تاریخ: ۲۰:۳۳ :: ۱۳۹۷/۰۳/۲۱

2067, 
گزارش ۱۰ ساله مرکز آمار از وضعیت شرکت‌های بورسیReviewed by سایت رادیوسهام on Jun 11Rating: 4.0گزارش ۱۰ ساله مرکز آمار از وضعیت شرکت‌های بورسیگزارش ۱۰ ساله مرکز آمار از وضعیت شرکت‌های بورسی
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

طبق اعلام مرکز آمار، تعداد شرکت های بورس اوراق بهادار در سال ۹۵ نسبت به سال ۸۵ با ۲۲ درصد کاهش روبرو شده است.

 

به گزارش رادیوسهام ، براساس آخرین انتشار سالنامه آماری کشور، در سال ١٣٩۵، تعداد شرکت‌های بورس اوراق بهادار، (به تعداد ٣٢۵)، نسبت به سال ١٣٨۵ (به تعداد ۴١۶)، ٢٢ درصد کاهش یافته است. بر اساس این گزارش، این کاهش در صنایع منسوجات ٩١ درصد، شرکت‌های ساخت دستگاه‌ها و وسایل ارتباطی ٨۶ درصد، شرکت‌های ساخت محصولات فلزی ٧٢ درصد، شرکت‌های محصولات کاغذی ٧١ درصد و شرکت‌های ماشین‌آلات و تجهیزات ۶٧ درصد، در سال ١٣٩۵ نسبت به سال ١٣٨۵ را شامل می شود.

همچنین از کل تعداد شرکت‌های بورس اوراق بهادار در سال ١٣٩۵، بر اساس این آمار ١٠ درصد شرکت‌های سیمان، آهگ و گچ، ٩ درصد را خودرو و ساخت قطعات، ٩ درصد محصولات شیمیایی، ٩ درصد مواد و محصولات دارویی، ۶ درصد محصولات غذایی آشامیدنی بجز قند و شکر، ۶ درصد ساخت فلزات اساسی و ۵ درصد را شرکت‌های سرمایه‌گذاری تشکیل داده‌اند که در مجموع ۵٣ درصد شرکت‌های بورس اوراق بهادار را شامل می‌شود.

حتما بخوانید :  اوج‌گیری اونس طلا؛ عقبگرد نفت خام

منبع: ایبنا

خبر انتخاب شده برای شما

مدیرعامل سایپا با اشاره به ظرفیت تولید خودرو و رشد نامناسب صنعت در زمان مالکیت دولتی گفت: پراید محصول ۶۰۰۰ دلاری است اما کارخانه برای محصول ۲۰۰۰ هزار دلار می‌گیرد و در بازار هم قیمت ۳۲۰۰ دلار است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.