2683, 2224, 
خودروهای بالای 100 میلیون تومان 30 درصد گران شدReviewed by سایت رادیوسهام on Jun 11Rating: 4.0خودروهای بالای 100 میلیون تومان 30 درصد گران شدخودروهای بالای 100 میلیون تومان 30 درصد گران شد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

خودروهای بالای 100 میلیون تومان 30 درصد گران شد

عضو هیئت علمی خودرو دانشگاه علم و صنعت، از افزایش ۳۰ درصدی قیمت خودروهای داخلی بالای ۱۰۰ میلیون تومان در حاشیه بازار خبر داد.

به گزارش رادیوسهام ، امیر حسین کاکائی در گفتگو با رادیو اقتصاد با اشاره به اعلام خبرهای غیر رسمی از افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصدی قیمت خودروهای داخلی درب کارخانه افزود: این خبر سبب ایجاد هیجان و بالا رفتن تقاضا در بازار خودرو داخلی و افزایش قیمت حاشیه بازار در این کالا شده است.

وی با اشاره به تاخیر ایجاد شده برای اعلام تغییرات قیمت خودرو داخلی از سوی نهادهای مسئول گفت: افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی عوامل و مواد مصرفی در صنعت خودرو یکی دیگر از دلایل درخواست خودروسازان برای افزایش قیمت خودرو است.

عضو هیئت علمی خودرو دانشگاه علم و صنعت با اشاره به کاهش تولید قطعه از سوی قطعه سازان ادامه داد: این رویه تولید خودرو را با کندی مواجه ساخته است که این روند تا تعیین تکلیف وضعیت قیمت خودرو ادامه خواهد داشت.

حتما بخوانید :  چه بلایی بر سر اجاره مسکن خواهد آمد؟

کاکایی گفت: وزیر صنعت معدن و تجارت موافقت خود را با افزایش ۹٫۶ درصدی خودرو معادل نرخ تورم اعلام کرده است اما این تصمیم هنوز رسمی ابلاغ نشده است.

منبع: تسنیم

خبر انتخاب شده برای شما

در حالی که اجاره مسکن در پنج سال رکود، میانگین رشد خود را حفظ و حتی بیش از رشد قیمت مسکن دنبال کرده است، اما معلوم نیست چه بلایی با رشد ۳۰ درصدی قیمت مسکن بر سر بازار بدون نظارت اجاره خواهد آمد.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.