تاریخ: ۱۸:۵۹ :: ۱۳۹۷/۰۳/۳۰

2067, 
شتاب بخشیدن به روند بومی‌سازی تجهیزات سنگین در صنعت مسReviewed by سایت رادیوسهام on Jun 20Rating: 4.0شتاب بخشیدن به روند بومی‌سازی تجهیزات سنگین در صنعت مسشتاب بخشیدن به روند بومی‌سازی تجهیزات سنگین در صنعت مس
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

شتاب بخشیدن به روند بومی‌سازی تجهیزات سنگین در صنعت مس

جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه با هدف بررسی تولید این مجتمع در سه‌ماهه نخست سال جاری با حضور مهندس «محمدرضا بنی‌اسدی‌راد» مدیرعامل شرکت مس، مهندس «علی محمدی» عضو هیأت‌مدیره شرکت مس و مدیران ارشد مجتمع مس سرچشمه صبح امروز در مجتمع مس سرچشم برگزار شد.

به گزارش رادیوسهام ، مدیرعامل شرکت مس در این جلسه با بیان این‌که در حال حاضر چشم‌انداز تولیدی شرکت مس برای سال جاری و همچنین در افق ۱۴۰۰ بسیار روشن و شفاف است گفت: خوشبختانه در طول سه‌ماهه گذشته موفق شدیم برنامه‌های تولید شرکت مس را مطابق با برنامه پیش‌بینی‌شده و حتی بالاتر از آن در مجتمع‌های مس سرچشمه، شهربابک و سونگون محقق کنیم.

وی با اشاره به شرایط فعلی کشور و امکان بازگشت تحریم‌ها بر ایجاد یک نهضت در زمینه بومی‌سازی‌ قطعات و تجهیزات در داخل کشور تأکید کرد و اظهار داشت: هم‌اکنون پتانسیل بسیار بالایی در مجتمع‌های شرکت مس در حوزه مهندسی و بومی‌سازی وجود دارد، ازاین‌رو باید بخش مهندسی مجتمع‌ها با جدیت بیشتری در این زمینه به‌ویژه بومی‌سازی تجهیزات سنگین اقدام کنند.

حتما بخوانید :  روزانه ۱۵۰۰دستگاه خودرو تحویل می شود

تحقق برنامه‌های تولیدی مس سرچشمه تا پایان خردادماه سال جاری
در بخش دیگری از این جلسه، گزارش مدیران مجتمع مس سرچشمه درباره میزان استخراج از معدن سرچشمه، تولید کنسانتره از کارخانجات تغلیظ، آند تولیدی کارخانه ذوب و کاتد تولیدی پالایشگاه و لیچینگ مس سرچشمه با هدف تحقق برنامه‌های تولیدی سال ۹۷ مورد بررسی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، تا ۲۵ خردادماه سال جاری درمجموع ۲۱،۴۸۱،۴۳۳ میلیون تن از معدن مس سرچشمه استخراج شده است که نسبت به برنامه پیش‌بینی برنامه استخراج از این معدن در حدود ۲۰ درصد جلوتر از برنامه بوده است. علاوه بر این، ۱۳،۸۹۱،۱۴۷ میلیون تن اکسید و باطله استخراج شده است که نسبت به برنامه پیش‌بینی‌شده ۲۹ درصد جلوتر از برنامه است.

همچنین، درمجموع از ابتدای سال ۹۷ تاکنون به میزان ۷،۵۹۰،۲۸۶ سنگ سولفور استخراج‌شده است که نسبت به برنامه پیش‌بینی‌شده بیش از ۵ درصد رشد استخراج داشته است.

مجموع سنگ سولفور مصرفی تغلیظ در طی این بازه زمانی ۷،۴۵۰،۴۶۲ تن بوده است که نسبت به برنامه پیش‌بینی‌شده رشد ۳،۴درصدی داشته است.

مس محتوی کنسانتره تولیدی کارخانجات تغلیظ که به کارخانه ذوب ارسال شده است از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۷۶،۸۷۵هزار تن بوده است که نسبت به برنامه سه‌ماهه تولید مجتمع مس سرچشمه در حدود ۶درصد بالاتر از برنامه بوده است.

حتما بخوانید :  سرمایه‌گذاری در سهام چه چشم اندازی دارد؟

مس محتوی معدنی تولیدی مجتمع مس سرچشمه در طول سه‌ماهه نخست سال جاری ۴۲،۷۴۹ تن بوده است که با تولید ۱,۱۶۱ تن بیش از برنامه سه‌ماهه در حدود سه درصد رشد داشته است.

همچنین، پالایشگاه مس سرچشمه در این بازه زمانی به میزان ۲۷،۷۸۸ تن کاتد تولید کرده است که به‌اضافه کاتد تولیدی لیچینگ سرچشمه به میزان ۱۴۶۳ تن درمجموع ۲۹ هزار و ۲۵۱ تن کاتد از ابتدای سال جاری تاکنون تولید کرده است. گفتنی است که درمجموع در این بازه زمانی مجتمع مس سرچشمه و مجتمع مس شهربابک ۴۸،۱۷۵ تن کاتد تولید کرده است.

منبع:مس پرس

خبر انتخاب شده برای شما

عضو شورای عالی بورس : توسعه و تعمیق بازار سرمایه از اوایل دهه ۸۰ باعث شد دولت توجه ویژه‌ای به تأمین مالی از طریق بازار سرمایه داشته باشد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.