تاریخ: ۱۹:۱۲ :: ۱۳۹۷/۰۴/۱۳

2067, 
دلیل کاهش تولید کالسیمین چیست؟Reviewed by سایت رادیوسهام on Jul 4Rating: 4.0 دلیل کاهش تولید کالسیمین چیست؟ دلیل کاهش تولید کالسیمین چیست؟
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

 دلیل کاهش تولید کالسیمین چیست؟

شرکت کالسیمین در خصوص اثر کم‌آبی و کمبود برق بر تولیدات خود شفاف‌سازی کرد. کاهش ۳۵ درصدی تولید شمش روی در ماه گذشته نسبت به اردیبهشت عامل نگران‌کننده برای سهام‌داران است.

به گزارش رادیوسهام ، مدیر مجتمع کالسیمین  دلایل ضعف تولید این مجتمع را تشریح کرده است. به گفته وی، گرچه مشکلات بخش برق در کل کشور شیفت تولید را در شبانه‌روز تغییر داده است، اما به طور کلی این موضوع اثری بر افت تولید شرکت نداشته است.

شرکت کالسیمین در حالی با افت کاهش تولید در خردادماه مواجه شده که مدیر مجتمع این شرکت، دلیل اصلی این کاهش تولید را نبود خوراک و مواد اولیه برای کارخانه می‌داند.

شهریار پیش‌کاری ، مدیر مجتمع کالسیمین در این رابطه توضیح داد: در حال حاضر مجتمع با کاهش خوراک مواجه است. در حالی خوراک دریافتی در سال جاری نسبت به سال گذشته با ۲۰ درصد کاهش مواجه شده که از سمت دیگر، دولت به تعهدات خود در سال جاری عمل نکرده است.

وی ادامه داد: باید طبق مصوبات دولت، خوراک و مواد اولیه مورد نیاز مجموعه از سمت دولت تامین می‌شد، اما در سه ماهه نخست سال هیچ خوراکی به «کالسیمین» داده نشده است. این امر سبب شد تا نه تنها کاهش تولید خرداد نسبت به اردیبهشت را شاهد باشیم، بلکه در مجموع تولید سال جاری روندی نزولی در پیش گیرد.

حتما بخوانید :  اختصاص ۲۰۴ ریال به ازای هر سهم "غدیس"

پیش‌کاری در پاسخ به این سوال که آیا کاهش انرژی (کمبود برق) تاثیری در این افت تولید داشته؟ گفت: این کاهش تولید هیچ ارتباطی با انرژی‌های مجتمع ندارد و تنها به خوراک مورد نیاز مربوط است.

وی در ادامه توضیح داد: کمبود برق موضوع جدیدی نیست و هر سال کارخانه‌ها با این معضل همراه هستند. بر این اساس کارخانجات تولیدکننده «روی» هر ساله تفاهم‌نامه‌ای با اداره برق امضا می‌کنند که در ساعت‌های پرمصرف برق، تولید را کاهش داده و در شیف شبانه تولید را افزایش دهند.

پیش‌کاری ادامه داد: به این ترتیب نه تنها فشاری به برق منطقه وارد نخواهد شد و فشاری از جانب مجتمع آنها را تهدید نمی‌کند، بلکه خود ما نیز تغییر در تولید نخواهیم داشت. به عبارت دقیق‌تر کاهش تولید روزانه با افزایش تولید شبانه جبران شده و هیچ اختلالی در روند تولید نداریم.

وی در ادامه تصریح کرد: این روند در سال جاری نیز کماکان ادامه دارد و هیچ مشکلی از سوی کمبود برق متوجه «فاسمین» نخواهد بود.

منبع: دنیای بورس

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت اعتباری ملل در دوره ۳ ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم خود ۷۹ ریال سود کنار گذاشت.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.