2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سالانه دتمادReviewed by سایت رادیوسهام on May 22Rating: 4.0گزارش مجمع عمومی عادی سالانه دتمادگزارش مجمع عمومی عادی سالانه دتماد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

گزارش مجمع عمومی عادی سالانه دتماد

شرکت تولید مواد اولیه داروپخش در مجمع عمومی عادی سالانه خود برای هرسهم ۸۰تومان سود کنار گذاشت.

به گزارش رادیوسهام ، مجمع عمومی عادی سالانه شرکت مواد اولیه داروپخش برای استماع گزارش هیات‌ مدیره و بازرس قانونی، تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۶، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی، انتخاب روزنامه کثیر‌الانتشار، انتخاب اعضای هیئت‌مدیره و تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره برگزار شد. در ابتدا علیپور مشکانی، مدیرعامل شرکت به ارایه گزارش فعالیت یکساله هیات مدیره پرداخت و پس از آن گزارش حسابرس و بازرس قانونی قرائت شد. در پایان نیز به سوالات سهامداران پاسخ داده شد.

مدیر عامل شرکت در ابتدا به معرفی شرکت، ترکیب سهامداران، اعضای هیات مدیره و وضعیت افزایش سرمایه شرکت پرداخت. در ادامه وی به توضیح در مورد بازار دارویی کشور، مقدار تولید، فروش و صادرات شرکت پرداخت. وی اعلام کرد ۰٫۸ درصد از بازار ۱۶۰۰۰۰ میلیارد ریالی دارو در ایران به این شرکت تعلق دارد.

وی افزود: در سال ۱۳۹۶ نسبت به سال قبل مبلغ فروش از ۱۵۰۸ میلیارد ریال به ۱۵۵۱ میلیارد ریال رسیده است و انتظار افزایش فروش به ۲۰۲۰ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۷ وجود دارد.

حتما بخوانید :  وضعیت بازار سرمایه در سال ۹۸ چگونه خواهد بود؟

علیپور مشکانی در مورد فروش صادراتی شرکت افزود: شرکت در سال گذشته ۶٫۵ میلیون دلار صادرات داشته است که ۶۵ درصد از صادرات به سه کشور هند، تایوان و چین بوده است.

مدیر عامل شرکت در مورد پروژه های در دست نیز توضیحاتی ارایه داد و گفت: در کارخانه های تهران و مشهد بصورت سالانه بازسازی و افزایش ظرفیت و افزایش تعداد محصولات مورد توجه است.

علیپور در حالت کلی شرایط شرکت را مناسب دانست ولی از هزینه های مالی شرکت ناراضی بود و اعلام کرد ۸۰ درصد از کاهش سود بدلیل افزایش هزینه های مالی بوده است.

در پاسخ به سوال یکی از سهامداران در رابطه با چشم انداز صنعت دارو در سال ۱۳۹۷اعلام کرد: چشم انداز مناسبی برای این صنعت طی سال ۱۳۹۷ مورد انتظار نیست.

در پایان این جلسه پس از تصویب صورت‎های مالی و انتخاب روزنامه اطلاعات بعنوان روزنامه کثیرالانتشار، هیات مدیره جدید نیز انتخاب شدند که ترکیب شرکت ها به این صورت است: شرکت کارخانجات داروپخش، شرکت دارو پخش، شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین، شرکت شیبمی دارویی داروپخش و توزیع داروپخش، در پایان حق حضور ۱۸۵۰۰۰۰۰ ریالی برای اعضای غیر موظف تعیین شد.این مجمع با تقسیم ۸۰۰ ریال معادل ۹۵ درصد سود دوره مالی به پایان رسید.

منبع: پاسارگادتحلیل

همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.