2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سالانه کنورReviewed by سایت رادیوسهام on Jun 9Rating: 4.0 گزارش مجمع عمومی عادی سالانه کنور گزارش مجمع عمومی عادی سالانه کنور
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

 گزارش مجمع عمومی عادی سالانه کنور

شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبا نور در مجمع عمومی عادی سالانه خود برای هر سهم ۱۸تومان سود توزیع کرد.

به گزارش رادیوسهام ، مجمع عمومی عادی سالانه شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور برای تصویب صورت‌های مالی شرکت برای سال منتهی به ۲۹اسفند۱۳۹۷برگزار شد. در این جلسه ابتدا مهندس محمد کلانتری؛ مدیرعامل شرکت به ارایه گزارش فعالیت یکساله هیات مدیره پرداخت و پس از آن به سوالات سهامداران پاسخ داده شد. در پایان نیز گزارش حسابرس و بازرس قانونی قرائت شد.

کلانتری گزارش خود را بطور مفصل ارائه کرد که شامل توضیحاتی در خصوص تولید، عملکرد مالی و وضعیت صنعت بود. مهمترین مطالب ذکر شده توسط وی و همچنین مطالبی که در پاسخ به سوالات عنوان شد به شرح زیر است:

* معادن شرکت عبارتند از باباعلی، گلالی و شهرک که به ترتیب عیاری برابر با ۴۰، ۴۵ و ۴۰ درصد دارند. ذخایر این معادن به ترتیب برابر است با ۱۰، ۲۴ و ۵۵ میلیون تن
* گندله همدان شرکت با ظرفیت ۵۵۰ هزارتن و هزینه ۱۲۶ میلیارد تومان به طور کامل راه اندازی شده است.
* برنامه شرکت تولید ۱۴۵۰ هزار تن سنگ آهن و ۱۱۰۰ هزار تن کنسانتره در سال ۹۷ است. پیش بینی می شود تولید گندله به ۴۴۰ هزار تن برسد.
* شرکت در حال مطالعه بر روی معادن سرب و روی کشف شده توسط شرکت است.
* کنور سهم ۲۰ درصدی از طرح فولاد کردستان دارد که تولید ۱٫۸ میلیون تن اسفنجی و تولی ۱٫۶ میلیون فولاد را در برنامه دارد.
* قراردادهای فروش شرکت داخلی شده اند و بخشی از فروش کنسانتره به فولاد مبارکه است. در حال حاضر نرخ فوب ۳۲۰ هزار تومان و نرخ درب کارخانه ۲۹۰ هزار تومان بوده که با احتساب ۶۰ هزار تومان هزینه حمل و صادرات، فروش داخلی به صرفه تر خواهد بود.
* طرح گندله کردستان شرکت هنوز آغاز نشده و تا شهریور ۹۷ پیمانکار تعیین خواهد شد. راه اندازی طرح احتمالا به دو سال زمان نیاز دارد.
* بهای تمام شده کنسانتره حدود ۱۴۰ هزار تومان و بهای تمام شده گندله ۲۱۰ هزار تومان است. بهای تمام شده سنگ آهن استخراجی معمولا حدود ۲ درصد شمش فولاد بوده و نرخ خرید آن نزدیک به ۴ درصد شمش فولاد.
* هزینه حمل تا بندر از مسیر کردستان حدود ۵۰ هزار تومان و از مسیر همدان حدود ۴۲ هزار تومان است که هزینه گمرک نیز نزدیک به ۱۰ هزار تومان است.
* هزینه حمل داخلی برای انتقال به کنسانتره سازی حدود ۴۰۰۰ تومان و برای انتقال به گندله سازی بطور متوسط ۵۰۰ تومان در هر تن است.

حتما بخوانید :  ادامه روند افزايش سودآوري در «شسينا»

در ادامه گزارش حسابرس قرائت شد که مهمترین نکته آن مربوط به تعدیلات سنواتی ۴۰ میلیارد تومانی بوده است. علت عدم پذیرش معافیت صادراتی محصولات توسط سازمان امور مالیاتی بوده که ناشی از عدم صادرات مستقیم است. در خصوص دلیل عدم استفاده از قانون معافیت مالیاتی مناطق محروم نیز سوال شد که در پاسخ اعلام شد عدم دریافت پروانه های بهره برداری مانع از این امکان شده است.

در پایان این جلسه روزنامه دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شرکت تعیین شد و پس از تصویب صورت های مالی مورد گزارش سهامداران به تقسیم سود۱۸۰ریال سود به ازای هر سهم رای دادند.

منبع: پاسارگادتحلیل

خبر انتخاب شده برای شما

فرصت خرید یا موعد خروج از سهام؟
یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که ماهیت بازار سرمایه تامین مالی بنگاه‌ها و صنایع مختلف است، گفت: باید تلاش شود با توجه به رکود حاکم بر اقتصاد نقدینگی به سمت بازار سهام حرکت کند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.