در گفتگو با مدیرعامل شرکت سبدگردان تصمیم نگار ارزش آفرینان:
تاریخ: ۹:۵۵ :: ۱۳۹۷/۰۴/۱۶

2067, 
پیش بینی رشد بازار سرمایه متناسب با افزایش نرخ دلارReviewed by رادیو سهام on Jul 7Rating: 5.0پیش بینی رشد بازار سرمایه متناسب با افزایش نرخ دلارپیش بینی رشد بازار سرمایه متناسب با افزایش نرخ دلار
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۲ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

به گفته مدیرعامل شرکت سبدگردان تصمیم نگار ارزش آفرینان، سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان نهاد ناظر بازار سرمایه در سال های اخیر تلاش‌های شایسته تقدیری در بالابردن شفافیت بازار سرمایه داشته است. پیش بینی رشد بازار سرمایه متناسب با افزایش نرخ دلار

به گزارش رادیو سهام، مدیرعامل شرکت سبدگردان تصمیم نگار ارزش آفرینان، بهترین راهکار برای جذب نقدینگی در بازار سرمایه را شفافیت اطلاعاتی و مبتنی بودن صورت‌های مالی شرکت‌های بورسی با واقعیت درونی آنها دانست.

محمد صفری افزود: در دوره های گذشته مسائلی از جمله مشکلات نظام بانکی و عدم سازگاری صورت‌های مالی با واقعیت شرکت‌های بانکی، باعث ایجاد محدودیت در جذب دارایی های مالی مردم به بازار سرمایه شده است.

وی در پاسخ به این سوال که دولت برای انتقال و هدایت نقدینگی به سمت بورس چه سازوکارهایی در اختیار دارد، اظهار داشت: مهمترین پیشنهاد جهت تحقق تلاش دولت برای انتقال و هدایت نقدینگی به سمت بورس در درجه اول پرهیز از تصمیمات غیر کارشناسانه، خلق الساعه و بدون مطالعه است که از آن جمله می‌توان به تحمیل تسهیلات تکلیفی به بانک های بورسی، تعیین نرخ دستوری ارز، تعیین دستوری نرخ سود علی الحساب بانکی و… اشاره کرد که سرمایه سهامداران را در معرض ریسک قرار داده و در بسیاری موارد با زیان مواجه کرده است.

حتما بخوانید :  افزایش 73 درصدی سود خالص "زپارس" در یک سال

مدیرعامل شرکت سبدگردان تصمیم نگار ارزش آفرینان توضیح داد: البته سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان نهاد ناظر بازار سرمایه نقش مهمی در این زمینه دارد که خوشبختانه در سال های اخیر تلاش‌های شایسته تقدیری در بالابردن شفافیت بازار سرمایه داشته است.

صفری همچنین در پاسخ به سوالی در مورد افزایش نسبت ریسک به بازده در اکثر بازارهای موازی از جمله طلا و مسکن و اینکه پتانسیل رشد تا چه اندازه در بورس فراهم است، گفت: با توجه به رشد بیش از ۱۰۰ درصدی نرخ دلار در بازار آزاد و افزایش نرخ طلا به عنوان دو بازار موازی، انتظار این است که بازار سرمایه کشورمان که بالغ بر نیمی از ارزش آن را شرکت‌های صادر کننده و دلاری محور تشکیل می دهد، متناسب با افزایش نرخ دلار رشد کند.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: اما در حال حاضر بازار سرمایه در ابهام ناشی از پیامدهای مورد انتظار از سرمایه تصمیمات غیر اقتصادی و تحمیلی مسئولین قرار دارد که مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شده است.

مدیرعامل شرکت سبدگردان تصمیم نگار ارزش آفرینان اظهار داشت: پیش بینی می شود در صورت عدم بروز ریسک‌های سیاسی جدید، پس از رفع موانع ذکر شده شاهد رشد بازار سرمایه باشیم.

منبع: سنا

خبر انتخاب شده برای شما

ارزش معاملات بورس تهران در سالی که گذشت ۱۵۰ درصد رشد داشته است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.