تاریخ: ۱۶:۱۹ :: ۱۳۹۷/۰۳/۱۹

2067, 
آینده نگری سهام شرکت معادن بافقReviewed by سایت رادیوسهام on Jun 9Rating: 4.0آینده نگری سهام شرکت معادن بافقآینده نگری سهام شرکت معادن بافق
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

آینده نگری سهام شرکت معادن بافق

شرکت معادن بافق تولید کننده کنسانتره سرب و روی است که با اجرای طرح توسعه توانسته مقدار تولید ۱۷٫۸۵۶ تنی خود را به ۲۰٫۶۳۷ تن برساند اما در مجموع انتظار این است که طی سال ۱۳۹۷ اگر مسائل فرعی تاثیری نگذارد، تولید به ۲۸٫۰۰۰ تن برسد.

به گزارش رادیوسهام ، شرکت برنامه تولید ۶۰۰۰ تن محصول برای هر دوره ۳ ماهه را برنامه ریزی کرده و در واقع امیدوار است که طی سال ۱۳۹۷ به ۲۴٫۰۰۰ تن تولید برسد.

با فرض اینکه بهای تمام شده به دلیل رشد هزینه های استخراج و سربار برای هر تن کنسانتره روی ۱۵٫۷ میلیون ریال و کنسانتره سرب ۱۲٫۵ میلیون ریال باشد، این شرکت به ۸۶۰ میلیارد ریال سود ناخالص عملیاتی می رسد.

با در نظر گرفتن افزایش هزینه های عمومی به میزان ۲۰درصد و تحقق ۲۴هزار تن محصول برای سال ۱۳۹۷ می توان امیدوار بود که ۷۳۰ میلیارد ریال سود خالص با سرمایه ۲۰۲٫۵ میلیارد ریالی محقق شود که معادل ۳۶۰۰ ریال هر سهم است.

در سال ۹۶ این شرکت ۲۸۶۸ ریال سود تقسیم کرده و بعید به نظر می رسد که سود تقسیمی آن بیش از ۸۰۰ ریال در هر سهم باشد. به دلیل اجرای طرح توسعه این شرکت عمدتا تقسیم سود بسیار اندکی دارد مگر اینکه در مجمع جاری ازان جهت که طرح توسعه به نتیجه رسیده، تقسیم سود افزایش یابد.

حتما بخوانید :  اوج‌گیری اونس طلا؛ عقبگرد نفت خام

نهایتا باید گفت این سرب و روی کار به ۳ دلیل از خوب های گروه محسوب می شود:

۱) طرح توسعه اجرا کرده و در حال بهره برداری است.
۲) مشکل تامین خاک ندارد.
۳) حجم فروش آن اندک است و در تحریم به راحتی صادر می شود.

اما ریسک این شرکت:

۱) طرح توسعه با تاخیر وارد مدارد شود.
۲) نرخ جهانی کاهش یابد.
۳) اگر تحریم مانع صادرات شود، کارخانه های ایرانی قابلیت استفاده از محصول شرکت را ندارند.

منبع: ولید هلالات

خبر انتخاب شده برای شما

مدیرعامل سایپا با اشاره به ظرفیت تولید خودرو و رشد نامناسب صنعت در زمان مالکیت دولتی گفت: پراید محصول ۶۰۰۰ دلاری است اما کارخانه برای محصول ۲۰۰۰ هزار دلار می‌گیرد و در بازار هم قیمت ۳۲۰۰ دلار است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.