بررسی مهم ترین عامل رشد بورس:
تاریخ: ۱۰:۵۶ :: ۱۳۹۷/۰۳/۲۲

2067, 
مقایسه سه بازار سکه، مسکن و خودرو با بازار سهامReviewed by رادیو سهام on Jun 12Rating: 5.0مقایسه سه بازار سکه، مسکن و خودرو با بازار سهاممقایسه سه بازار سکه، مسکن و خودرو با بازار سهام
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۲ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

رشد بازار های موازی در سال جاری باعث افزایش جذابیت سرمایه گذاری در بازارهای رقیب و خروج بخشی از سرمایه ها از بازار سهام شده است .

به گزارش رادیو سهام، مهدی افضلیان با اشاره به روند حرکت بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه مدتی است به فاز رکودی و نزولی دچار شده و سرمایه گذاران را دچار تردید کرده است.

وی با اشاره به وسوسه بازدهی بازارهای موازی برای سرمایه گذاران تاکید کرد: سهامداران شرکت ها هم همچنان گلایه مند از شرایط پر ابهام بازار سهام هستند و به بازارهای موازی برای سرمایه گذاری چشم دوخته اند.

وی در ادامه به بررسی جذابیت های بازارهای رقیب بازار سهام اشاره کرد و افزود: در زمانی که بازارهای موازی مانند دلار، طلا جولان میدهند و بازدهی های قابل توجه را نصیب سرمایه گذاران میکنند جذابیت سرمایه گذاری در بازار سهام کاهش می یابد.

افضلیان در ادامه به با اشاره به کاهش ارزش دارایی های سرمایه گذاران در بازار سهام گفت: سرمایه گذاران فعال در بازار بورس ترجیح میدهند اندک سهام باقی مانده خود را فروخته و در بازار طلا سرمایه گذاری کنند تا بتوانند از نوسانات آن بهره مند شوند و حداقل مانع از کاهش ارزش سرمایه خود شوند.

حتما بخوانید :  رشد بیش از 3 هزار واحدی شاخص کل بازار سهام

وی با اشاره به اینکه ابهامات بازار ارز و اینکه هر گونه معامله و مبادله دلار در بازار قاچاق اعلام میشود، گفت: سکه طلا که در حال حاضر با وجود چشم انداز کاهشی انس با توجه به نظر تحلیلگران صرفا با دلار ۸۰۰۰ تومانی در بازار معامله می شود.

افضلیان به جذب بخش قابل توجهی از نقدینگی ها در بازار مسکن اشاره کرد و گفت: در این بازار هم قیمت ها به صورت روزانه تغییر میکند و باوجود هشدارهای بی نتیجه مسئولین مبنی بر کاهش قیمت، باز هم شوق خرید در این بازار وجود دارد.

وی بازار خودروهای وارداتی را هم کاملا بدون نظارت دانست و گفتت: هر روز شاهد رشد قیمتی عجیب در این بازار هستیم.

این تحلیلگر بازار سرمایه در ادامه با تاکید بر اینکه تنها عاملی که در حال حاضر همه بازارها را تحت تاثیر قرار داده قیمت دلار است، گفت: به نظر می رسد دولت با ابزارهای کنترلی موجود نمی تواند قیمت دلار را مدیریت کند و صرفا بازار غیر رسمی در خصوص آن نظر میدهد.

وی معتقد است : در حال حاضر بازار سرمایه تنها بازاری است که اثرات قیمت دلار در آن هنوز لحاظ نشده است و سهامداران در شرایط فعلی صرفا باید در انتظار همین موضوع برای رشد بازار باشند .

حتما بخوانید :  افزایش سرمایه «سبهان» به تصویب مجمع رسید

منبع: عصرمالی

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت فولاد خوزستان در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۷، به ازای هر سهم خود یک هزار و ۶۵۶ ریال سود اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال ۹۶ رشد ۹۱ درصدی را نشان می دهد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.