانسته بخشی از نقدینگی بازار را جذب کند.

احتمالا بودجه محقق می شود

مدیر مالی «ثشرق» در خاتمه تصریح کرد: در سبد دارایی های ثشرق، املاک تجاری که از قبل ساخته شده هم موجود می باشد؛ ولی دیگر تجاری سازی انجام نمی شود. با شرایط فعلی، به تحقق بودجه خوشبین هستیم.

منبه: بورس۷

خبر انتخاب شده برای شما

عضو شورای عالی بورس : توسعه و تعمیق بازار سرمایه از اوایل دهه ۸۰ باعث شد دولت توجه ویژه‌ای به تأمین مالی از طریق بازار سرمایه داشته باشد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.