2681, 2224, 
پیش فروش سکه روی موج شایعه‌Reviewed by سایت رادیوسهام on Jun 10Rating: 4.0پیش فروش سکه روی موج شایعه‌ پیش فروش سکه روی موج شایعه‌
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

پیش فروش سکه روی موج شایعه‌

یک مقام مسئول در بانک مرکزی، گفت: در چند روز اخیر خبری در رسانه‌ها مبنی بر پیش فروش سکه مطرح شد که البته این امر شایعه‌ای بیش نبود.

به گزارش رادیوسهام ، از ۲۸ بهمن ۹۶، طرح پیش فروش سکه در قالب جدید در بیش از ۱۱۳۱ شعبه منتخب بانک ملی با هدف جذب نقدینگی و کنترل بازار سکه آغاز شد.

براساس دستور العمل‌های جدید بانک مرکزی، سال گذشته پیش فروش سکه در سررسید های یک، سه،۶ ، ۹، ۱۲ ،۱۸ و ۲۴ ماهه صورت گرفت و بدین ترتیب نرخ سکه در سررسید ۹ ماهه، ۱۲ ماهه، ۱۸ ماهه و دوساله به ترتیب یک میلیون و ۴۱۰، یک میلیون و ۳۵۰، یک میلیون و ۲۴۵ و یک میلیون و ۱۶۵ هزار تومان به فروش رسید.

بررسی قیمت‌های پیش فروش سکه حاکی از آن است که منحنی بازدهی آن از یک روند نزولی برخوردار است چرا که به این شکل نرخ بازدهی در بازه زمانی کوتاه مدت بیشتر بوده و به مرور از سطوح نرخ آن کاسته می شود.

حتما بخوانید :  قیمت طلا تا پایان این هفته ثابت باقی می‌ماند

در شرایطی که عملیات خرید و فروش ارز با چالش‌هایی روبه‌رو شده و نرخ سود بانک‌ها به سطح قبلی بازنگشته است،  پیش فروش سکه می‌تواند به عنوان یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری محسوب می شود و این درحالی است که علی رغم چشم انتظاری بسیاری از سرمایه گذاران این حوزه، در سال جدید فعلا برنامه ای برای پیش فروش سکه اعلام نشده و خبرهای پیش فروش مجدد سکه در رسانه ها شایعه ای بیش نیست.

یک مقام مسئول در بانک مرکزی ، با اشاره به انتشار خبر پیش فروش سکه در برخی رسانه‌ها، اظهار کرد: در چند روز اخیر خبری در رسانه‌ها مبنی بر پیش فروش سکه مطرح شد که البته این امر شایعه‌ای بیش نبود.

حال انتظار می رود بانک مرکزی مجددا خبر پیش فروش سکه در ماه‌های آتی را اعلام کند تا همانند ماه‌های قبل تا حدودی از تب و تاب بازار سکه کاسته شود چرا که در برخی روزها شاهد نوسان چشمگیر قیمت هستیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

خبر انتخاب شده برای شما

حباب ۵۰۰ هزار تومانی قیمت سکه
در جریان معاملات بازار آزاد تهران امروز یکشنبه ۵ خردادماه ۱۳۹۸ ، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۴ میلیون و ۷۹۵ هزارتومان رسید.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.