2680, 2224, 
پیش بینی آرامش در بازار اجاره بها همسو با نرخ تورمReviewed by سایت رادیوسهام on May 20Rating: 4.0 پیش بینی آرامش در بازار اجاره بها همسو با نرخ تورم پیش بینی آرامش در بازار اجاره بها همسو با نرخ تورم
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

 پیش بینی آرامش در بازار اجاره بها همسو با نرخ تورم

نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک، با اشاره به عوامل تاثیرگذار بر نرخ اجاره بها در کشور، گفت: شاهد بازار آرامی در حوزه اجاره بها با رشد همسو با نرخ تورم در ماه های آتی خواهیم بود.

به گزارش رادیوسهام ، حسام عقبایی با یادآوری این‌که  تقریبا از اوایل خرداد جابجایی‌ها در بازار اجاره مسکن آغاز شده و تا اواخر شهریور ادامه دارد، اظهار کرد:‌قیمت مسکن عامل اصلی رشد نرخ اجاره بهاست، زمستان سال گذشته قیمت مسکن افزایش یافت که مطمئنا این افزایش در نرخ اجاره‌بها سرشکن خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه نبود توازن میان عرضه و تقاضا از عوامل دیگر تزریق تنش قیمتی در بازار اجاره بها است، تصریح کرد: ثبت سالانه یک میلیون ازدواج نیازمند همان میزان تولید مسکن است و با توجه به اینکه قدرت خرید نسل جوان پایین است املاک استیجاری متقاضی بیشتری پیدا می کند.

وی ادامه داد: اکنون در شهرهای بزرگ عمده درآمد کارمندان، کارگران و اقشار متوسط و ضعیف جامعه در سبد اجاره بها هزینه می شود که این موضوع فشار سنگینی را به مردم وارد می کنند.

حتما بخوانید :  پیش بینی 83 نفر از بزرگان بازار مسکن از آینده وضعیت قیمت مسکن

نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه در حوزه اجاره نشینی به دلیل کاهش نرخ سود بانکی بسیاری از مالکان ارزش ملک خود را با سود بانکی مقایسه می کنند، اظهار کرد: به طور مثال در یک خانه ۵۰۰ میلیون تومانی که  شاید یک آپارتمان ۱۰۰ متری باشد اجاره آن حدود یک تا ۲ میلیون تومان است. در حالی که می گویند اگر این ۵۰۰ میلیون تومان را ما نزد بانک بگذاریم بانک به ما ۱۰ میلیون تومان خواهد داد لذا توقع این را دارند که این ۱۰ میلیون را از مستاجر بگیرند اما آیا مستاجری پیدا می شود منزل ۱۰۰ متری را ماهی ۱۰ میلیون اجاره کند؟

عقبایی با تاکید بر اینکه این مقایسه، قیاس های مع الفارق است که خود از موجبات رشد اجاره بها در کشور شده است، تصریح کرد: تورم عمومی جامعه نیز در نرخ اجاره بها بی تاثیر نبوده و مالکان و موجران با اذعان به گرانی همه لوازم اجاره بها را نیز گران می کنند.

وی با بیان اینکه پیش بینی این است که تابستان امسال رشد اجاره بها در شهرهای کوچک در حد تورم خواهد بود، گفت: در شهرهای بزرگ در برخی از بافت ها نه در همه، افزایش قیمت اجاره بها کمی از مرز تورم عبور می کند ولی در بیشتر بافت های شهرهای بزرگ نیز رشد اجاره بها در حد تورم خواهد بود.

حتما بخوانید :  خبر خوب برای خریداران مسکن

وی با تاکید بر اینکه جامعه کشش رشد نرخ اجاره بها بیش از تورم را ندارد، افزود: امیدواریم سال آرامی را در حوزه اجاره نشینی داشته و جلوی سوداگری و سودجویی ها در این حوزه که عدد و ارقام نامتعارف را در رشد اجاره بها از طریق جراید و رسانه ها مطرح می کنند گرفته شود تا موج واهی ایجاد نکند.

وی با تاکید بر این‌که مدیریت روانی در حوزه اجاره‌بها بسیار مهم است، گفت: با توجه به اینکه توازن عرضه و تقاضا چه در خرید و فروش و اجاره وجود ندارد مدیریت روانی بازار امر ضروری است تا جلوی سودجویی و حباب نرخ‌ها گرفته شود.

منبع: تسنیم

خبر انتخاب شده برای شما

آخرین نرخ ثبت شده از انواع ارزهای پرکاربرد در بازار ارز داخلی در هفته پایانی شهریور ماه را می‌توانید در این گزارش ملاحظه کنید.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.