2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سالانه بکهنوجReviewed by سایت رادیوسهام on May 16Rating: 4.0 گزارش مجمع عمومی عادی سالانه بکهنوج گزارش مجمع عمومی عادی سالانه بکهنوج
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 گزارش مجمع عمومی عادی سالانه بکهنوج

شرکت تولید برق ماهتاب کهنوج در مجمع عمومی عادی سالانه به ازای هرسهم ۱۳۰تومان سود تقسیم کرد.

به گزارش رادیوسهام ، مجمع عمومی عادی سالانه شرکت تولید برق ماهتاب کهنوج برای تصویب صورت‌های مالی شرکت برای سال منتهی به ۲۹اسفند۱۳۹۶برگزار شد. در این جلسه ابتدا علی اکبر عظیم زاده؛ مدیرعامل شرکت به ارایه گزارش فعالیت یکساله هیات مدیره پرداخت و پس از آن به سوالات سهامداران پاسخ داده شد. در پایان نیز گزارش حسابرس و بازرس قانونی قرائت شد.

عظیم زاده گزارش خود را بطور مختصر ارائه کرد که شامل توضیحاتی در خصوص تولید، عملکرد مالی و وضعیت بازار برق بود. مهمترین مطالبت ذکر شده توسط وی و گاها در پاسخ به پرسش سهامداران به شرح زیر است:

* ضریب آمادگی نیروگاه شوباد و کهنوج درسال ۹۶ به ترتیب معادل ۹۱ و ۹۵ درصد بوده است.
* قرار دارد ECA شرکت بدین صورت است که ۳۰ ماه تمامی فروش شرکت بصورت تضمینی بوده و ۲۹ ماه ۵۰درصد فروش بصورت تضمینی خواهد. بود. البته طبق توافقات جدید قرار شد شرکت در مجموع به مدت نزدیک به ۴۵ ماه کل برق خود را بصورت تضمینی بفروشد. پایان قرارداد فروش تضمینی تقریبا ۹۸ است.
* رشد صنعت برق در سال ۹۶ حدود ۵درصد بوده است.
* تسهیلات شرکت مبلغ ۲۳۰میلیون یورو است که قسط اول آن شهریور و قسط دوم آن اولین فروردین بود که پرداخت نشده است. با توجه به عدم پرداخت به موقع توانیر، تسهیلات شرکت به مدت دو سال استمهال خواهد شد. باز پرداخت اقساط در ۱۱ قسط ۶ ماهه باید صورت بپذیرد. نرخ تسهیلات ۵ درصد بوده و وجه التزام آن ۶ درصد (ارزی) محاسبه می شود.
* در قرار ECA تاخیر در پرداخت پیش بینی شده و بر اساس آن سالانه به اندازه نرخ عقود مبادله ای بعلاوه ۲ درصد جریمه دریافت خواهد شد.
* نیروگاه کوچک شرکت ( ۷۵ مگاواتی)، فقط ۴ ماه از سال کار می کند که نرخ آن ۱۰۰ تومان است و تمام هزینه ها را پوشش می دهد.
* میانگین نرخ فروش انرژی سالانه ۲۴ درصد و میانگین رشد نرخ ۸٫۹ درصد بوده است. با توجه به روند تاریخی احتمال افزایش نرخ ها وجود دارد.
* مطالبات شرکت حدود ۳۰۰ میلیارد تومان است که در خواست دریافت اسناد خزانه ارائه شده و شرکت در اولویت قرار دارد.

حتما بخوانید :  آمادگی بورس برای خریدوفروش مسکن

در ادامه گزارش حسابرس قرائت شد که مهمترین بند آن در خصوص تخصیص هزینه مالی به دارایی بود. دلیل این امر عدم معافیت مالیاتی در صورت شناسایی هزینه مالی بود که مجمع به ادامه روند فعلی رای داد.

در پایان این جلسه روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شرکت تعیین شد و پس از تصویب صورت های مالی مورد گزارش سهامداران  به تقسیم سود۱۳۰ریال سود به ازای هر سهم رای دادند.

منبع: پاسارگادنحلیل

خبر انتخاب شده برای شما

سهام ذوب آهن اصفهان در معاملات امروز بورس تهران پس از بازگشایی بار دیگر در مسیر صعودی قرار گرفته است. گرچه همچنان نسبت به عوامل بنیادی در سهام این شرکت بی‌توجهی می‌شود اما باید گفت پس از جهش‌ خیره‌کننده «ذوب» باید نگران رویه اصلاح قیمتی این سهم بود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.