2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سالانه خریختReviewed by سایت رادیوسهام on Jun 11Rating: 4.0گزارش مجمع عمومی عادی سالانه خریختگزارش مجمع عمومی عادی سالانه خریخت
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

گزارش مجمع عمومی عادی سالانه خریخت

برنامه افزایش نرخ در دستور کار است افزایش سرمایه از محل تجددید ارزیابی دارایی ها، شاید وقتی دیگر! شرکت صنایع ریخته گری در مجمع امروز خود به دلیل زیان سودی تقسیم نکرد

به گزارش رادیوسهام ، شرکت صنایع ریخته گری ایران به دلیل زیان در مجمع امروز خود سودی تقسیم نکرد.

هم چنین*این شرکت برنامه افزایش نرخ را در دستور کار دارد* و بررسی افزایش سرمایه از محل تجددید ارزیابی دارایی ها نیز در دستور کار مدیران این شرکت است.

مجمع امروز صنایع ریخته گری ایران با حضور ۶۷٫۱ درصدی سهامداران تشکیل شد.

*هیات رئیسه مجمع:*

رییس مجمع: پور زرین

ناظر اول: حمید رضا منجی

ناظر دوم: قنبری

*شرایط پایان سال ۹۶ *

امیر فرشید امیر ملکی، مدیر عامل شرکت صنایع ریخته گری ایران در مجمع امروز گفت: سال ۹۶ را با شرایطی به پایان رساندیم، که در بودجه مصوب خود در ابتدای سال که به بورس و سهامداران محترم اعلام نمودیم، که ۶ میلیارد تومان نقدینگی را در قالب تسهیلات بانکی و یا افزایش سرمایه لحاظ کردیم، که این موضوع بنا بر دلایلی محقق نگردید.

وی گفت: از طرف دیگر در دی ماه سال ۹۶ یکی از مشتریان کلیدی محصولات این
شرکت ۳۰ درصد از سفارشات خود را به دلیل مشکلات تأمین نقدینگی ابطال نمود و
موجب گردید که ۲ خط تولید در ماه های آخرین سال بدون کار باشند.

حتما بخوانید :  بانک پاسارگاد در حال خروج از روند زیان‌دهی

*حضور در بازارهای جدید *

وی در مورد حضور در بازارهایی غیر از بازار خودرو گفت: افزایش سهم بازار در میل لنگ به بیش از ۵۰ درصد و در بلوک سیلندر هم به سهم سهمی ۳۰ درصد خواهد رسید.

مدیر عامل شرکت در مورد اهم دستاوردهای شرکت نیز گفت: تعویض درجه های خط واگنر، اصلاح سیستم تخلیه ذوب کوره ۸ تنی خرید، نصب و راه اندازی دستگاه کمپرسور، ساخت و راه اندازی یک دستگاه جرثقیل CTI ذوب، خرید دو حقله کوئیل کوره های ذوب خرید، نصب و راه اندازی یک ست چیلر ذوب واحدی ۴۰ تن تبرید، بازسازی دستگاه های ماهیچه گیری،ساخت پروژه هایرکابی و کالیپر، بازسازی تجهیزات جدید سرسیلندر ۳۵۵ و ساخت پروژه های کاسه ترمز مزدا از اهم برنامه های شرکت بوده است.

به گفته وی، بازسازی مدل های جدید میل لنگ TU5، ساخت پروژه های سیلندر، سرسیلندر کپه، سیلندر دسا، ساخت تجهیزات سیلندر دسا، ساخت پروژه کاسه چرخ تیبا، ساخت مدل های جدید کاسه وانت مزدا، ساخت پروژه فولی GeM آسانسور، راه اندازی دیسگاس سرسیلندر و اصلاح سیستم مدار خنک کاری بوته کوره ۸ تنی از جمله برنامه های شرکت بوده است.

