2681, 2224, 
فرا رسیدن ماه رمضان، موجب ثبات بازار طلا و سکه شدReviewed by سایت رادیوسهام on May 16Rating: 4.0فرا رسیدن ماه رمضان، موجب ثبات بازار طلا و سکه شدفرا رسیدن ماه رمضان، موجب ثبات بازار طلا و سکه شد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

فرا رسیدن ماه رمضان، موجب ثبات بازار طلا و سکه شد

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر : با توجه به در پیش بودن ماه مبارک رمضان و کاهش تقاضا، بازار طلا و سکه در روزهای اخیر در مقایسه با هفته ها و ماههای گذشته از ثبات نسبی برخوردار بوده است.

به گزارش رادیوسهام به نقل از خبرگزاری صداوسیما ، محمد کشتی آرای  افزود: کاهش تقاضا در داخل و همچنین کاهش قیمت جهانی طلا در روزهای اخیر موجب شده قیمت طلا و سکه در بازار تعدیل یابد.
وی افزود: در دو روز گذشته قیمت جهانی طلا به زیر ۱۳۰۰ دلار در هر اونس رسید بطوریکه امروز هزار و ۲۹۴ دلار معامله شد که کاهشی ۲۴ دلاری را نشان می دهد.
کشتی آرای با اشاره به تحویل نخستین سری سکه های ثبت نامی توسط بانک مرکزی در روزهای اخیر و افزایش عرضه به بازار، افزود: امروز هر سکه بهار آزادی طرح قدیم یک میلیون و ۸۴۵ هزار تومان و هر سکه طرح جدید یک میلیون و ۹۰۵ هزار تومان فروحته شد.
وی افزود: نیم سکه نیز امروز ۹۵۷ و ربع سکه ۵۶۰ هزار تومان به فروش رسید و سکه یک گرمی نیز با قیمت ۳۰۵ هزار تومان معامله شد ضمن اینکه هر مثقال طلا که روزهای اخیر نوسانات زیادی داشت هم اکنون ۸۰۲ هزار تومان به فروش می رسد.
­رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر افزود: هر مثقال طلای ۱۸ عیار نیز امروز ۸۴۵ هزار و ۸۰۰ تومان قیمت خورد و از سوی دیگر هر گرم طلای ۱۸ عیار با قیمت ۱۸۵ هزار و ۱۰۰ تومان و طلای گرمی ۲۰ عیار ۲۰۵ هزار تومان بود.
کشتی آرای افزود: یک گرم طلای ۲۱ عیار نیز امروز ۲۱۵ هزار و ۳۰۰ تومان و هر گرم طلای ۲۲ عیار ۲۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان بود ضمن اینکه طلای ۲۴ عیار هم امروز، هر گرم ۲۴۶ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد.

حتما بخوانید :  حذف صفر از پول ملی با اقتصاد چه می‌کند؟

همچنین آقای احمدی یک از صرافان پایتخت به خبرنگار ما گفت:در بازار امروز دلار دولتی  نرخ ۴۲۰۰ تومان و در بازار غیر رسمی دلار بین ۶ هزار و ۲۰۰ تا ۶ هزار و ۳۰۰ تومان معامله شد، که نسبت به روزهای گذشته کاهش دارد و یورو بین ۷۳۰۰ تا ۷۵۰۰ به فروش رفت.
دلار در بازار آزاد در حال مبادله است و دلیل عمده آن نیازی است که مردم به دلار دارند.
وی ادامه داد: برخی از تجار قراردادهایی بستند که به دلار نیاز دارند و یا برخی به ارز مسافرتی و دانشجویی نیاز دارند و برای همین به بازار غیر رسمی مراجعه می کنند.
احمدی افزود: طرح تک نرخی کردن بانک مرکزی نمی تواند تمام نیازهای این افراد را پاسخ دهد

خبر انتخاب شده برای شما

طرح حذف ۴صفر از پول ملی چه آثاری دارد؟
طرح حذف صفر از پول ملی اثر روانی بر جامعه دارد و تغییر چندانی در وضعیت اقتصادی کشور ایجاد نخواهد کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.