2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سالانه دلرReviewed by سایت رادیوسهام on Jun 9Rating: 4.0 گزارش مجمع عمومی عادی سالانه دلر گزارش مجمع عمومی عادی سالانه دلر
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

 گزارش مجمع عمومی عادی سالانه دلر

شرکت داروسازی اکسیر در مجمع عمومی عادی سالانه برای هرسهم ۴۶تومان سود توزیع کرد.

به گزارش رادیوسهام ، مجمع عمومی عادی سالانه شرکت داروسازی اکسیر برای تصویب صورت‌های مالی شرکت برای سال منتهی به ۲۹اسفند۱۳۹۷برگزار شد. در این جلسه ابتدا سعید کوچکی؛ مدیرعامل شرکت به ارایه گزارش فعالیت یکساله هیات مدیره پرداخت و پس از آن به سوالات سهامداران پاسخ داده شد. در پایان نیز گزارش حسابرس و بازرس قانونی قرائت شد.

کوچکی گزارش خود را بطور مفصل ارائه کرد که شامل توضیحاتی در خصوص تولید، عملکرد مالی و وضعیت صنعت بود. مهمترین مطالب ذکر شده توسط وی و همچنین مطالبی که در پاسخ به سوالات عنوان شد به شرح زیر است:

* فروش شرکت در سال ۹۶ معادل ۳۳۸میلیارد تومان بوده که پیش بینی شرکت تحقق فروش ۳۷۵میلیارد تومانی در سال ۹۷ است. بنا بر اظهارات مدیر عامل عملکرد ۲ ماهه اول نشان دهنده امکان تحقق این بودجه است.
* دوره وصول مطالبات شرکت در سال ۹۶ معادل ۳۲۹ روز و دوره گردش موجودی کالا معادل ۱۴۹ روز بوده است.
* بازار صادراتی شرکت عمدتا افغانستان با سهم ۴۶ درصدی است. (شرکت در سال ۹۶ ۲۰ میلیارد تومان صادرات داشته است).
* سود خالص بودجه شده برای سال ۹۷ معادل ۲۲٫۵ میلیارد تومان است.
* شرکت در حوزه دیابت سهم ۸۰ درصدی از بازار داخلی را داراست.
* افزایش نرخ های دارو از هفته گذشته آغاز شده و هر هفته سبدی ۳۰-۴۰ تایی از داروها افزایش نرخ خواهند گرفت. افزایش نرخ از ۱۰ درصد تا ۴۰ درصد بوده اما متوسط رشد حدود ۱۵ درصد است.
* تخفیفات فروش در حال حاضر تقریبا به صفر رسیده است. شرکت در نظر دارد با اصلاح بهای تمام شده، حاشیه سود ناخالص را ۲ تا ۳ درصد بهبود دهد.

حتما بخوانید :  فروش فولاد خوزستان 57 درصد افزایش یافت

در ادامه گزارش حسابرس قرائت شد که مهمترین نکته آن مربوط به تعدیلات سنواتی ۱۲ میلیارد تومانی بوده است. در توضیح اعلام شد که این تعدیلات ناشی از جوایز نزد شرکت های پخش بوده و در سال ۹۷ ذخایر کافی برای آن در نظر گرفته شده است.

در پایان این جلسه روزنامه دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شرکت تعیین شد و پس از تصویب صورت های مالی مورد گزارش سهامداران به تقسیم سود۴۷۰ریال سود به ازای هر سهم رای دادند.

منبع: پاسارگادتحلیل

خبر انتخاب شده برای شما

وساخت به زودی بازگشایی می‌شود
وساخت درخصوص مسدودی سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی متعلق به این شرکت شفاف‌سازی نمود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.