تاریخ: ۱۱:۴۵ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۶

2067, 
پیش بینی رونق معاملات بورس | عکس العمل مثبت بورس به مسائل سیاسی عامل رشد بازار سهامReviewed by رادیو سهام on May 27Rating: 5.0پیش بینی رونق معاملات بورس | عکس العمل مثبت بورس به مسائل سیاسی عامل رشد بازار سهامپیش بینی رونق معاملات بورس | عکس العمل مثبت بورس به مسائل سیاسی عامل رشد بازار سهام
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به عکس العمل مثبت بازار سرمایه نسبت به مواضع سیاسی گفت: در صورت رفع موانع تولید در کشور، حمایت از تولید کنندگان داخلی و ادامه دار شدن روابط تجاری ایران با کشورهای اروپایی، می توان انتظار روند صعودی معاملات را در میان و بلند مدت داشت. پیش بینی رونق معاملات بورس | عکس العمل مثبت بورس به مسائل سیاسی عامل رشد بازار سهام

به گزارش رادیو سهام به نقل از میزان، بر خلاف دغدغه‌های فعالان بازار سرمایه از مسائل سیاسی پیرامون و نگرانی از سقوط شاخص بورس، هیچ اتفاق عجیب و غیر قابل پیش بینی در معاملات بازار سرمایه ایجاد نشد و بالعکس شاهد روند رشد در معاملات این بازار بودیم.

در این میان نمی‌توان حمایت حقوقی‌ها پس از مشخص شدن نتیجه برجام به بورس را نادیده گرفته و نکته قابل تامل اینجاست که سهامداران حقیقی هم نیز به این موضوع خوش بین بودند و این امر موجب ادامه حرکت رو به مثبت شاخص بورس شد.

حتما بخوانید :  زیان ایران خودرو و سایپا تا پایان سال جاری به 20 هزار میلیارد تومان خواهد رسید

تا جایی که شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در گذشت پس از حدود دو هفته از نتیجه برجام بیش از هزار واحد رشد کرد و به نیمه ارتفاع ۹۵ هزار واحد رسید که به گفته تحلیل گران این بازار گروه‌های پالایشی، خودرویی و فولادی از پیشتازان معاملات در هفته گذشته بودند.

در این رابطه کیوان شیخی کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: با توجه به اتفاقات پیرامون در حوزه سیاسی بازار بورس عکس العمل منفی نسبت به این موضوع از خود نشان نداد و علت اصلی این امر را می‌توان در پیش خور شدن معاملات بورس و روند منفی معاملات در هفته‌های قبل از نتیجه مذاکرات جستجو کرد که پس از این شاهد روند عادی در معاملات این بازار بودیم.

وی در ادامه افزود: شرایط پیرامون بازار سرمایه نشان می‌دهد موضوعات سیاسی تاثیر چندانی بر روند معاملات بورس ندارند و سهامداران با دید منطقی معامله می‌کنند.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به مثبت ارزیابی شدن شرایط شرکت‌های بورسی گفت: شرایط شرکت‌های بورسی با توجه به رشد نرخ دلار، تورم، رشد قیمت نفت و کالای اساسی مثبت بوده است.

شیخی تاکید کرد: در صورت رفع موانع تولید در کشور، حمایت از تولید کنندگان داخلی و ادامه دار شدن روابط تجاری ایران با کشور‌های اروپایی، می‌توان انتظار روند صعودی معاملات را در میان و بلند مدت داشت.

حتما بخوانید :  روزانه ۱۵۰۰دستگاه خودرو تحویل می شود

حال با این اوصاف و با توجه به روند معقول رشد صنایع بورسی در بازار سرمایه، باید منتظر ماند و دید در آینده چه شرایطی در انتظار سهام و معامله گران بورس خواهد بود.

خبر انتخاب شده برای شما

انتشار دو خبر جدید و مهم شاید منجر به بهبود وضعیت بورس و کاهش هیجانات بازارهای رقیب ارز و سکه و طلا شود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.