تاریخ: ۱۷:۰۴ :: ۱۳۹۷/۰۳/۳۰

2067, 
اقدام فرابورس برای جذب نقدینگی|قرار گیری سه شرکت در صف اول عرضه اولیهReviewed by سایت رادیوسهام on Jun 20Rating: 4.0اقدام فرابورس برای جذب نقدینگی|قرار گیری سه شرکت در صف اول عرضه اولیهاقدام فرابورس برای جذب نقدینگی|قرار گیری سه شرکت در صف اول عرضه اولیه
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

اقدام فرابورس برای جذب نقدینگی|قرار گیری سه شرکت در صف اول عرضه اولیه

سید مهدی علم الهدی معاون پذیرش و ناشران فرابورس  اعلام کرد: سازمان فرابورس در حال آماده سازی شرکت های جدیدی است تا با توجه به موقعیت مثبت بازار و ورود نقدینگی های جدید مورد عرضه اولیه قرار گیرند تا سهمی در جذب این نقدینگی داشته باشند.

به گزارش رادیوسهام ، بازار سرمایه این روزها به مقصد اصلی سرمایه گذاری مبدل شده است. پس از آن که از نیمه دوم سال ۹۶ شاهد ورود نقدینگی به بازارهای پول، ارز و سکه بودیم این روزها گویا نوبت به بازار سرمایه رسیده است. با اشباع بازار ارز و سکه توجه نقدینگی سرگردان جامعه به بازار سهام معطوف شده و آمارهای معاملات بورس اوراق بهادار در هفته های گذشته مهر تائیدی بر این ادعاست.

بسیاری از مدیران و مسئولان عالی رتبه کشور نیز در روزهای اخیر به جذب نقدینگی از طریق بازار سرمایه و اثرات مثبت آن بر بخش مولد اقتصادی تاکید داشتند و حتی بنابر اظهارات نوبخت، روسای سه قوه جلسه ای را با محوریت حمایت از بازار سرمایه ترتیب داده اند.

اما حالا که بازار سهام پس از مدت ها مورد اقبال واقع شده و احتمالا آبستن وقایع و رویدادهای مثبت و مطلوب برای سرمایه گذاران است سازمان های مربوط به بازار سرمایه چه تدابیری برای بهبود روند بازار در نظر دارند؟ آیا برنامه ای وجود دارد تا نقدینگی جدیدی که وارد بازار سرمایه شده ، علاوه بر سهام فعال در بازار جذب سهام جدید و عرضه های اولیه شود؟

*قرار گیری سه شرکت در صف اول عرضه اولیه *

سید مهدی علم الهدی معاون پذیرش و ناشران فرابورس اعلام کرد: سازمان فرابورس در حال آماده سازی شرکت های جدیدی است تا با توجه به موقعیت مثبت بازار و ورود نقدینگی های جدید مورد عرضه اولیه قرار گیرند تا سهمی در جذب این نقدینگی داشته باشند.

او افزود: در تلاش هستیم تا از هفته آینده کم کم عرضه های اولیه را انجام دهیم. در حال حاضر شرکت های تجارت الکترونیک پارسیان کیش، پتروشیمی غدیر و یکی از زیرمجموعه های بنیاد مستضعفان در اولویت عرضه در فرابورس قرار دارند.

وی ادامه داد: علاوه بر این شرکت ها شرکت های دیگری نیز هستند که در نوبت عرضه اولیه قرار دارند. به محض نهایی شدن امور مربوط به آماده سازی برای عرضه اولیه این شرکت ها نیز در ماه های آینده وارد بازار سرمایه خواهند شد.

خبر انتخاب شده برای شما

عرضه اولیه سهام فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش با نماد "افق" شنبه آینده در بورس تهران انجام می شود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.