تاریخ: ۲۰:۳۷ :: ۱۳۹۷/۰۳/۲۱

2067, 
بانک صادرات ایران در سال ٩٨ به سوددهی خواهیم رسیدReviewed by سایت رادیوسهام on Jun 11Rating: 4.0بانک صادرات ایران در سال ٩٨ به سوددهی خواهیم رسیدبانک صادرات ایران در سال ٩٨ به سوددهی خواهیم رسید
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

بانک صادرات ایران در سال ٩٨ به سوددهی خواهیم رسید

مدیرعامل بانک صادرات ایران در نهمین سالروز عرضه اولیه سهام این بانک گفت: شفافیت و افشاء حرف اول را در بازار سرمایه می‌زند و این موضوع برای نظام بانکی اهمیت به مراتب بیشتری دارد.

به گزارش رادیوسهام ، دکتر حجتاله صیدی در آیین گرامیداشت سالروز عرضه اولیه «وبصادر» شفافیت مالی را مورد توجه قرار داد و از تلاش های صورت گرفته برای اعلام به موقع صورتهای مالی میان‌دوره ای بانک به سازمان بورس خبر داد و در توضیح شرایط عمومی اقتصاد کشور و تاثیر آن بر پیش بینی ها  از شفافیت شرکت‌ها گفت: برخی عدم تعادل‌ها در اقتصاد، پیچیدگی های موجود در نظام بانکی و نااطمینانی حاکم بر گروهی از تیم های اقتصادی، مالی و پولی، امکان پیش بینی دقیق از آینده و لذا شفافیت در سطوح بالاتر افشا را نمی دهد.

وی در این مراسم در تشریح عملکرد و اهداف موردنظر بانک طی ماه‌های اخیر، گفت: بر اساس یک برنامه ریزی کوتاه مدت تلاش کردیم نماد بانک باز شود که اسفندماه سال گذشته نماد بانک باز شد و طبیعی بود که قیمت سهم پس از وقفه چند ماهه با کاهش روبرو باشد.

حتما بخوانید :  فلوله در سال 98 به درآمد پیش‌بینی شده می‌رسد؟

مدیرعامل بانک صادرات اضافه کرد: به دلیل شرایط ساختاری در نظام بانکی مثل نرخ سود سپرده با نااطمینانی‌های مواجه هستیم.

وی ادامه داد: بحث مطالبات معوق از بنگاه های کلان، خرد و دولت و نیز اشخاص حقیقی از دیگر مشکلات پیش روی بانک ها است که در همین راستا با بدهکاران بزرگ جلسات متعدد گذاشتیم و در حال رسیدن به توافقات خوبی هستیم.

دکتر صیدی با بیان اینکه مشکل بانک صادرات ایران مانند بسیاری از بانک های دیگر بیشتر ناشی از عوامل کلان و برون سازمانی بود، تاکید کرد که با یک برنامه مدون در پایان سال گذشته و هفته‌های آغازین سال جاری در حال عبور از این مشکلات هستیم.

وی تصریح کرد: مهمترین موضوع این است که روند افزایش زیان در بانک صادرات ایران متوقف شده و زیاندهی بانک سیر نزولی پیدا کرده است. در حال حاضر منابع بانک صادرات ایران به ١۵۴ هزار میلیاردتومان و دارایی‌های آن به بیش از ١٨٠ هزار میلیاردتومان رسیده است.

مدیرعامل بانک صادرات مطالبات بانک را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: مطالبه مهمی از دولت داریم که تلاش می‌کنیم برای تعیین تکلیف آن هم از ظرفیت‌های بودجه سال ٩٧ استفاده کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ظرف چند روز آینده صورت های مالی سال ٩۶ را به بورس اوراق بهادار ارائه خواهیم کرد.

حتما بخوانید :  عملکرد دلچسب نفت سپاهان در اردیبهشت

دکتر صیدی در ادامه گفت: در بحث افزایش عملیات بانکی و کارمزدها و نیز پتانسیل عملیات ارزی امیدواریم بتوانیم زیان را به سود برسانیم و سال ٩٨ وارد منطقه سود شویم.

وی همچنین گفت: قرار است برای مهمترین شرکت زیرمجموعه بانک صادرات ایران که گروه مالی سپهر صادرات است، شرایط پذیرش در بورس را اخذ نماییم.

منبع: مهر

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت فولاد خوزستان در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۷، به ازای هر سهم خود یک هزار و ۶۵۶ ریال سود اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال ۹۶ رشد ۹۱ درصدی را نشان می دهد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.