تاریخ: ۱۶:۱۴ :: ۱۳۹۷/۰۳/۱۹

2067, 
سه دلیل ایران خودرو برای کاهش سودReviewed by سایت رادیوسهام on Jun 9Rating: 4.0سه دلیل ایران خودرو برای کاهش سود سه دلیل ایران خودرو برای کاهش سود
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

سه دلیل ایران خودرو برای کاهش سود

شرکت ایران خودرو درباره تغییر با اهمیت پیش بینی درآمد هر سهم شفاف سازی کرد.

به گزارش رادیوسهام ، شرکت ایران خودرو در اطلاعیه ای درباره کاهش سود خالص پیش بینی شده سال مالی منتهی به پایان اسفند ۹۶ ، شفاف سازی کرد.

«خودرو» اعلام کرد سود خالص پیش بینی شده قبلی یک هزار و ۷۰۰ میلیارد و ۴۶۸ میلیون ریال بوده است که به ۸۳۸ میلیارد و ۴۳۱ میلیون ریال کاهش یافته است.

ایران خودرو مهمترین دلایل تغییر با اهمیت پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به پایان اسفند ۹۶ نسبت به آخرین پیش بینی سال مالی ۹۶ را اینگونه اعلام کرد: افزایش نرخ ارز در سه ماهه آخر سال ۱۳۹۶ و به تبع آن افزایش بهای نهاده های تولید و همچنین عدم افزایش نرخ محصولات متناسب با افزایش بهای تمام شده موجب کاهش سود ناویژه شده است.

علاوه بر این متناسب با افزایش قابل توجه در تیراژ تولید، هزینه‌های جذب نشده نسبت به آخرین پیش بینی سال ۱۳۹۶ معادل ۴۵ درصد کاهش یافته است. همچنین باتوجه به برگزاری مجامع برخی از شرکتهای گروه ایران خودرو و افزایش ۶۳ درصدی درآمد حاصل از سرمایه گذاری در سهام شرکتها، خالص سایر درآمدها و هزینه های عملیاتی در مقایسه با آخرین پیش بینی سال ۱۳۹۶ افزایش یافته است.

حتما بخوانید :  تغییر در رتبه‌بندی « رکیش »

این شرکت دلیل پایانی را اینگونه اعلام کرد : باتوجه به افزایش سود ناشی از فروش دارایی‌های ثابت و همچنین سود ناشی از تسعیر نرخ ارز، خالص سایر درآمدها و هزینه های غیرعملیاتی در مقایسه با آخرین پیش بینی سال ۱۳۹۶ افزایش یافته است.

منبع: عصرمالی

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در صورت های مالی ۶ماهه برای هرسهم ۶۲ریال سود اعلام کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.