تاریخ: ۱۴:۵۷ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۱

2067, 
مالک جدید حفارس مشخص شد|تلاش برای نجات شرکت اصل چهل و چهاری از ورشکستگیReviewed by سایت رادیوسهام on May 22Rating: 4.0مالک جدید حفارس مشخص شد|تلاش برای نجات شرکت اصل چهل و چهاری از ورشکستگیمالک جدید حفارس مشخص شد|تلاش برای نجات شرکت اصل چهل و چهاری از ورشکستگی
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

مالک جدید حفارس مشخص شد|تلاش برای نجات شرکت اصل چهل و چهاری از ورشکستگی

خریدار شرکت حفارس، شرکت تعاونی ایثارگری خدمات حمل و نقل و گردشگری ایده آل شهر آرا است که مطابق با مقررات سازمان خصوصی سازی برای قطعیت این معامله فرصتی ۲۰ روزه خواهد داشت.

به گزارش رادیوسهام ، روز یکشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه ۹۷  تعداد ۲۷۳ میلیون و ۵۷۸ هزار سهم معادل ۷۸٫۳۷ درصد از سهام شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس به ارزش ۶۷۳ میلیارد ریال، توسط سازمان خصوصی سازی به وکالت از شرکت احیاگستر هرمز به صورت یکجا و نقد و یا نقد و اقساط عرضه و در نهایت توسط یک شرکت تعاونی فعال در حوزه خدمات اتوبوس‌های شهری و بین شهری خریداری شد.

خریدار این سهم اصل چهل و چهاری شرکت تعاونی ایثارگری خدمات حمل و نقل و گردشگری ایده آل شهر آرا به مدیریت عاملی غلامحسین مصلح است که مطابق با مقررات سازمان خصوصی سازی برای قطعیت این معامله فرصتی ۲۰ روزه خواهد داشت.

حتما بخوانید :  افزایش 73 درصدی سود خالص "زپارس" در یک سال

بلوک کنترلی سهام «حفارس» به قیمت پایه هر سهم ۲٫۴۶۰  ریال عرضه و انجام شد و معامله مذکور تا زمان ارائه فرم تسویه خارج از پایاپای به صورت غیر قطعی باقی خواهد ماند.

بر اساس این گزارش، شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس هم اکنون با مشکلات عدیده ای همچون توقیف حساب های بانکی شرکت، معوقات حقوق و دستمزد حدود ۹۰۰ نفر از کارکنان و رانندگان، بدهی و جرایم ۲۵ میلیارد تومانی مالیاتی  و ساختار ضعیف مالی روبرو است.

همچنین موضوع افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها درحالی همواره اصلی ترین موضوع مطرح شده در واگذاری «حفارس» بوده که خریدار جدید باید در اولین گام نسبت به خروج این شرکت از شمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت و ورشکستگی آن برای سومین سال پیاپی اقدام کند.

پیش از این سازمان خصوصی سازی بلوک کنترلی “حفارس” را به شرکت احیاگسترهرمز واگذار کرده بود که با معوق شدن اقساط این سازمان، طی چندین نوبت اقدام به انتشار آگهی دوباره این دارایی کرده است.

منبع: فارس

خبر انتخاب شده برای شما

ارزش معاملات بورس تهران در سالی که گذشت ۱۵۰ درصد رشد داشته است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.