2680, 2224, 
بانک محوری شدن تامین سرمایه در بخش مسکن به رکود دامن زده استReviewed by سایت رادیوسهام on May 27Rating: 4.0بانک محوری شدن تامین سرمایه در بخش مسکن به رکود دامن زده استبانک محوری شدن تامین سرمایه در بخش مسکن به رکود دامن زده است
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

بانک محوری شدن تامین سرمایه در بخش مسکن به رکود دامن زده است

عضو کمیسیون عمران مجلس از بانک محوری شدن تامین سرمایه در بخش مسکن انتقاد کرد و گفت: متاسفانه بی اعتمادی مردم نسبت به آینده بازار هدایت سرمایه ها به این سمت و سو را منحرف کرده است.

به گزارش رادیوسهام ، شهرام کوسه غراوی با انتقاد از بانک محوری تامین سرمایه بخش مسکن در سال های اخیر، اظهار کرد: کشور پتانسیل‌های بسیاری در حوزه سرمایه‌های سرگردان دارد که اگر دولت بتواند با ایجاد مشوق‌هایی این سرمایه ها را در بخش مسکن هزینه کند، وضعیت بازار متحول خواهد شد.

وی با بیان این‌که بانک محور شدن تامین سرمایه بخش مسکن رکود این حوزه را ادامه دار کرده است، افزود: با توجه به محدودیت‌های مالی که در بخش تامین مالی بانک مسکن در سال‌های اخیر دیده شده ضرورت استفاده از سایر پتانسیل ها ضروری است.

وی با تاکید بر این‌که سرمایه‌های بخش خصوصی بهترین مولفه برای تامین منابع مورد نیاز بخش مسکن است، تصریح کرد: بسیاری از سرمایه‌های خرد مردم اکنون به سمت بازار ارز و طلا کشیده شده در حالی که اگر مشوق‌های لازم از سوی دولت وجود داشت این سرمایه‌ها به مسیر تولید و ساخت‌وساز هدایت می‌شد.

حتما بخوانید :  آغاز تحویل بیش‌ از ۲.۵ میلیون قطعه سکه پیش‌فروشی از امروز

وی با بیان این‌که دولت باید سیاست‌هایی را برای توانمندسازی خریداران مسکن با استفاده از منابع غیر بانکی در پیش بگیرد، گفت: اتکا صرف به منابع بانکی برای تامین مسکن شیوه مناسبی نبوده و گاهی حتی بدهی های معوق در نتیجه ناتوانی در پرداخت مطالبات بانکی را در پی خواهد داشت.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به دلایل بی انگیزگی مردم و سرمایه داران برای هدایت منابع خود به بخش مسکن، اظهار کرد: متاسفانه عدم اطمینان نسبت به آینده بازار بی رغبتی در خصوص سرازیر شدن سرمایه ها به این بخش را منجر شده از این رو دولت باید با اعتمادسازی هدایت سرمایه‌ها را رقم بزند.

کوسه غراوی با تاکید بر این‌که مجموعه دولت به ویژه وزارت راه و شهرسازی برنامه‌های متنوع کارسازی در حوزه تامین مسکن ندارد، افزود: متاسفانه شیوه فعلی تسهیلات دهی در بخش مسکن با وجود تنوع زیاد منجر به سردرگمی مردم شده است.

وی یادآور شد: در حالیکه تسهیلات مسکن اکنون متنوع شده اما بسیاری از مردم حتی با مراجعه به بانک از کم و کیف آن به درستی اطلاع حاصل نمی‌کنند از این رو لازم است دولت ضمن شفاف‌سازی سیاست‌های بانکی خود در بخش مسکن ساز و کارهای مشخصی برای ساماندهی این بازار با سرمایه‌های دیگر فراهم کند.

حتما بخوانید :  آثار سوء احتکار مسکن بر اجاره بها

منبع: تسنیم

خبر انتخاب شده برای شما

آثار سوء احتکار مسکن بر اجاره بها
اگرچه وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده طرح‌هایی برای کنترل رشد اجاره بها در دستور کار دارد، اما فعالان بازار ، برخوردهای تعزیری را بی‌فایده می دانند.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.