تاریخ: ۱۱:۴۵ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۶

2067, 
پیش بینی رونق معاملات بورس | عکس العمل مثبت بورس به مسائل سیاسی عامل رشد بازار سهامReviewed by رادیو سهام on May 27Rating: 5.0پیش بینی رونق معاملات بورس | عکس العمل مثبت بورس به مسائل سیاسی عامل رشد بازار سهامپیش بینی رونق معاملات بورس | عکس العمل مثبت بورس به مسائل سیاسی عامل رشد بازار سهام
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به عکس العمل مثبت بازار سرمایه نسبت به مواضع سیاسی گفت: در صورت رفع موانع تولید در کشور، حمایت از تولید کنندگان داخلی و ادامه دار شدن روابط تجاری ایران با کشورهای اروپایی، می توان انتظار روند صعودی معاملات را در میان و بلند مدت داشت. پیش بینی رونق معاملات بورس | عکس العمل مثبت بورس به مسائل سیاسی عامل رشد بازار سهام

به گزارش رادیو سهام به نقل از میزان، بر خلاف دغدغه‌های فعالان بازار سرمایه از مسائل سیاسی پیرامون و نگرانی از سقوط شاخص بورس، هیچ اتفاق عجیب و غیر قابل پیش بینی در معاملات بازار سرمایه ایجاد نشد و بالعکس شاهد روند رشد در معاملات این بازار بودیم.

در این میان نمی‌توان حمایت حقوقی‌ها پس از مشخص شدن نتیجه برجام به بورس را نادیده گرفته و نکته قابل تامل اینجاست که سهامداران حقیقی هم نیز به این موضوع خوش بین بودند و این امر موجب ادامه حرکت رو به مثبت شاخص بورس شد.

حتما بخوانید :  گام دوم «ونیرو» برای افزایش سرمایه

تا جایی که شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در گذشت پس از حدود دو هفته از نتیجه برجام بیش از هزار واحد رشد کرد و به نیمه ارتفاع ۹۵ هزار واحد رسید که به گفته تحلیل گران این بازار گروه‌های پالایشی، خودرویی و فولادی از پیشتازان معاملات در هفته گذشته بودند.

در این رابطه کیوان شیخی کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: با توجه به اتفاقات پیرامون در حوزه سیاسی بازار بورس عکس العمل منفی نسبت به این موضوع از خود نشان نداد و علت اصلی این امر را می‌توان در پیش خور شدن معاملات بورس و روند منفی معاملات در هفته‌های قبل از نتیجه مذاکرات جستجو کرد که پس از این شاهد روند عادی در معاملات این بازار بودیم.

وی در ادامه افزود: شرایط پیرامون بازار سرمایه نشان می‌دهد موضوعات سیاسی تاثیر چندانی بر روند معاملات بورس ندارند و سهامداران با دید منطقی معامله می‌کنند.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به مثبت ارزیابی شدن شرایط شرکت‌های بورسی گفت: شرایط شرکت‌های بورسی با توجه به رشد نرخ دلار، تورم، رشد قیمت نفت و کالای اساسی مثبت بوده است.

شیخی تاکید کرد: در صورت رفع موانع تولید در کشور، حمایت از تولید کنندگان داخلی و ادامه دار شدن روابط تجاری ایران با کشور‌های اروپایی، می‌توان انتظار روند صعودی معاملات را در میان و بلند مدت داشت.

حتما بخوانید :  ۵ عاملی که احتمالا بورس را متاثر کنند

حال با این اوصاف و با توجه به روند معقول رشد صنایع بورسی در بازار سرمایه، باید منتظر ماند و دید در آینده چه شرایطی در انتظار سهام و معامله گران بورس خواهد بود.

خبر انتخاب شده برای شما

۵ عاملی که احتمالا بورس را متاثر کنند
شاخص کل بورس اوراق بهادار علی رغم آنکه در ساعات ابتدایی شروع معاملات پر قدرت ظاهر شد با افزایش عرضه‌ها در ادامه، به رشد ۸۴۶ واحدی بسنده کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.