2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه 1396 شرانلReviewed by سایت رادیوسهام on Jun 14Rating: 4.0گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه 1396 شرانلگزارش مجمع عمومی عادی سالیانه 1396 شرانل
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه 1396 شرانل

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت نفت ایرانول در مورخ ۱۳۹۷/۰۳/۲۳ در مجموعه ورزشی تلاش برگزار گردید. شرکت در حالی ۱۰۰۰ ریال سود به ازای هر سهم تقسیم کرد که توانسته بود ۱۰۶۱ ریال سود محقق کند.

گزارش عملکرد شرکت

به گزارش رادیوسهام ، در سال گذشته صادرات محصولات شرکت کاهش یافت که از مهمترین دلایل آن می‌توان به سیاست شرکت در خصوص کاهش صادرات روغن خام و افزایش صادرات روغن موتور ، برداشته شدن معافیت صادرات اسلاک وکس ، اخذ مالیات ۵% امارات بر صادرات اشاره کرد.

بندهای حسابرسی

بند۴- سرفصل دریافتنی های تجاری شامل مبلغ ۱٫۰۱۳ میلیارد ریال مانده مطالبات سنواتی به شرح زیر است:

الف- مطالبات سنواتی ارزی جمعا به مبلغ ۸۴۳ میلیارد ریال ( شامل مبلغ ۶۶۸ میلیارد ریال مانده مطالبات ناشی از فروش محصولات در سال ۱۳۹۳ با واسطه گری شرکت نگین ستاره تارا و مبلغ ۱۵۱ میلیارد ریال فروش صادراتی به شرکت MES و مبلغ ۲۴ میلیارد ریال سایر مطالبات ارزی

ب- مطالبات سنواتی داخلی به مبلغ ۱۷۰ میلیارد ریال که نسبت به این مطالبات مبلغ ۸۳ میلیارد ریال ذخیره مطالبات مشکوک الوصول در حسابها منظور شده است.

حتما بخوانید :  کاهش کارمزد معاملات، بورس را رونق می‌دهد؟

توضیحات : شرکت نگین ستاره تارا به عنوان واسطه با ۶ شرکت که خریدار محصولات شرانل بودند با آنها قراردادی منعقد کرده بود ولی ستاره تارا به تعهدات خود عمل نکرد . موضوع در حال پیگیری در مرجع قضایی می‌باشد و تا به امروز املاک شرکت شناسایی شده است و شرکت مربوطه محدودیت استفاده از دسته چک دارد و با اقدامات انجام شده باعث گردیده که امکان وصول مطالبات فراهم شود . از نظر شرکت امکان وصول ۸۴۳ میلیارد ریال وجود دارد و به همین دلیل شرکت ذخیره مطالبات در نظر نگرفته است.

در خصوص شرکت ممداف دعوای حقوقی مطرح شده است و حکم جلب ایشان صادر شده است.

در خصوص مطالبات ۱۷۰ میلیارد ریالی، شایان ذکر است که شرکتهای زیادی هستند و شرانل در حال مذاکره با آنها است تا بتواند بخشی از مطالبات را وصول کند.

حواشی مجمع

ایران ۳۷% سهم بازار خاورمیانه روانکار را دارد. همچنین شرانل ۲۷% از سهم بازار داخل را دارد.

در سال گذشته صادرات Base oil به صورت خام بیشترین حاشیه سود و فروش محصولات finished کمترین حاشیه سود را داشته است. در سال ۱۳۹۶ شرکت بیشترین فروش محصول نهایی را نسبت به سنوات گذشته داشته است که معادل با ۱۶۰ میلیون لیتر بوده‌است . شرانل ۱۵۰۰۰ تن صادرات روغن موتور به صورت نقدی داشته‌است.

حتما بخوانید :  شاخص بورس ۵۹۲ واحد رشد کرد

بیشترین مطالبات شرکت مربوط به شرکتهای دولتی و روغن‌های صنعتی ‌است.

روغن‌های دریایی در بهمن ماه سال گذشته در شرکت روانکاران احیا تولید شده است.

شرکت برنامه دارد طی یک ماه آینده پنج محصول جدید را روانه بازار کند که چهار نوع آن محصولات با گرید بالا است .

پروژه مخازن صادراتی شرکت تا دو ماه آینده کامل می‌شود .ظرفیت این مخازن ۲۵٫۰۰۰ تن است.

صادرات محصولات نهایی به عراق، پاکستان ، آسیای میانه می‌باشد.

پروژه واحد موم گیری طبق برنامه شرکت باید در شهریور ماه ۱۳۹۷ به بهره برداری می‌رسید اما به دلیل نوسانات قیمت دلار و افزایش هزینه پروژه، شرکت مجبور شد جهت تعیین پیمانکار پروژه چندین بار مخارج پروژه را تغییر دهد و در نتیجه پروژه با تعویق به بهره‌برداری خواهد رسید.

شرکت موظف است خرید و فروش‌های خارجی خود را از طریق سامانه نیما انجام دهد و حدود ۶۰% ارز صادراتی برای واردات مواد اولیه استفاده می‌شود.

شرکت پیش‌بینی ۱۵ تا ۲۰ افزایش نرخ فروش محصولات را در سال جاری دارد.

با توجه به مجوز داده شده به پتروشیمی‌ها در خصوص تامین خوراک آنها با دلار ۳۸۰۰۰ ریال ، احتمال آن می‌رود که لوبکات هم مشمول دریافت ارز ۳۸٫۰۰۰ ریالی شود.

خبر انتخاب شده برای شما

سازمان بورس و اوراق بهادار با افزایش سرمایه دو شرکت گروه دارویی برکت و فولاد آلیاژی ایران موافقت کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.