2224, 
وام بازنشستگان ۵میلیونی شدReviewed by سایت رادیوسهام on Jul 7Rating: 4.0 وام بازنشستگان ۵میلیونی شد وام بازنشستگان ۵میلیونی شد
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

 وام بازنشستگان ۵میلیونی شد

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت:صندوق بازنشستگی کشوری با یک میلیون و ۴۰۰ هزار بازنشسته تحت پوشش، دومین بنگاه بزرگ کشور است که ۵۶ درصد آن را بازنشستگان آموزش و پرورش تشکیل می‌دهند.

به گزارش رادیوسهام ، جمشید تقی زاده، مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری امروز در یک نشست خبری با بیان اینکه صندوق بازنشستگی کشوری با یک میلیون و ۴۰۰ هزار بازنشسته تحت پوشش، دومین بنگاه بزرگ کشور است که ۵۶ درصد آن را بازنشستگان آموزش و پرورش تشکیل می‌دهند،  اظهار کرد: میانگین حقوق بازنشستگان با ۱۹ درصد افزایش از ۱میلیون و هشتصد هزار تومان به دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

تقی زاده با بیان اینکه تسهیلات بازنشستگان با همکاری بانک صادرات از ۴میلیون به ۵ میلیون افرایش پیدا خواهد کرد تصریح کرد: بودجه درنظر گرفته شده برای وام ضروری مبلغ ۲۰۰۰میلیارد تومان است که با اقساط ۳۶ ماهه و با سود ۴درصد به متقاضیان پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین تعداد وام گیرندگان از ۳۰۰هزار نفر به ۴۰۰ هزار نفر افزایش می‌یابد مدیر عامل صندوق بازنشستگی با بیان اینکه کمک هزینه سفرهای بازنشستگان از ۶۶۰هزار تومان به ۷۴۰هزارتومان افزایش خواهد یافت اظهار کرد: تعداد مشمولان بسته‌های سفری بازنشستگان از ۱۰۰هزار نفر به ۲۰۰ هزار نفر افزایش پیدا خواهد کرد.

حتما بخوانید :  دلار ۴۲۰۰ تومانی غیرقابل دفاع است

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری همچنین افزود: در سال ۱۳۹۶ تعداد ۱۰۶۵۰۲ نفر به مراکز سیاحتی و زیارتی اعزام شده‌اند که پیش‌بینی می‌شود این تعداد در سال ۱۳۹۷ به ۲۰۰‌ هزار نفر برسد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر اینکه یک‌سوم حقوق بازنشستگان صرف هزینه‌های دارو و درمان می‌شود، تصریح کرد: در حال حاضر۲ میلیون‌نفراز بازنشستگان و افراد تحت تکفل آن‌ها مشمول بیمه تکمیلی درمان هستند و تعداد بیماری‌‌های خاص ۳۴هزارنفرو میانگین مبلغ پرداختی به آن‌ها بیش از ۲۶میلیون تومان است.

تقی زاده همچنین افزود: تلاش ما این است که هزینه‌های سلامت این خانواده‌ها را به حداقل برسانیم و معیار ما انتخاب بیمه‌ای است که بهترین خدمات را با کمترین هزینه ارائه داده و پاسخگوی نیاز‌های بازنشستگان باشد.

 او همچنین درباره رفاه کارت بازنشستگان گفت: رفاه کارت بازنشستگان به مبلغ یک میلیون تومان از شهریور ماه در اختیار بازنشستگان قرار خواهد گرفت که در مرحله اول این کارت به ۵۰هزار نفر تعلق می‌گیرد.

تقی زاده از تشکیل فراکسیون بازنشستگان کشوری خبر داد و افزود : همچنین در بخش ورزشی قصد داریم با همکاری وزارت ورزش فدراسیون ورزش کارمندی و بازنشستگان کشوری را ایجاد کنیم.

تقی زاده همچنین تصریح کرد: برنامه ما این است که با ایجاد تعاونی‌های چند منظوره علاوه بر کمک به بازنشستگان تحت پوشش، با ثبت مشخصات و تحصیلات فرزندان بازنشستگان به ایجاد اشتغال برای آن‌ها بپردازیم. تقی زاده در پایان گفت: به صداوسیما پیشنهاد می‌کنم یک برنامه نوداجتماعی مثل نود ورزشی ساخته و پخش کند.

حتما بخوانید :  ردپای بانکها در گرانی مسکن

منبع: اقتصادآنلاین

خبر انتخاب شده برای شما

بهای اونس طلا ظرف هفته گذشته نزدیک به ۵/ ۰ درصد رشد داشت. پایان صعود شاخص دلار آمریکا و عقب‌نشینی این ارز به زیر سطح ۹۷ واحدی دلیل اصلی کارشناسان برای پیش‌بینی روند افزایشی طلا در کوتاه‌مدت تلقی می‌شود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.