*اهداف کلان در افق ۹۷*

امیر ملکی در مورد اهداف کلان شرکت صنایع ریخته گری ایران در افق ۹۷ گفت: *سودآوری به میزان حداقل ۱۰ درصد در سال، رسیدن به سرانه تولید ۶۰ تن بر نفر، رسیدن به سهم حداقل ۲۵ درصدی صادرات از کل تولید، جزء ۳ شرکت مطرح در صنعت ریخته گری کشور شدن، رسیدن به ظرفیت تولید ۰۰۰؛۳۰ تن در سال، عدم تجاوز درصد ضایعات از ۴ درصد نیز جزء برنامه های مهم خواهد بود.*

حتما بخوانید :  جهش 183 درصدی سودخالص غبشهر در عملکرد سه ماهه پایانی سال 97

*وی در مورد دلایل افزایش یا کاهش در نرخ خرید و میزان مصرفی مواد اولیه سال ۹۶ گفت: یکی از دلایل افزایش قیمت خرید مواد اولیه عمده مورد مصرف، خرید از شرکت های واسطه و وارد کنندگان می باشد، که در صورت تامین منابع مالی و اعتباری نهایتا گشایش اعتبار و یا حواله از طریق ثبت سفارش بانکی شده و استفاده از ارز مبادله ای در کاهش قیمت خرید تاثیر قابل توجه ای دارد.*

وی گفت: افزایش نرخ ماسه سیلیسی حدود ۴۸ درصد، افزایش نرخ بنتونیت و گرد ذغال حدود ۴ درصد و در گروه شمش و قراضه، افزایش ۲۴ درصدی قیمت خرید قراضه قلع دار که این مهم ناشی از محدودیت عرضـه در بازار و تقاضا بوده و همچین افزایش ۶درصدی مس که آن هم ناشی از افزایش قیمت در بازار می باشد.

وی ادامه داد: در گروه فروآلیاژها افزایش ۲۴ درصدی فروسیلیس ریز و ۲۴ درصدی فروسیلیس درشت و فروسیلیکو منیزیم هم ناشی از افزایش قیمت بازار است.

*برنامه های آتی *

وی در ادامه در مودر سایر برنامه های آتی شرکت گفت: حضور فعال و موثر در نمایشگاه های تخصصی داخلی و خارجی، اعتماد سازی و توسعه تعامل در میان مشتریان داخلی و خارجی، ایجاد اتحاد و استراتژیک با شرکت های معتبر ماشین کاری داخلی و خارجی، بازنگری در روش های محاسبه و احتساب بهای تمام شده تمامی محصولات؛ تعیین میزان ارزش افزوده در هر محصول، افزایش ظرفیت تولید کارخانه به سطح ۳۵۰۰۰ تن با خرید و نصب خط قالب گیری دیزا ماتیک، طرح توسعه خط قالب گیری ماسه تر با خرید خط قالب گیری افقی جدید با سرعت بالا و طرح توسعه خط قالبگیری دستی از برنامه های آتی شرکت است.

حتما بخوانید :  چشم‌انداز مثبت افق کوروش در سالی که گذشت و سال 98

*شرکت در ادامه مجمع بند حسابرسی با اهمیتی نداشت…*

*سوالات سهامداران*

*با توجه به زیان انباشته شرکت آیا برنامه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها وجود دارد؟*

رئیس مجمع: به هر حال از آنجایی که سال گذشته این شرکت تجدید ارزیابی داشته، باید به گونه ای تجدید ارزیابی انجام دهیم که شرکت با مازاد تجدید ارزیابی تورم منابع نداشته باشد. به هر حال این موضوع بررسی خواهد شد.

* شرایط امسال را با وجود تحریم ها چگونه می بینید؟ *

رئیس مجمع: *یک حسن این تحریم ها این است که موجب می شود، وابسته به واردات نباشیم.*

منبع: بورس۲۴

خبر انتخاب شده برای شما

تکرار سیگنال 10 درصدی «شپدیس» به معامله‌گران بورس
سهام پتروشیمی پردیس با رشد قیمت ۱۰ درصدی در معاملات امروز به سطح ۱۶۰۰ تومان نزدیک شد. عملکرد نیمه نخست سال مالی منتهی به شهریور ۹۸ این شرکت بازار را غافلگیر کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.