تاریخ: ۱۲:۲۴ :: ۱۳۹۷/۰۳/۲۴

2067, 
حرکت قدرتمند سرمایه گذاران بورسی آغاز شدReviewed by سایت رادیوسهام on Jun 14Rating: 4.0حرکت قدرتمند سرمایه گذاران بورسی آغاز شدحرکت قدرتمند سرمایه گذاران بورسی آغاز شد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

حرکت قدرتمند سرمایه گذاران بورسی آغاز شد

در چند هفته اخیر مقدار زیادی از نقدینگی به سمت بازارهای دیگری همچون طلا، ارز و  مسکن رفت ولی از آنجا که بازار سرمایه، بازار ارزنده ای است ، نقدینگی به سمت  این بازار نیز سوق پیدا کرد .

 

به گزارش رادیوسهام ، مدیرعامل شرکت مشاور سرمایه‌گذاری آوای آگاه، رکورد شکنی امروز در شاخص کل بورس تهران را نتیجه ایجاد ساختارهای مناسب در بازار سرمایه دانست و گفت: بازار سرمایه ایران در وضعیت فعلی حداقل تا شاخص ۱۴۰ هزارتایی حباب ندارد.

مهدی طحانی گفت: در چند ماه اخیر در بازار سرمایه ساختارهای خوبی گذاشته شده است؛ یعنی فرآیندهای باز و بسته شدن  نمادها بسیار روان شده و  فرایند کشف قیمت ها نیز به خوبی صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون زمینه خوبی برای سرمایه گذاران به وجود آمده تا بتوانند در حوزه  ای مناسب سرمایه گذاری کنند، افزود: البته انتظار می رفت دولت با سیاست هایی که قبل تر اتخاذ می کند، منابع سرگردان جامعه را در زمینه های مساعدی که فراهم شده هدایت کند، ولی این اتفاق قدری با تاخیر افتاد .

حتما بخوانید :  برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه "رتاپ"

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: در چند هفته اخیر مقدار زیادی از نقدینگی به سمت بازارهای دیگری همچون طلا، ارز و مسکن رفت ولی بالاخره از آنجا که بازار سرمایه، بازار ارزنده ای است،  نقدینگی به سمت این بازار نیز سوق پیدا کرد .

مدیرعامل شرکت مشاور سرمایه‌گذاری آوای آگاه توضیح داد: هم اکنون اکثر سهام در بازار سرمایه، با دلار ۴۲۰۰ تومانی قیمت می خورند  و در واقع هنوز دلاری که بیرون از این نرخ است، روی شرکت ها ننشسته است ؛ یعنی شرکت های بورسی  ارزش های جایگزینی بالایی دارند و می توانند ارزش نرخ بگیرند .

به گفته طحانی، بسیاری از این شرکت های بورسی با P/E های تحلیلی کمتر از ۳٫۵ واحدی قبل از مجمع معامله می شوند که همه این عوامل باعث می شود فعالان بازار پیش تر از این، انتظار داشته باشند، نقدینگی ها به سمت بازار سرمایه بیاید .

این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: امروز نخستین روز حرکت قدرتمند سرمایه گذاران به سمت بازار سرمایه است؛ یعنی نخستین روزی که می توان گفت شاخص بازار سرمایه خوب ثبت شده است .

وی ادامه داد: ما تقریبا در چهار – پنج روز کاری قبل ، به طور ممتد می دیدیم که بازار آتی سکه که غیرمولد است صف خرید بوده و پول های سرگردان جامعه در حال حرکت به آن سمت است؛ در حالی که ما در بازار سرمایه شرکت های بزرگی را داریم که به مجمع می روند و سود بسیار خوبی را تقسیم می کنند.

حتما بخوانید :  رشد بی سابقه در سودآوری "پتایر"

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه بخشی از نقدینگی جامعه در حال حرکت به سمت بورس است، توضیح داد: شرکت های بورسی بزرگ افزایش سرمایه می دهند  و پول به کسب و کار و تولید هدایت می شود .

طحانی تاکید کرد: بورس حداقل تا شاخص ۱۴۰ هزارتایی حباب ندارد ؛ البته باید شرایط تحریم های احتمالی بر شرکت ها را بررسی کرد چراکه این مساله صنعت به صنعت و شرکت به شرکت متفاوت خواهد بود .

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه تحلیلگران و شرکت های مشاور سرمایه گذاری باید بخش های بیشتری راجع به تحلیل شرکت های بورسی داشته باشند، گفت: به هرحال ارزش جایگزینی ها بالا آمده و محصولات این شرکت ها گران تر از قبل شده که این برای سرمایه گذاران بسیار مفید خواهد بود

منبع: سنا

خبر انتخاب شده برای شما

فرصت خرید یا موعد خروج از سهام؟
بورس اوراق بهادار در سه ماهه ابتدایی سال ۹۸ عملکرد قابل قبولی را از خود به جای گذاشت و شاخص کل با بازدهی ۳۰ درصدی به کار خود پایان داد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.