تاریخ: ۲۰:۳۷ :: ۱۳۹۷/۰۳/۲۱

2067, 
بانک صادرات ایران در سال ٩٨ به سوددهی خواهیم رسیدReviewed by سایت رادیوسهام on Jun 11Rating: 4.0بانک صادرات ایران در سال ٩٨ به سوددهی خواهیم رسیدبانک صادرات ایران در سال ٩٨ به سوددهی خواهیم رسید
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

بانک صادرات ایران در سال ٩٨ به سوددهی خواهیم رسید

مدیرعامل بانک صادرات ایران در نهمین سالروز عرضه اولیه سهام این بانک گفت: شفافیت و افشاء حرف اول را در بازار سرمایه می‌زند و این موضوع برای نظام بانکی اهمیت به مراتب بیشتری دارد.

به گزارش رادیوسهام ، دکتر حجتاله صیدی در آیین گرامیداشت سالروز عرضه اولیه «وبصادر» شفافیت مالی را مورد توجه قرار داد و از تلاش های صورت گرفته برای اعلام به موقع صورتهای مالی میان‌دوره ای بانک به سازمان بورس خبر داد و در توضیح شرایط عمومی اقتصاد کشور و تاثیر آن بر پیش بینی ها  از شفافیت شرکت‌ها گفت: برخی عدم تعادل‌ها در اقتصاد، پیچیدگی های موجود در نظام بانکی و نااطمینانی حاکم بر گروهی از تیم های اقتصادی، مالی و پولی، امکان پیش بینی دقیق از آینده و لذا شفافیت در سطوح بالاتر افشا را نمی دهد.

وی در این مراسم در تشریح عملکرد و اهداف موردنظر بانک طی ماه‌های اخیر، گفت: بر اساس یک برنامه ریزی کوتاه مدت تلاش کردیم نماد بانک باز شود که اسفندماه سال گذشته نماد بانک باز شد و طبیعی بود که قیمت سهم پس از وقفه چند ماهه با کاهش روبرو باشد.

حتما بخوانید :  دستورکار رفع مشکل کم‌آبی « شپنا »

مدیرعامل بانک صادرات اضافه کرد: به دلیل شرایط ساختاری در نظام بانکی مثل نرخ سود سپرده با نااطمینانی‌های مواجه هستیم.

وی ادامه داد: بحث مطالبات معوق از بنگاه های کلان، خرد و دولت و نیز اشخاص حقیقی از دیگر مشکلات پیش روی بانک ها است که در همین راستا با بدهکاران بزرگ جلسات متعدد گذاشتیم و در حال رسیدن به توافقات خوبی هستیم.

دکتر صیدی با بیان اینکه مشکل بانک صادرات ایران مانند بسیاری از بانک های دیگر بیشتر ناشی از عوامل کلان و برون سازمانی بود، تاکید کرد که با یک برنامه مدون در پایان سال گذشته و هفته‌های آغازین سال جاری در حال عبور از این مشکلات هستیم.

وی تصریح کرد: مهمترین موضوع این است که روند افزایش زیان در بانک صادرات ایران متوقف شده و زیاندهی بانک سیر نزولی پیدا کرده است. در حال حاضر منابع بانک صادرات ایران به ١۵۴ هزار میلیاردتومان و دارایی‌های آن به بیش از ١٨٠ هزار میلیاردتومان رسیده است.

مدیرعامل بانک صادرات مطالبات بانک را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: مطالبه مهمی از دولت داریم که تلاش می‌کنیم برای تعیین تکلیف آن هم از ظرفیت‌های بودجه سال ٩٧ استفاده کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ظرف چند روز آینده صورت های مالی سال ٩۶ را به بورس اوراق بهادار ارائه خواهیم کرد.

حتما بخوانید :  مجمع موسس شرکت «بازار متشکل معاملات ارز»

دکتر صیدی در ادامه گفت: در بحث افزایش عملیات بانکی و کارمزدها و نیز پتانسیل عملیات ارزی امیدواریم بتوانیم زیان را به سود برسانیم و سال ٩٨ وارد منطقه سود شویم.

وی همچنین گفت: قرار است برای مهمترین شرکت زیرمجموعه بانک صادرات ایران که گروه مالی سپهر صادرات است، شرایط پذیرش در بورس را اخذ نماییم.

منبع: مهر

خبر انتخاب شده برای شما

مدیرعامل سایپا با اشاره به ظرفیت تولید خودرو و رشد نامناسب صنعت در زمان مالکیت دولتی گفت: پراید محصول ۶۰۰۰ دلاری است اما کارخانه برای محصول ۲۰۰۰ هزار دلار می‌گیرد و در بازار هم قیمت ۳۲۰۰ دلار است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.