2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سالانه شکربنReviewed by سایت رادیوسهام on Jun 11Rating: 4.0 گزارش مجمع عمومی عادی سالانه شکربن گزارش مجمع عمومی عادی سالانه شکربن
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

 گزارش مجمع عمومی عادی سالانه شکربن

شرکت کربن ایران در مجمع عمومی عادی سالانه خود برای هرسهم ۶۴تومان سود تقسیم کرد.

به گزارش رادیوسهام ، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت کربن ایران برای تصویب صورت‌های مالی سال منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۶ با حضور ۵۷ درصد سهامداران برگزار شد. دیانت ریاست مجمع را به عهده گرفت و شمس مدیرعامل، گزارش هیات مدیره را به مجمع ارائه کرد.

مهم‎ترین مطالب ذکر شده در مجمع به شرح زیر است:

* تولید تایر در سال ۹۶ معادل ۲۶۲ هزار تن بوده که پیش بینی می‌شود با به ظرفیت رسیدن لاستیک بارز کردستان مقدار ۲۹۴ هزار تن تایر تولید شود.
* میزان واردات تایر نیز در سال ۹۶ معادل ۱۱۳ هزار و ۵۱۲ تن بوده که نسبت به سال ۹۵ حدود ۱۰ درصد رشد داشته است.
* ظرفیت تولید و میزان تولید دوده صنعتی در جهان به ترتیب ۱۷٫۴ و ۱۴٫۲ میلیون تن است.
* میزان تولید کربن بلک در کشور در سال ۹۶ معادل ۱۲۹ هزار و ۲۴۶ تن بوده که شرکت کربن ایران با تولید ۳۷,۷۲۸ تن، سهم ۲۹ درصدی از مقدار تولید کل کشور داشته است.
* واردات دوده صنعتی در سال ۹۵ و ۹۶ به ترتیب ۲۲۰۰ و ۳۳۰۰ تن بوده است.
* صادرات کربن در سال ۹۵ و ۹۶ به ترتیب ۱۸,۸۰۰ و ۴۲,۰۰۰ تن بوده است.
* شرکت برای سال ۹۷ مقدار تولید و فروش را ۳۸,۰۰۰ تن و فروش داخلی و صادراتی را به ترتیب ۲۷,۰۰۰ و ۱۱,۰۰۰ تن پیش بینی کرده است. مبلغ فروش داخلی و صادراتی نیز به ترتیب ۱,۲۴۷,۴۰۰ و ۴۹۶,۳۲۰ میلیون ریال پیش بینی شده که این به این معناست که شرکت نرخ فروش دوده صنعتی داخلی و صادراتی را به ترتیب ۴۶٫۲ و ۴۵٫۱ میلیون ریال پیش بینی کرده است.
* ضریب مصرف مواد اولیه به ازای هر کیلو تولید محصول نیز در محدوده ۱٫۸۴ باقی مانده و تقریبا تغییری نسبت به سال ۹۵ نداشته است.
* شرکت برای سال ۹۷ سود هر سهم را ۶۶۰ ریال پیش بینی کرده است، این در حالیست که سود هر سهم سال ۹۶ معادل ۹۲۴ ریال محقق شده است.
* سهامداران زیادی در مورد بودجه شرکت سوال داشتند و معتقد بودند که شرکت بودجه را بسیار محتاطانه پیش بینی کرده و نرخ ۴۶ میلیون ریال برای فروش داخلی نرخ پایینی است، در حالیکه نرخ فروش دو ماه اخیر شرکت حدود ۴۹ میلیون ریال است. شرکت توضیح داد که این بودجه بر اساس نرخ مواد اولیه هر کیلو ۱۶۰۰ تومان است و نرخ فروش محصول در حال حاضر حدود ۵۰ میلیون ریال و نرخ مواد اولیه ۱۹ میلیون ریال است.
* ظرفیت تولید شرکت ۳۶ هزار تن است، ولی ظرفیت متاثر از کیفیت مواد اولیه است. در حال حاضر ضریب مصرف شرکت ۱٫۸۴ است که از نرم جهانی کمی بالاتر است و این به دلیل این است کهCFO تولیدی در کشور کافی نیست و شرکت مجبور است از مواد اولیه دیگری خوراک تامین کند. لازم به ذکر است بهترین مواد اولیه مورد مصرف شرکت به ترتیب قطران و CFO است. تولید شرکت تا ۳۹ هزار تن نیز قابل دسترس است، اما بازار کشش آن را ندارد.
* مقاصد صادراتی شرکت عمدتا ترکیه، هند، امارات و پاکستان است. ارز دریافتی شرکت عمدتا دلار است.
* یکی از سهامداران معتقد بود که شرکت در حال ارزان فروشی است و دوده وارداتی با احتساب هزینه حمل و تعرفه حدود ۶۰ میلیون ریال است که مدیر عامل این عدد را رد نمود و اعلام کرد شرکت به اندازه افزایش نرخ مواد اولیه می‌تواند افزایش نرخ بدهد و نه بیشتر.
* در پایان پیشنهاد هیات مدیره تقسیم ۱۸۴ ریال سود بود که شرکت در نهایت ۶۴۰ ریال سود تقسیم کرد.

حتما بخوانید :  افزایش ۹.۸ درصدی شاخص بورس در بهاری‌تری هفته ۵۰ سال گذشته

منبع: پاسارگادتحلیل

خبر انتخاب شده برای شما

به نظر می رسد بعد از ورود شدید سرمایه به بازار طلا، ارز و تا حدودی مسکن، هم اکنون شاهد ورود سرمایه های سرگردان به بازار سرمایه هستیم
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.