2067, 2068, 
گزارش مجمع عمومی عادی سالانه بترانسReviewed by سایت رادیوسهام on Jun 20Rating: 4.0 گزارش مجمع عمومی عادی سالانه بترانس گزارش مجمع عمومی عادی سالانه بترانس
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

 گزارش مجمع عمومی عادی سالانه بترانس

شرکت ایران ترانسفو در مجمع عمومی عادی سالانه خود برای هرسهم ۲۵۰ریال سود تقسیم کرد.

به گزارش رادیوسهام ، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ایران ترانسفو برای تصویب صورت‌های مالی سال منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۶ با حضور ۸۴ درصد سهامداران برگزار شد. کارگرزاده ریاست مجمع را بر عهده گرفت. در ابتدا فتحی پور، مدیرعامل گزارش هیات مدیره را به مجمع ارائه کرد.

مهم‎ترین مطالب ذکر شده در مجمع به شرح زیر است:

* شرکت در سال ۹۶ با پیگیری‌های مستمر مدیریت ارشد از جهت تامین نقدینگی در شرایط خوبی قرار گرفت، به طوری که با تامین به موقع مواد اولیه موفق به رشد تولید با نسبت ۲۰ درصد در مقایسه با سال ۹۵ شد و این موضوع منجر به کاهش هزینه‌های ثابت شرکت شد. شرکت توانسته علیرغم تحریم‌ها جایگاه بزرگترین تولید کننده ترانسفورماتورهای قدرت و فوق توزیع را در منطقه در کشور حفظ نماید.
* از مهم‌ترین چالش‌های شرکت می‌توان به مشکلات به وجود آمده در بازارهای صادراتی عراق و سوریه و تعرفه پایین واردات ترانسفورماتور و اعطای تعرفه ترجیحی به برخی کشورها از جمله ترکیه اشاره کرد.
* شرکت در راستای چالش‌های مورد اشاره اقداماتی از قبیل نصب و راه اندازی رایگان ترانسفورماتورهای فوق توزیع و قدرت از نیمه دوم سال۹۲، پیگیری جهت جذب سرمایه گذار خارجی، محاسبه و طراحی، تولید و تست موفقت آمیز نخستین ترانسفورماتور MVA 385 نیروگاهی و تولید و تست ترانسفورماتورهای تیپ جدید کم صدا برای شرکت‌های برق منطقه‌ای گیلان، مازندران و زنجان انجام داده است.
* شرکت در سال ۹۶ مبلغ ۶,۳۶۵ میلیارد ریال تامین مالی کرده که از این مبلغ ۳,۵۱۶ میلیارد ریال از محل مطالبات و پیش دریافت و ۲,۰۹۳ میلیارد ریال از محل اسناد خزانه از محل مطالبات بوده است. علاوه بر مبالغ دریافتی برای شرکت اصلی مبلغ ۱۰۱ میلیارد تومان اسناد خزانه و اوراق مشارکت و همچنین ۲۹ میلیون دلار ارز جهت شرکت‌های فرعی و وابسته دریافت شده است.
* وصول مطالبات ارزی و ریالی بصورت نقدی و غیرنقدی، عدم استفاده از تسهیلات بانکی، تهاتر مالیات‌های شرکت با مطالبات از دولت به مبلغ ۱۸ میلیارد تومان، افزایش تعرفه وادرات از ۱۳% به ۲۰% و از ۲۶% به ۳۰% در راستای حمایت از تولیدات داخلی، کاهش نرخ سود بانکی تسهیلات دریافتی و پیش بینی افزایش صادرات در سال ۹۷ از جمله موفقت‌های شرکت بوده است.
* متوسط دوره وصول مطالبات شرکت از ۴۴۱ روز در سال ۹۵ به ۴۱۸ روز در سال ۹۶ کاهش یافته است.
* شرکت مذاکراتی با شرکت زیمنس داشته که با توجه به برجام، منتظر نتیجه است.
* قرارداد ۳۶ میلیون دلاری صادرات گروه ایران ترانسفو برای سال ۹۷ در حال انجام است.
* شرکت تا بهمن ماه ۱۳۹۷ سفارشات خود را گرفته و کارخانه در سه شیفت در حال تولید است.
* شرکت قصد جدی برای سود ده کردن شرکت ایران ترانسفو ری و استفاده از زمین ۵ هکتاری این شرکت دارد.
* شرکت ۳۰۰ میلیارد تومان از وزارت نیرو طلب دارد که با توجه به قانون بودجه سال ۹۷ شرکت می‎تواند این طلب را با بدهی خود به بانک‌ها تهاتر نماید. مستندات این کار تهیه شده و در حال انجام است.
* حاشیه سود ترانسفورماتور قدرت ۲ برای ترانسفورماتور فوق توزیع است که سال ۹۶ تولید ترانسفورماتور قدرت حدود ۵ الی ۷ درصد افزایش داشته است.
* طرح توسعه کارخانه قدرت با ظرفیت ۱۱,۵۰۰ مگاولت آمپر ۳۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد ولی به دلیل مشکلات نقدینگی متوقف شده است.
* چون صادرات شرکت به کشورهای عراق و سوریه است، شرکت ملزم به فروش ارز خود به سامانه نیما نیست. البته بخش عمده آن به تامین مواد وارداتی اولیه تخصیص خواهد یافت.
* شرکت قبلا تجربه تحریم‌ها را داشته و برای تامین مواد اولیه بازارهای دیگری دارند.
* شرکت به ازای هر سهم ۲۵۰ ریال تقسیم کرد.

منبع: پاسارگادتحلیل

خبر انتخاب شده برای شما

عرضه اولیه سهام فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش با نماد "افق" شنبه آینده در بورس تهران انجام می شود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.