2682, 2224, 
احتمال بازگشایی صرافی‌ها از شنبه و معامله ارز با نرخ بورسReviewed by سایت رادیوسهام on Jul 4Rating: 4.0احتمال بازگشایی صرافی‌ها از شنبه و معامله ارز با نرخ بورساحتمال بازگشایی صرافی‌ها از شنبه و معامله ارز با نرخ بورس
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

وزیر اقتصاد درحالی از راه‌اندازی بازار ثانویه ارز خبر داده بود که از قرار معلوم صرافی‌های دارای مجوز بانک مرکزی از شنبه می‌توانند اقدام به معامله با نرخ بورس کنند.

 

به گزارش رادیوسهام ،مسعود کرباسیان روزگذشته از بازگشایی بازار ثانویه ارز تا ۴۸ ساعت آینده (حدود ۲۴ ساعت آینده) خبر داد و با اشاره به تصمیم جدید دولت مبنی بر به رسمیت شناختن نرخ دوم برای ارز به صورت غیر صریح اعلام کرده دولت تصمیم گرفته تا این بازار را به رسمیت بشناسد.

در این رابطه برخی خبرها حکایت از این دارد که صرافی‌های دارای مجوز بانک مرکزی، از شنبه می‌توانند با نرخ ثبت شده در بورس که بر اساس ارزش اظهار نامه‌ های صادراتی است، اقدام به معامله ارز کنند.

پیش از این طرح‌هایی نیز از سوی فعالان اقتصادی برای چگونگی خرید و فروش ارز حاصل از صادرات در بورس مطرح شده بود که بر اساس آن، دولت بتواند با اطمینان خاطری نسبت به بازگشایی بازار ثانویه ارز اقدام نماید.

حتما بخوانید :  تصمیم اتریش درباره سازوکار تجارت با ایران

منبع: مهر

خبر انتخاب شده برای شما

صرافی ملی قیمت فروش دلار را صبح امروز ۱۳ هزار و ۱۵۰ تومان اعلام کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.