2680, 2224, 
بازار ارز مسکن را گران کرد|سود گرانی ۳۰درصدی قیمت مسکن در جیب دلالانReviewed by سایت رادیوسهام on May 20Rating: 4.0 بازار ارز مسکن را گران کرد|سود گرانی ۳۰درصدی قیمت مسکن در جیب دلالان بازار ارز مسکن را گران کرد|سود گرانی ۳۰درصدی قیمت مسکن در جیب دلالان
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

 بازار ارز مسکن را گران کرد|سود گرانی ۳۰درصدی قیمت مسکن در جیب دلالان عضو هیئت ­­مدیره انجمن انبوه‌سازان تهران گفت: نوسان در بازارهای موازی باعث شده تا سودجویان سرمایه‌های خود را وارد بازار مسکن کنند.

 

به گزارش رادیوسهام ، محمد مهدی مافی ­­گفت: عواملی چون عرضه و تقاضا در قیمت مسکن تأثیرگذار است و تغییرات ­در ­ بازارهای موازی ­چون ارز، سکه و طلا جو ­روانی را پیش می‌آورد ­و سرمایه‌ها از بانک‌ها به‌سمت بخش مسکن سرازیر می‌شود و این امر همراه با افزایش قیمت ­مسکن بود.

وی­ افزود: قیمت مسکن حد منطقی و معقول باید داشته باشد در غیر این صورت توان خریدار پایین می‌آید و تولید کننده هم اقدام به کاهش ساخت‌وساز می‌کند.

مافی­­ ادامه داد: قیمت مسکن در سال‌های گذشته به اندازه نرخ تورم بود؛­­ افزایش قیمت ۳۰درصدی، بسیار لجام‌گسیخته است،­گروهی از این فرصت استفاده می‌کنند سود می‌برند و در مقابل ­مردم ضرر می‌کنند.

وی­ تأکید کرد: با افزایش قیمت مسکن، قیمت مصالح ساختمانی، دستمزد کارگران و … افزایش می‌یابد و واسطه‌ها تنها سود می‌کنند.

حتما بخوانید :  رهن و اجاره آپارتمان در برخی مناطق تهران (۲۲/آذر/۹۷)

عضو هیئت مدیره انجمن انبوه‌سازان تهران ­افزود: باید اقتصادی پایدار داشته باشیم در غیر این صورت،­ تورم منجر به کاهش اشتغال در بخش مسکن می‌شود. در چند سال گذشته دولت تورم را نگه داشت اما اکنون یکدفعه قیمت از تورم بالا رفت و این ­به‌ضرر مصرف کننده است.

مافی تصریح کرد: باید ساخت مسکن براساس ­نیازسنجی و الگوی مصرف ­ صورت گیرد، در برخی از مناطق کشور ­­با افزایش و در برخی نقاط با کاهش تولید روبه‌رو هستیم به‌طور مثال در بحث ­لوکس‌نشینی، مسکن بسیار زیاد داریم که تا چندین سال آینده نیاز به ساخت‌وساز این واحدها­ نیست اما در برخی نواحی (­بخش متوسط و فرودست جامعه) که به مسکن نیاز دارند محصول آماده نداریم.

وی افزود: دولت از نظر عملیاتی نمی‌تواند در بخش مسکن اقدامی کند اما­ در سطح بالادستی می‌تواند با ساده‌سازی ساخت‌وساز و دریافت ­مجوز ­این روند را تسهیل کند.

منبع: تسنیم

خبر انتخاب شده برای شما

معاون اول رئیس جمهوردر نامه ای به وزرای اقتصاد و صنعت، معدن و تجارت درباره خودروهای وارداتی معطل مانده در گمرک تذکر داد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.