تاریخ: ۱۶:۰۸ :: ۱۳۹۷/۰۳/۲۷

2067, 
افزایش داخلی سازی خودروها برای مقابله با تحریم ها ضروری استReviewed by سایت رادیوسهام on Jun 17Rating: 4.0 افزایش داخلی سازی خودروها برای مقابله باتحریم هاضروری است افزایش داخلی سازی خودروها برای مقابله باتحریم هاضروری است
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

 افزایش داخلی سازی خودروها برای مقابله با تحریم ها ضروری است

رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور، افزایش داخلی سازی خودروها را موجب تاب آوری بیشتر این صنعت در برابر تحریم های آمریکا دانست.

به گزارش رادیوسهام ، «محمدرضا نجفی منش»  افزود: انجمن قطعه سازان فرانسه (FIEV) همکاری بیش از ۲ دهه ای با انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور (ISMAPA) دارد و در همین زمینه قرار بود هفته گذشته هیاتی از قطعه سازان «رده ۲» خود را برای همکاری های مشترک به کشورمان بفرستد.
«قطعه سازان رده ۲، تامین کننده قطعه برای قطعه سازن «رده یک» هستند؛ گروه دوم به تولیدکننده قطعات اساسی همچون گیربکس و غیره اطلاق می شود».
به گفته این مقام صنفی، با مطرح شدن دوباره تحریم های ایران، انجمن یاد شده سفر هیات خود به کشورمان را تا مشخص شدن وضعیت نهایی به تعویق انداخته است، اما برخی تصور کردند که آنها همکاری خود را با انجمن قطع کرده اند.
وی علت قطع همکاری ها با ایران را تحریم های آمریکا بیان کرد و افزود: اکنون نقل و انتقال بانکی همچنان مشکل دارد.
رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور در ادامه با تاکید بر لزوم جلوگیری از پرداخت ارز رسمی به کالاهای غیر ضروری، توجه به افزایش عمق ساخت داخل قطعات و خودروها را خواستار شد و ادامه داد: باید تا جایی که امکان دارد نیاز ارزی کاهش یافته و صادرات به کشورهای همسایه و اطراف را افزایش دهیم.
نجفی منش اظهار داشت: در خودروهای داخلی متوسط وابستگی به خارج از کشور ۲۰ درصد است و در شرایط کنونی باید میزان وابستگی را به حداقل برسانیم تا آسیب مان کمتر شود.
وی به قراردادهای خودرویی پسابرجامی نیز اشاره کرد و گفت: حداقل داخلی سازی این خودروها ۴۰ درصد پیش بینی شده بود که برای افزایش آنها در فرصت باقیمانده باید اقدام شود.
به گفته این مقام صنفی، سه هزار و ۳۰۰ قطعه در هر خودرو وجود دارد که نبود حتی یکی از آنها ساخت آنها را با مشکل مواجه می کند.
«دونالد ترامپ» که از بهمن سال ۱۳۹۵ سکاندار ریاست جمهوری آمریکا شده است، شامگاه هجدهم اردیبهشت ماه خروج از برجام را اعلام و ۲ بازه زمانی ۹۰ و ۱۸۰ روزه را برای بازگشت تحریم ها تعیین کرد.
توافق هسته ‌ای برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) بیست و سوم تیرماه سال ۱۳۹۴ (چهاردهم ژوئیه ۲۰۱۵) در وین بین نمایندگان جمهوری اسلامی ایران، اتحادیه اروپا و گروه ۱+۵ شامل انگلیس، فرانسه، آمریکا، روسیه، چین و آلمان امضا شده بود.

حتما بخوانید :  اعلام با ارزش‌ترین صنایع بورسی

منبع: ایرنا

خبر انتخاب شده برای شما

فرصت خرید یا موعد خروج از سهام؟
بورس اوراق بهادار در سه ماهه ابتدایی سال ۹۸ عملکرد قابل قبولی را از خود به جای گذاشت و شاخص کل با بازدهی ۳۰ درصدی به کار خود پایان داد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
برچسب ها: , ,