2682, 2224, 
صرافی‌های غیرمجاز عامل اصلی افزایش نرخ ارز بودندReviewed by سایت رادیوسهام on Jun 5Rating: 4.0صرافی‌های غیرمجاز عامل اصلی افزایش نرخ ارز بودندصرافی‌های غیرمجاز عامل اصلی افزایش نرخ ارز بودند
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

صرافی‌های غیرمجاز عامل اصلی افزایش نرخ ارز بودند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: فعالیت صرافی های غیر مجاز را از اصلی ترین علل افزایش نرخ دلار می دانیم، به واسطه این، فعالیت مافیایی بزرگی با حضور دلالان ارزی شکل گرفته بود که برافزایش نرخ دلار تاثیرگذار بوده است.

به گزارش رادیوسهام به نقل از خانه ملت، سید ناصر موسوی لارگانی در مورد تاثیر گرانی دلار به دلیل وابستگی ارزی کشور برای انتقال ارز به دبی اظهارداشت: شکی در این نیست که کشور برای انتقال ارز به دبی وابسته بود و این امر می توانسته بر تاثیر ناگهانی قیمت دلار اثرگذار باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از آنجایی که به دلیل تحریم های ظالمانه نمی توانستیم با بانک های اروپایی و غربی مراودات بانکی داشته باشیم از طریق دبی جابجایی و انتقال دلار انجام می گرفت؛ اما مسئله این است که این وابستگی دلیل اصلی گرانی ناگهانی دلار نیست.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتقال ارز از دبی تاثیر بسزایی در افزایش قیمت دلار نداشت، گفت: فعالیت صرافی های غیر مجاز را از اصلی ترین علت افزایش نرخ دلار می دانیم، به واسطه این فعالیت مافیایی بزرگی  با حضور دلالان ارزی شکل گرفته بود که برافزایش نرخ دلار تاثیرگذار بوده است.

حتما بخوانید :  واکنش سازمان بازرسی به افزایش قیمت محصولات سایپا و ایران‌خودرو

وی ادامه داد: از سوی دیگر روزهای اولی که نرخ ارز افزایش پیدا کرد دولت نیز از آن استقبال کرد چرا که با افزایش قیمت دلار دولت می توانست منابع لازم برای پر کردن چاله های اقتصادی و پرداخت و جبران بدهی های خود کسب کند؛ اما بعد از مدتی کنترل افزایش نرخ از دست دولت خارج شد.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: اما باافزایش نجومی نرخ دلار در بازار آزاد و عدم مدیریت این بازار دولت تصمیم بر تک نرخی کردن نرخ دلار گرفت و دلار ۴۲۰۰ تومان را مصوب کرد، با این حساب وابستگی به دبی عامل اصلی افزایش نرخ دلار نیست.

خبر انتخاب شده برای شما

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران در حالی که دیروز مرز روانی ۴ میلیون تومان را پشت سر گذاشته بود ، به رشد خود ادامه داد .
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.