2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سالانه سخوزReviewed by سایت رادیوسهام on Jun 11Rating: 4.0گزارش مجمع عمومی عادی سالانه سخوزگزارش مجمع عمومی عادی سالانه سخوز
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سیمان خوزستان برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند سال ۱۳۹۶ در تاریخ ۶/۳/۹۷ یکشنبه ساعت ۱۵ در محل شرکت بین‌المللی بازرسی کالای تجاری با حضور ۸۲ درصد از سهامداران برگزار شد.

به گزارش رادیوسهام ، مجمع مزبور به ریاست آقای مهندس حیدری و نظارت آقایان فاتح و سرکار خانم سماواتی و آقای قاسمی مدیریت مالی به عنوان دبیرمجمع برگزار گردید. مجمع به ازای هر سهم ۳۵۰ ریال سود نقدی بین سهامداران تقسیم کرد. صورت‌های مالی تصویب شد. بازرس اصلی سازمان حسابرسی و روزنامه رسمی اطلاعات به تصویب رسید.

تاریخچه

شرکت سیمان خوزستان در تاریخ ۲۰/۹/۱۳۶۸ به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس شده و تحت شماره ۷۷۸۰۱ مورخ ۲۰/۹/۱۳۶۸ در اداره کل ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده و در تاریخ ۲۷/۴/۱۳۷۸ به سهامی عام تبدیل گردید. بهره‌برداری رسمی خط اول شرکت از ابتدای آبان‌ماه سال ۱۳۷۷ انجام و پروانه بهره‌برداری با ظرفیت سالانه ۹۰۰ هزار تن و بر مبنای ۳۰۰ روز کاری و روزانه ۳۰۰۰ تن در تاریخ ۲۴/۱۱/۱۳۸۰ دریافت گردیده است. همچنین خط دوم شرکت در بهمن‌ماه ۱۳۸۹ با ظرفیت سالانه ۵۰۰/۱ هزار تن و بر مبنای ۳۰۰ روز کاری به بهره‌برداری رسیده است.

حتما بخوانید :  اولین اصلاح جدی بورس در سال ۹۸

در حال حاضر شرکت سیمان خوزستان جزء واحدهای تجاری فرعی شرکت سیمان فارس و خوزستان است و واحد تجاری نهایی گروه، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) می‌باشد. ضمنا به استناد صورتجلسه مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ ۳۰/۲/۱۳۸۰، اقامتگاه قانونی شرکت به استان خوزستان- شهرستان رامهرمز، کیلومتر ۲۲ جاده رامهرمز- هفتکل، دشت دنا انتقال یافته است.

فعالیت اصلی

موضوع فعالیت شرکت طبق ماده ۲ اساسنامه، ایجاد و تاسیس کارخانجات تولید سیمان و صنایع جنبی وابسته به آن و تامین کلیه مواد و وسایل و ماشین‌آلات مورد نیاز برای تاسیس کارخانه از داخل و خارج کشور و نیز اکتشاف و استخراج و بهره‌برداری از کلیه معادن مورد نیاز و تاسیس شرکت‌های جدید و سهیم شدن در سایر شرکت‌های صنعتی، تجاری و بازرگانی می‌باشد.

با توجه به اهداف جمهوری اسلامی ایران و برنامه‌ بازسازی و توسعه کشور و نیاز مبرم به سیمان و خودکفایی در تولید آن، شرکت سیمان خوزستان در تاریخ ۲۰/۹/۱۳۶۸ و تحت شماره ۷۷۸۰۱ در اداره کل ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران و به صورت سهامی خاص به ثبت رسید و در تاریخ ۲۷/۴/۱۳۷۸ از سهامی خاص به عام تبدیل گردید. اجرای طرح احداث کارخانه با توجه به امکانات منطقه روستای گلگیر شهرستان مسجد‌سلیمان، با ظرفیت ۶۰۰۰ تن مورد موافقت مقام محترم وزارت صنایع قرار گرفت.

حتما بخوانید :  چشم‌انداز مثبت افق کوروش در سالی که گذشت و سال 98

در این راستا‌ شناسایی معادن تامین‌کننده مواد اولیه مورد نیاز کارخانه‌، راه‌های ارتباطی، امکانات برق، سوخت، آب و نیروی انسانی فراهم گردید و اکثر ماشین‌آلات اصلی خط I از خارج کشور وارد و برخی از ماشین‌آلات کمکی زمان احداث نیز از منابع داخلی تامین گردید.

فعالیت اصلی شرکت

– ایجاد و تاسیس کارخانجات تولید سیمان و صنایع جنبی وابسته به آن، تهیه و تامین کلیه مواد و وسایل، دستگاه‌ها و ماشین‌آلات مورد نیاز این صنایع از داخل و خارج کشور و بهره‌برداری از آن.

– اکتشاف و استخراج و بهره‌برداری از کلیه معادن مورد نیاز این صنعت از قبیل سنگ آهک، خاک رس، سنگ گچ، سنگ آهن، سیلیس و غیره.

– تاسیس شرکت‌های جدید و یا سهیم شدن در شرکت‌های موجود در جهت تعقیب اهداف شرکت.

– انجام کلیه معاملات و عملیات مجاز صنعتی و تولیدی و بازرگانی اعم از داخلی و خارجی (صادرات و واردات) منجمله صدور خدمات فنی و مهندسی و کالاهای تولیدی کارخانجات سیمان و شرکت‌هایی که به نحوی از انحا در آنها سهیم بوده و یا مشارکت داشته باشد به خارج از کشور.

– وارد شدن در معاملات سازمان بورس، سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت و بلندمدت نزد بانک‌ها، خرید و فروش اوراق قرضه یا مشارکت.

– به طور کلی شرکت می‌تواند به کلیه عملیات و معاملات مالی و تجارتی و صنعتی و خدماتی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم به تمام یا هر یک از موضوعات فوق مربوط باشد مبادرت نماید.

حتما بخوانید :  جهش 183 درصدی سودخالص غبشهر در عملکرد سه ماهه پایانی سال 97

شرکت سیمان خوزستان (سهامی عام)

صورت سود و زیان

برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۶

                                                                                                                                                        (تجدید ارائه شده)

گزارش مجمع عمومی عادی سالانه سخوز

خبر انتخاب شده برای شما

وساخت به زودی بازگشایی می‌شود
وساخت درخصوص مسدودی سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی متعلق به این شرکت شفاف‌سازی نمود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.